Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Süper ! biraz uzun ama okumanızı tavsiye ederim:)
 Pts 07 Tem, 2008 17:44
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Herkese merhaba,

Ben 2000 senesinde okulu bitirdikten sonra monoton hareketlilik de bitince (okula git derse gir otobüste ayakta kal yürü koş ders çalış!) hafiften kilo almaya başladım.Boyum 1.74.. 61-67 kg arası gidip geliyorken 2001'de 72 kgye vardım..Kalktım diyetisyene gittim, bütün kontrollerim yapıldı, bana bir liste verildi, düzenli uyguladım. Ancak 2-3 kg verdikten sonra daha baştan resmen kilom takıldı..Şok diyet uygulandı kar etmedi..Bunun üzerine doktorum bana reductil önerdi..Ancak ben gerek annemin "olmazzz" demesinden gerek "ay ben ilaca mı bağlanacağım şimdi?!" korkusundan ilacı almadım bile..diyetisyeni de bıraktım. Crying or Very sad

2002 martında 81 kgye varınca "haydaa ne oluyoruz!!" hissiyle tekrar diyetisyene gittim:) ne oluyoruzu var mı? her sabah iki tane zeytinli açma bol çay kahve, öğle yemeğinde dürüm vs yedin mi oluyormuşşun Razz

1,5 ayda 73 kgye vardım, baya bir bağırsak tutukluğu yaşadım..vücut da direnç gösterdi ancak bu seferki doktorum reductil falan önermedi..

Ara ara kilo artışı-azalması yaşarken nişanlım (şimdi eşim) 93 kgden 122 kgye çıkmıştı..kendisinin de yemek zevki sebebiyle kilomda katkısı büyüktür Razz

Reductil almaya karar verdi. 2003 temmuzunda 1 ayda 122 kgden 112 kgye düştü. İlaçların hiç bir şekil ve türüne alışkın olmayan bir insan olduğundan ilk kullandığında 1-2 gün başağrısı ve bir hafta kadar kabızlık yaşadı..Bu süreçte reductilin ona en büyük getirisi iştahını kesmek oldu. Onun haricinde herşeyden, aşırıya kaçmadan azar azar yedi..1 kutudan sonra Reductili de kesti..

2004 şubatında, 5 aylık evlilik ve kocaman bir mutfak sahibi olmanın getirisi bize, eşimde 114 kgden 122 kgye çıkış ben de ise 72 kgden 83 kgye çıkıştı Smile Smile habire yemiş yemiş hiç hareket etmemiş ve vitamin bil içmemiştik! Embarassed

2004 aralık ayında "yeter yaa" diyerek hem bir kondisyon bisikleti hem de birer kutu reductil aldık. Ben ayrıca birkaç kutu cellasene almıştım selülitlerim için (süper etkili bir ilaçtı artık burada bulunmuyor)..
1 ayda ben 6 kg eşim 8-10 kg kadar verdik..boğazımızdan kestiğimiz tek şey gece geç saatte yediğimiz abur cuburdu..Zaten evvelden de dediğim gibi reductil iştahı belli bir seviyeye kesiyor..

Birer kutudan sonra, o sıra yaşadığımız finans sıkıntısından devam edemedik çünkü bir kutusu o zamanlar 94 ytl idi!!

Arada kendi kendimize CLA (cidden bu da çok yararlı bir takviye)ile falan destekli yüzmeli-yürümeli-az öz yemeli diyetler yapıp kilo verdik..Ancak şu bir gerçek: İSTER İLAÇLA İSTER SPOR-DÜZENLİ BESLENME İLE OLSUN DİYET YAPTIĞINIZDA, NE YAPIYORSANIZ KESTİĞİNİZDE VE DİKKAT ETMEZSENİZ O KİLOLARI MUTLAKA AMA MUTLAKA KISA VEYA UZUN SÜREÇTE GERİ ALIYORSUNUZZZZZ...

Temmuzun 3ünde eşim 128,5 ben 87.5 kg iken reductile döndük..tabi kondisyon bisikleti de bizimle Smile Fiyatı 77.8 YTL..10 mglık aldık..

Daha 4 gün oldu..Ne başağrısı, ne çarpıntı, ne kabızlık..Herhangi bir problem olmadan o 126ya düştü ben 85.5'a..

Bu ilacın yanısıra vitamin olarak B kompleks takviyesi yapıyoruz..

Bizim en büyük problemimiz en ufak bir streste sinirimizi yemekle bastırmaya çalışmamız ve az hareket etmemiz..Düzenli yemek de yemiyoruz..Dolayısıyla kilo almak kaçınılmaz oluyor..

Reductil hem iştahı kesiyor, hem de ilacı aldım kullanıyorum diye psikolojik olarak kendinizi düzgün yemek yemeğe, bol sıvı tüketmeye şartlıyorsunuz..

Bu ilacın bir sürü yan etkisi var, evet, ancak her yan etki herkeste çıkmaz..Olası bütün etkileri prospektüse yazıyorlarki insanlar bilinçli kullansın..

Her ilacın yan etkisi vardır..Kimi şiddetli kimi hafif..ancakkk doktor verdi diye de bir ilaç size uygundur diyemezsiniz:

Örnek:
Doktoru anneme menepozdaki olası sıkıntılarına karşılık bir ilaç yazdı..Annem açken mi tokken mi sabah mı akşam mı hangi ilaç nasıl içilir hangi ilaç hangi ilaç alınırken içilmez vs konularında aşırı titizdir..Hapı ilk içtiği gün ölümden döndü!! Şaka değil, resmen ölümden döndü..tek bir tabletle komaya giriyordu..Prospektüsü zaten çarşaf gibiydi..en önemli yan etkisi: ÖLDÜRÜRMÜŞ.. Shocked

Tekrar söylüyorum: Her ilacın yan etkisi var ve doktor da yazsa garanti etki edecek veya kötü etki göstermeyecek diye birşey yok..

