Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 13 Arl, 2006 19:25
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Seni herzaman aramızda görmekten mutluluk duyarız Başak.
Paylaşımın için teşekkürler.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 04:53

Konukseverliğin için sonsuz teşekkürler canım..Ben de sizleri tanıdığım, aranızda olduğum için mutluyum..
Sevgimle..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 18:00

Selamlar,
ben yeni katıldım aranıza... ve çoğumuzda olduğu gibi; ben de çocukluk yaşlarından beri diyet yapmış, kilo verip tekrar 2 katını almış, kilo vermeye kesin olarak karar verene kadar
hayatını kendince mutlu(!) bir şişman hatta obez olarak sürdürmüş ve bundan çoooooook sıkılmış olan bir zat - ı muhterem olmaktayım. Smile şöyle söylemeliyim ki insanoğlu kendi kararlarını kendisi vermekte zorlanan bir yapıya sahiptir ve güdülmekten hoşlanır. yani kendi kendimize objektif ve dürst olamadığımızdan, diyete başlamak isteyen arkadaşların bir diyetisyene gidip sadece o 3 sayfa diyeti alması bile psikolojilerine iyi gelecektir.
ben bundan tam 3 ay önce kendi kendime karar verip diyete başladım, diyete başladığımda tam 94 kiloydum. neyse tabii ilk ay hızla verlen kilolar, daha sonra yavaşladı. aslında çok da az olmadığını düşündüğüm 11 kg luk bir kaybım var şimdilik.
4 sene önce denediğim ve tekrar deneyeceğim orlistat içerikli ilacı(belki adını burda vermem reklama girer diye vermiyorum ama çoğunuzun bildiğini tahmin ettiğim x ile başlayan ilaç) tekrar kullanmaya başlamak için bu sabah hastane kapısını arşınladım. çocukluğumdan beri sürekli diyetisyenlere falan gittiğimden artık nasıl bir diyet uygulayacağını biliyordum aslında benim tek istediğim o ilaçtı.hatta gitmeden gidip tahlillerimi bile kendim yaptırdım çünkü nelere bakacaklarını biliyordum..
neyse uzatmayayım.. diyetisyenin yanına girdim böle şöle 11 kilo verdim, işte çocukluğumdan beri veriyorum falan dedim.insan yavaş verirse sağlıklı vereceğini düşünüyor ya ve biliyor ya, ama aslında öle bişi yok işte, insanız ve bir gün yatıp ertesi gün uyandığımızda düdük olmak istiyoruz. hepimiz bunu düşlüyoruz....haha:)
ben de diyet listemi koltuğumun altına koydum, hastahaneden çıkarken şunu düşünüyordum hala vermem gereken 30 kg var ve naaaapıcam:) ama oluyodur herhalde bi şekilde.... ne biliiiim.. allah hepimize sabır versin der ve şu özlü sözle bitirmek isterim:

"güzel olan herşey şişmanlatır"Smile)

aslında hafif ve güzel olan şeyler de var(şişman pollyanna)

Smile)))

selamlar....

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 18:42

Hoşgeldin arkadaşım..
Ne hoş yazı o öyle yâ..Hâlâ gülüyorum..Hadi, hayırlı olsun, kolay gelsin..
Orlistat'ı bir eczacı olarak çok önermiyorum.Bu işi biraz daha dikkatle mümkünse kendin yapabilirsen, sonucunun daha kalıcı olacağına inanıyorum..Başarılar..

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 18:54

Hoşgeldin aşşe,
Zoru başarma yolunda büyük bir adım atmışsın. Arkası gelecektir.
Bizimle olmaya devam et.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 19:29

Hoşgeldin aşşe'cim,
Kardeşliğimize katıldın ya,
bundan sonra kendini daha iyi, daha güçlü ve daha özgüvenli hissedeceksin,
tıpkı benim hissettiğim gibi... Very Happy
Sevgiler..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 24 Arl, 2006 02:08

