Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Iıı ! önerilerinizi bekliyorum.lütfen yazın
 Pts 19 Şub, 2007 21:49
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

ben 165 boyunda 98 kilo bir bayanım.ve ne yaptıysam bir türlü zayıflayamıyorum.kalıcı önerilerinizi bekliyorum.yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 21 Şub, 2007 22:53

Aramıza hoşgeldın gülnihal.Zaten buraya kadar geldiysen karar vermişsim kilo vermeye.Gercekten karar vermek çok önemlı ,ben buradaki arkadaşların sayesinde motive oluyorum .Sana kolay gelsın , sonuna kadar senı destekliyorum.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 25 Şub, 2007 22:43

teşekkür ederim.senin gibi ilgili insanlar varken bunu başaracağıma inanıyorum

Aktif Üye
Aktif Üye

germany.gif
 (Başlık yok)
 Sal 06 Mar, 2007 06:12

bence sitede cok güzel bir baslik var kilo vermek icin bunu öneririm,basarilar diliyorum:)

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 Gülnihal e
 Cmt 10 Mar, 2007 12:32

Sevgili Gülnihal,
aslında fazla kilolu olmak hızlı vermek için bir avantajdır. cünkü fazla kilosu olan vücudun bazal metabolizması (yani hiç birsey yapmayıp bütün gün yatsan solunum-kan dolasımı-vücut ısısını sağlamak vb gibi istemsiz yaptığın seyler için harcadığın kalori) fazladır. ama diyete başlamadan bence özellikle tiroid fonksiyonların olmak üzere kan tahlili yaptırmanda fayda var. Hipotiroidi(tiroid bezinin az çalışması) hem metabolizmayı yavaslatıp hem ödem yaparak kilo alımına yol alır, tedavisi ucuz ve kolaydır. annem yaklasık 10 kg almıstı ve ödemi vardı, hipotiroidi cıktı-tedaviye basladı bile:)
yoyo sendromuna girmemek için yavas ve uzun sürede kalıcı kilo vermek gerek. Kiloyu kaç yılda ve ne hatalar yaparak aldıysak o sürede o hataları yapmayarak vermek gerek. mesela ben 5 kiloyu sık sık kuruyemiş kavrulmus fındıkla aldım. 5 kiloyu haftada 3 gün sekerpare yaparak, 10 kiloyu eskiden yürüdüğüm yerlere arabayla giderek aldım. öyleyse bunları yapmayıp yine çarsıya yürürsem (2-3 km) abur cuburu kuruyemişi serbetli tatlıları kesersem eski kiloma inerim. aslında bu cok istediğimiz gibi hemencecik olmaz 1-2 ayda değil 1-2 yılda olur ama kalıcı olur. inişte olduğumuzu bilmek bize moral vermeli. 10 yılda aldığımız kiloyu 10 günde vermek isteriz tabi ama karaciğer böbrek gider. sabırlı olucaz ve kalıcı zayıflıcaz.
Salatayı yemekten önce yiyip bitirmeyi alıskanlık haline getirelim. (Fransada ve tunusta öyle yapıyorlar, salata bitmeden sofraya çorba veya ana yemek gelmiyor). haftada en az 1 gün balık (ızgara veya fırında) bir gün beyaz lahana yemek, tatlıyı haftada 1 kez sütlü tatlıya indirmek gibi şeyleri alışkanlık haline getirirsek kesinlikle faydasını göreceğine inanıyorum. biraz kilo verince hareketliliğimiz de artacak ve inişte olmanın moraliyle de sonuca ulasacağımıza inanıyorum. en iyi dileklerimle fatma

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.