Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Süper ! ve işte yeni bir gün
Çar 14 May, 2008 11:00

Per 15 May, 2008 01:07
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

YOLA DEVAM!!!!!!!!!!!!

En son gulhan tarafından Pts 07 Tem, 2008 23:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 11:30

bu diyetle acikirsin... cok agir bu...

*** Eylül 2008 tartida 70 kg gelmem gerekiyor.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 12:38

bencede çok ağır... ama inşallah başarırsın..Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 13:57

evet gerçektende çokağır geldi, dün gayet iyiydim ama ders çalışırken olmuyor Sad beynim duruyor ama yinede pes etmeye niyetim yok, aslında şuan nefsimle büyük bir mücadele içindeyim, onu kırmak için yemeğimi bukadar kıstım. teşekkür ederim arkakdşlar, umarım başarılı olurum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 18:34

ders nedir?? bak bende ögrenciyim.. ama tez oldugu icin bütün streslerimi atlattiktan sonra zayiflamaya karar verdim.. calisma saatlerini derslerini söylersen yardimci olabilirim belki... önce ders ama bedenini ihmal etmeden lazim...

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 19:05

ahh gülhan ahh
bir orta yol bulmak lazım sana. yemeye beşleyınca gözün kararıyor diyet yapmak istediğinde de az kolarili olanı tercih ediyorsun. canım benim öncelikle sakin ol ve de sabırlı. üç beş yılda aldığın kiloları birkaç günde ya da ayda veremezsin. öncelikle sabrı öğreneceksin. öğünlerdeki yemek secimini gözden gecir. gözünün doyacağı fakat kalorisinin az olduğu yiyecekleri tercih et. ev içi yürümelere ve dansa devam et. sevgiyle kall....

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 19:26

bugunku günüm nasil gecti :
sabah: 1 domates,tost,maydonoz,yesil sarimsak
oglen:3 sarma,2 yesil sogan,maydonoz,peynr,domates,2 dilim kepekli ekmek
ara:türk kahvesi
aksam:1 mücver, 2 sarma,yarim tavuk gogsu,1 domates,2 yesil sarimsak,1.5yesil biber,1kase yogurt icine kuru nane,2.5 dilim kepekli ekmek
spor:1.5 saat yürüyüs
gece: 1 bardak nesquickli süt icecegim...
not: vucudumda inanilmaz ödem var :S stres yapinca olunmuyor herhalde... pöfff

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 22:20

sevgili elif ve ezgi, ikinizde çok haklısınız. elifçim dediğin gibi az kalorili ama tabağı -midemi ve gözümü doyuran gıdalar tüketeceğim. ezgicim benim ders çalışma saatlerim pek belli değil, genelde sabahları ve akşamları iyi çalışıyorum,öğle ve ikindi vakti pek adapte olamıyorum derse. günde en az 10 saat ders çalışmaka üzere hazırlıyorum programımı. daha azı kurtarmıyor çünkü. 5 güne bir nöbetçiyim, acilde 24 saat nöbet tutuyorum, nöbet öncesi 24 saat de 112 ambulansıyla hasta transfer ediyorum, 1 gün de nöbet çıkışı oluyorum, geriye kalıyor 2 gün . bu iki günümü de çok iyi bir şekilde değerlendirip ders çalışmam gerekiyor. 2 gün ders çalışıp yine nöbetlere gidiyorum. anlayacağın biraz hareketli bir yaşantım var. bu kilolarımın büyük çoğunluğunu ise uykusuz kaldığım çalışma saatlerinde yaptığım atıştırmalardan aldım. mesela bir keresinde bi hastayı bıraktık,dönüşümüz sabaha karşı 3.30. yolda gördüğümüz bir ciğercinin önünde durup ciğer ve kebap yedik, onun üstüne de uyuduk. acil nöbetlerinde ise sabaha kadar uyanık kalıyoruz bu da gece yemek yememize neden oluyor. nöbetten çıkıp eve geliyorum kahvaltı yapıp uyuyorum, uyanır uyanmaz mutfağa gidip birşeyler yiyorum sonrasında ya dersin başına oturuyorum yada çok yorgunsam öyle boş boş uzanıyorum hiçbirşey yapmadan. bir sonraki nöbetlerimden önceki 2 günü ise eve kapanıp ders çalışarak geççiriyorum. anlayacağın görünümüm adına hiçbirşey yapamıyorum daha doğrussu yapmıyorum.
ezgicim vücudundaki ödemden bahsetmişsin, bu birçok nedenden kaynaklanabilir;
1-tuzu çok tüketiyorsundur
2-sürekli ayakta olmanı gerektiren bir işte çalışıyorsundur
3-mens öncesi / mens dönemindesindir
4-devamlı kullandığın bir ilaç varsa bunun bir yan etkisi olabilir
5-tiroid hormonlarının değerlerinde bir bozukluk olabilir
6-böbreklerle ilgili bir problem olabilir
vs...................... bu listeyi daha çok uzatabilirim. bana ödeminle ilgili birşeyler yada başka şikayetlerin varsa söylersen belki yardımcı olabilirim sana. eğer yapısal olduğunu yada fazla tuz tüketiminden olduğunu düşünnüyorsan yeşil çay içebilirsin. yeşil çayın diürez dediğimiz idrar söktürücü özelliği var, günde 2 yada 3 fincan iç faydasını göreceksindir. ama eğer daha önce yaşanmış bir böbrek problemin varsa yeşil çay da dahil hiçbir bitki çayını önermem. dediğim eğer bu konuyla ilgili sıkıntın varsa biraz daha ayrıntılı birşeyler yaz, belki yardımcı olabilirim.