Yaaa ne güsselmiş bööle, cevaplar felan gelio. Ama ben kendime cevap gelip gelmediini görmiyorum:( ben nassı görsem ki bunu yaw? ya auryn ciiim sen bu ortamın kurucusu olaraktan bana şunu bi anlatıverseydin tam süper olacaktıSmile ben nerden görebilirim bana cevap geldiini? bir de doktora tekrar gittim orlistat içerikli ilaç için, bana bugün git 2 ay sonra gel dedi bi de beni SS subayına benzeyen gıcık mı deseeeem, menepoz başlangıcında olduu için bana mı sardı deseeem ne desem bilmiyeceğim bir diyetisyen hatuna gönderdi ki, zaten diyet yaptıım için çok mutsuz olan ben, kadına kafayla uçmak suretiyle onun o çitlenbik halini fdarmaduman etmek istedim. Diyetisyen alerjisi olan bu bünye, hele de nazi subayı gibi olan o kadını hiç kaldırmadı. Kadına diyorum ki ben gece çalışıyorum arkadaşım, çevirmenim ben biz hep böle çalışırız evdeyim ben orutmaktan afedersiniz kalçalarım kare şeklini aldı, şu öğünleri 11 de başlatsan, geceye atsan şöle 3 4 mandalina falan, aç oluyorum gece gözüm dönüyor diyorum amaaaaa, nerdeee. Nuh dedi peygamber olduunu kabul etmedi bizim nazi. İstersen hiç yazmıyım dedi.. Neyse bu macera böööle sürüp gider. İleriki günlerde, her ay düzenli olarak gitmek ve maalesef görmek zorunda olduuum diyetisyenimle maceralarımı yine yazarım. Hala kilo veremedim bu arada verdiğim 11 kilo, hala 11 kilo.daha bi hareketlenme yok yani...

Bu arada, bana kucak açan ve şişmanlığın mutsuz ettiğini ve bundan acilen kurtulunması gerektiğini savunan tüm şişkooo lara teşekkürler. Gerçi aranızda takip ettiğim ve inancına azmine çok afedersiniz ama içimden hasetle ve özentiyle çüş be dediğim arkadaşlar da yok değil(örn: leyli)..

Herkese sonsuz teşekkürler, çenem düştü yine..

Bu arada bişi sormak istiyorum.Şimdi benim kolesterol tavan yapmış durumda, aslında iç hastalıkları uzmanı dr ilaç kullanmam gerektiini söledi ve ardından bu almaya çalışıp da alamadıım orlistat ı önerdi. Eğer onunla düşürebilirsen ömür boyu ilaç içmene gerek kalmaz dedi. Aranızda kolesterol ilacı kullanan varmı? bunun yan etkileri neler? ben babamı kalp krizinden kaybettim ve anne tarafında da kalp hastası var o nedenle yusuf yusuf durumlarındayım. beni şu kolesterol ve ilaç kullanma konusunda aydınlatabilirseniz sevinirim.

Öperim herkeşleri...herkese kolay gelsin...kilolar gitsin herkes kendine bu ülkede düdükler için üretilen en güsel elbiselerden alabilsin inşallah:)
şişko duası işte:)
hadi eywallah,
aşşe

Üye
Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 24 Arl, 2006 03:57

aşşe süpersin ya beni çok güldürdün.Allahda seni güldürsün.o ne güzel yazı öyle akıcı komik Very Happy
hele diyetisyen maceraların süper eminim herkeste vardır öyle diyetisyen modeleri.benim son gitiğim diyetisyen benden daha kiloluydu içimden bunun kendine faydası yok bana nasıl olcak demiştim. Laughing
aşşe bu kolestrol işi önemli pek bilgim yok ama keten tohumu için kolestrolüde düşürüyor diyorlar yoğurda katıp yiyebilirsin.kendine iyi bak dr.konturolerini ihmal etme özelikle bu kolestrol meselesi önemli.
öpüldün şeker.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 24 Arl, 2006 18:53

http://www.ahmetalpman.com/defilacoku.asp?id=252

Yazıyı okumanı öneririm. epeyce ayrıntılı bilgi verilmiş.
Ayrıca yürüyüş, egzersiz, iyi kolesterolü yükseltirken, kötü kolesterolü düşürüyor.
Elimizdeki en önemli kaynak egzersiz yani..Öneririm.
Çok sevgiler..

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 28 Arl, 2006 02:03

3 ayda 18 kilo verdim Very Happy Very Happy

güle oynaya 3 ay gibi bir sürede 18 kilo verdim diyet yapmadım, kalori hesabı yapmadım,spor yapmadım sadece düşük kalorili bitkisel yemekleri 2 öğün yiyerek bir öğünde istediğimi yedim açlık hissim olursa bir tane meyve ile işte sonuç 18 kilo arkadaşlar darısı sizin başınıza

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.