Size bir yan etki örneği daha vereyim:Bir iltihaplı diş çekimi sonrası mikrop kaptım ve bunun sonucu ağzımda delik delik yaralar çıktı..1 ay ağzımı kapatamadım, pipetsiz birşey içemedim, katı yemek ne kelime, herşey sıvı ve ılıktı..
O sıra bir de grip geçirince bana 1-1.5 ay boyunca günde 2000-3000 mg antibiyotik tedavisi yaptılar.

Normalde antibiyotikler vücutta iyileşme sağlarken bazı doğal bakteri dengelerini bozuyor..Bunun için de vitamin takviyesi gerekiyor. O da olduğu halde ve ben her tür ilaca alışık bir metabolizmaya sahip olduğum halde durduk yerde genital mantar oldum! Daha evlenmemiştim bile..
Kullandığım antibiyotiğin prospektüsünde yazdığına göre o ilacı kullanan 1000 kadından 1inde görülebilirmiş..O da ben olmuşum yani..

Bence kalple tansiyonla şekerle bir derdiniz yoksa düşük mglı olanından Reductil kullanmakta hiç bir sakınca yok..

Herkese bol sabır ve bol kilo kaybı diliyorum:)

Sevgiler

Yeni Üye
Yeni Üye

saudiarabia.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 17 Ağu, 2008 03:49

selam arkadaşlar bende 2 ay önce reductil kullanmaya başladım 128 kilodan 99 kiloya düştüm şimdilik bi zararını görmedim çok memnunum tabiki spor yapıyorum o yüzden 2 ayda 28 kilo verdim ve şimdi çok mutluyum ve rahatım Smile

edaÇevrimdışı
Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 17 Ağu, 2008 19:46

arkadaşım suatsgrc
bu hapı doktor kontrolünde mi aldın? Biraz daha ayrıntılı yazar mısın?

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Ağu, 2008 00:10

selam ben henuz uye oldum reductil kullanmayı dusunuorum ama korkuyorum da biraz gerci su takıntılık halim daha beter ama:(ben 2 senedir 68 kilodayım her gün yuruyus yapıorum ama tık demior kilom ve kafayı acayip taktım bu işe kendimden nefret etmeye basladım o derece yani reductil kullanan varsa anlatabilir mi hikayesini acaba:?

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Hehehe ! merhaba
 Cum 05 Eyl, 2008 20:50

ben yarın reducdile başlıyorum 10 mg. kullanan arkadaşlar bana tavsiyelerde bulunurmusunuz buna ihtiyacım var şuan 75 kg yim bu ilacı kullanırken neler yapmam gerek

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Hehehe ! merhaba
 Cum 05 Eyl, 2008 20:50

ben yarın reducdile başlıyorum 10 mg. kullanan arkadaşlar bana tavsiyelerde bulunurmusunuz buna ihtiyacım var şuan 75 kg yim bu ilacı kullanırken neler yapmam gerek

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 05 Eyl, 2008 22:23

Bu reductilden memnun olan da var olmayan da kafam oldukça karıştı benim..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 06 Eyl, 2008 07:07

deminde yazdım ama sanırım ekleyemedim arkadaşlar lütfen sağlığımızı teklikeye atıcak geri dönülmeyecek zararlara neden olabilecek hareketlerden kaçınalım.hepimizin ortak derdi az yada çok kilolarımız ancak sağlığımızdan ödün vermemliyiz.% 100 doğal da dense bu tarz ilaçlar doktor kontrolunde olmadan vucudun farklı bölgelerine hasar verebilir.herşey bu takıntılı halimden iyidir derken önce aklımızda mantığımızda kilolardan kurtulmalıyız gerçeği tekrar ortaya çıkıyor.kaldı ki bu konuda dr sema hanımda fikrini belirtmiş.spor dengeli beslenme mümkünse bir uzmandan yardım alma en yararlısıbizde burda birbirimize burda destek olmaya çalışıyoruz.lütfen sağlığımızla oynamayalım.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 03 Ekm, 2008 14:58

aman kullanmayın 65 kiloyken kullandım 5 ay 56 kiloya düştüm oh ne güzel derken 2 ay da 70 kiloya çıktım sve reductil çok hızlı verdio 20 günde inmiştim ben ona göre bence sağlık daha önemlii... en mantıklısı diyetisyennn

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 12 Ekm, 2008 02:22

ya ben psikolojik tedavi görüyorum 7 senedir.kullandığım ilaçlar kilo almamı sağladı.şuanda yirmi yaşındayım ve geçen sene bir ayda 25 kilo aldım ilaçlarımın dozajları değiştiğinde.kafaya taktım uzun bir süre ve doktorlarımın yasaklamasına rağmen reductil kullandım.kırk günde 14 kilo verdim.zaten öfke kontrol problemim vardı biraz artma oldu ama benim için problem olmadı onca yıl öfkemle savaşmayı öğrendikten sonra.ve ilacı bir süre bıraktım 4-5 aydır kullanmıyorum ve bir gram bile kilo almadım ve hiç diyet yapmadım ilacı bıraktıktan sonra.ama sporsuz zayıfladığım için sarkıyor vücudum.şimdi hedefim 10 kilo daha vermek ve bu kez sporda yapıcam.umarım bir ay sonra istediğim vücut ölçülerine sahip olurum Very Happy

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.