ELİFÇİM, yerden göğe kadar hakılısın sende, çok hızlı gitmeye çalıştım ama şunu unutmuşum bu koca mideyle ve bu sarkık kilolarla çok da hızlı koşulmuyormuş Mr. Green dediğin gibi daha sabırlı olmam gerekiyor.
nneyse kıızlar, benim yine derse dönmem gerekiyor, önerilerinizzle destek olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. sevgiyle ve güzelliklerle kalın....

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 May, 2008 23:03

Selam gülhancım,
evet biraz tuz atarim ama cok az.. troidimi yeni düzene soktuk.birde az su iciyorum. ama yani 2 hafta once 2.3 kg yagdan verip 2.5 kg suya cevirmisti vucudum.. ve biran once mens olmazsam balon olcam gibi hissediyorum.. O dedigin caylari sevmiyorum yaw icmesem olmazmi Smile aksama ek olarak 2 kucuk tulumba tatli bir kasik acili kisir ve 3 cilek 1 minik cikolata bir nescafe sütlü. Yarin diyetsyenime gidecegim bakalim sonuclar ne olucak??
Gulhancim simdi anliyorumki tusa mi gireceksin hemsirelik mi bilmiyorum cözemedim durumunu ama ders diyorsun.
Ozaman söyle sartlamalisin....
Bu yedigin yemekler senin ilac saatin sanki antibiyotik saatlerinmis gibi düsün.. Ben cunku bu 12 mayistan beri benim ilac saatim geldi diyorum ve yemegimi yemege basliyorum.Evet arada yaramazlik yapiyorum...
Uykun ne kadar düzensiz olsada diyelimki hastalandin( Allah korusun) antibiyotigini zamanda almaya özen gösteriyorsun.. evet simdi yemeklerinede özen göster
sabah 9: biraz peynir,bir domates,maydonoz salatalik (Allah ne yesillik verdigse kemir)
ara 11: fazla kasmicak bir meyve
ögle 13: corba bulamazsan sorun degil, salata (üsenirsen al 2 kivircik yaprak biber koy tabaga) , sebze yemegi( onu da mi bulamadin götürebilecegin ne varsa azindan götür)
ara: kasmadan bir meyve
aksam 7 : bir salata(yapmaya üsendiysen ayni yöntemi uygula),yogurt,birde et tavuk Smile
ara: kacamak yapiyorsan az yap Smile
gece: süt nesquicklide olabilir Smile
gecenin körü: yeter artik kalkma midene bir tokat at Smile
ilac saatlerin bunlar olsun... Ve stress yapma.. yaramazlik cikolata istiyorsan ye... Ama muhakkak 1 saatte olsa disarda yürü..

En son ezgineverland tarafından Pts 19 May, 2008 10:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 16 May, 2008 13:03

selam ezgicim, evet bidin tus a hazırlanıyorum. mardinin bir ilçesinin devlet hastanesinde pratisyen doktorum.dediğin gibi yapıp ilaçlara benzeteceğim yemeği,bu şekilde daha az yiyeceğimi düşünüyorum çünkü ilaç içmekten neefret ederim(nasıl doktorum ama Laughing ) .
sana gelince o bahsettiğin ilaçların ne olduğunu tahmin edebiliyorum, y harfiyle başlayanın yan etkileri daha azdır diğerlerine göre ama hepsinin de genelde yaptığı yan etkilerden biridir ödem. hatta iştah açıp kilo alımına neden oluyorlar.ama yinede sen sakına doktor bırak demeden bırakma ilaçları, eğer mens olmazsan da söylersin. normalde kutudaki ilaçları bitirip bbırakınca olman gerekir ama eğer olamıyorsan hormonların hala düzene binememiş demektir yada başka bir problem vardır veyahut olacaksındır biraz daha bekle Laughing bilmiyorum hiç ultrasound baktırdınmı, bazen yumurtalıklarında kist olan kadınlarda da ödem, kilo alımı, adet düzensizliği, sancılı adetler,tüylenme, yüzde aakne (sivilceller) türünden şikayetler ortaya çıkabiliyor. hatta böyle kadınların bir kısmında özelliklede vücudun kıvrım yerlerinin rengi koyu olanlarda insülin rezistansı oluyor, bu da kontrolsüz kilo alımına neden oluyor. böyle hastalarda genellikle metformin denilen bir ilaç kullanılıp hem kilo problemi hemde adet düzensizliği çözülebiliyor. tabi senin şuan bana anlattıklarından çıkardığım şu ki kullandığın ilaçlar ödeme neden oluyor. yeşil çay içemiyorsan tuzu kısacaksın.hatta hiç tuz kullanma ve lütfen elinden geldiğince su iç. vücuttaki toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması için bir insanın günde en az 2-2,5lt su içmesi gerekiyor. tuzu kullanmadığın sürece problem yok, suyu içtiğin gibi vücut fazlasını toksinlerle birlikte atacaktır.
bu arada bende dün erkek arkadaşımla iddiaya girdim, 3 ay içinde 62ye düşersem sigarayı birdaha ağzına almamak şartıyla bırakacak. ona bu konu da güvendiğim için acaba aptalmıyım diye düşünüyorum ama olsun işin sonunda o sigarayı bıraksada bırakmasada incecik bir gülhan olacak Smile
eveeeeeettttt yeniden senin mevzuna dönelim. tedavvini hangi, doktor yürütüyor bilmiyorum ama bir kadın doğumcu olması daha iyi olur. öyle bir köşeye poliklinik açıp ultrasound bakılır ekg çekilir iğne yapılır diyen yerlere gitme, ailende guatr ve şeker hastalığı problemi varsa bir dahiliye doktoruna git, hatta dahiliye endokrinolojiye başvur. hormonal problemlerin varsa bu hem kiloların açısından hemde sağlığın açısından kontrol altına alınması gerekir. diyetisyene gitmen gerçekten güzel, en azından kontrol altında kilo vereceksin ve bilmiyorum özelemi gidiiyorsun ama genelde bu işe para verenler bunu daha ciddiye alıyorlar Laughing yürüyüş yapıyorsundur herhalde, yürüyüş ödeme de adet sancıılarınada adet düzensizliğinede iyi gelir. kahvenin ve siyah çayın da idrar söktürücü özelliği var günde 1 bardak içebilirsin ama çok içme. aaslında yeşil çay en iyisiydi ama kullanamıyorsan boşver gitsin.
umarım azıcık da olsa yardımcı kafandaki soru işaretlerine cevap verebimişimdir, senin bana yardımınn dokundu buna inan. herzamanki gibi ben yine dersin başına geçeyim Laughing sevgiyele kal......

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.