Cevap Gönder  

Üye
Üye

turkey.gif
Süper ! Bir Günlük Öğün..
 Cum 15 Arl, 2006 04:35
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Kahvalti (07.00)

* Sebzeli omlet

* 1 portakal

Ogle (12.00)

* Izgara tavuk salatasi

* 1 orta boy elma

Ara ogun (16.30)

* 2 rafadan yumurtanin beyazi

Akşam (19.00)

* Taze fasulye, yeşil salata haslanmıs balik ya da tavuk

* 1 orta boy seftali

Ara ogun (23.00)

* 1 dilim peynir

* 1 kadeh kirmızi sarap ya da 1 adet meyve

Alıntıdır.kendim yazmadım ama öneririm...

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 15 Arl, 2006 09:54

Selâm Dietician,
Bu diyeti ne olarak önerdiğinizi sorabilir miyim? Arada birkaç gün uygulanmak üzere mi acaba?Orta yollu bir şok kokusu var gibi geldi, azıcık da Scarsdale'i hatırlattı bana..
Aydınlatırsanız sevinirim..Teşekkürler..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 15 Arl, 2006 18:40

Scarsdale diyetinden çok farklı. çünkü Scarsdale diyetinde 3 öğün var. benimverdiğimde ise ayrietten iki ara öğün daha var.
Scarsdale diyeti öneriliyor. çünkü protein miktarı aşırı fazla olduğu ve CHO az olduğu için ketosiz oluşmaktadır. yapılan araştırmalarda ketosizi önlemek için günle 50 gr CHO tüketilmesi ketosizi önlediği bulunmıştur.
protein miktarı ne fazla ne de az olması gerek.
günlük protein miktarı ortalama günlük kişinin kilosu kadar. yani 70 kg birisi 70 gr protein tüketmesi gerek.ve ben diyorum ki 70 gr proteinin yanında 93 gr CHO ve 35 gr yağ tüketmesi gerek.
benim verdiğim sadece bir günlük. örnek olsun diye verdim ama uzun dönem için kullanılmasında sakınca yoktur bence.
Karbonhidratlı yiyecekler: Çiğ veya haşlanmış sebze, meyve. Karbonhidratı pilav ve makarnadan değil, mısır ve havuç dışındaki sebzelerden alın
Proteinler: Derisi alınmış tavuk, hindi, balık, yağsız et, yumurta beyazı ve az yağlı süt ürünleri
Bu tabağa bir miktar da doymamış yağ . (Zeytinyağı ve balıkyağı)
bu bakad basit arkadaşlar.
hiç bir zayıflaa diyetinde(çok özel koşuşşar hariç) protein kısıtlaması yapılamaz. proteinler yaşam için elzemdir.
bu verdiğim diyete çok aşırı kilolular değil. 10-15 kh verecek olanlar uygulamasını öneririm.
ve ayrıca ben asle deminorum bir haftada 5-7 kilo verdirecem diye..
BİR HAFTADA 500 GR YAĞ VERDİRECEM. Smile
fazlası kaslardan gider...(su kaybı olur)
umarım aydınlatmışımdır. kafana takılan soru olursa hiç çekinmeden sorabilirsin..
saygılar..

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 15 Arl, 2006 19:02

Dietician,
Sen yazdıkça aklıma kazınıyor. Bir haftada 500 gr'dan fazla vermek yoook.
Bu anlayışı kazandırdığın için sağol.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 16 Arl, 2006 00:16

ne mutlu bana bişeyleri aşılaya biliyorsam..
ya 500 gr dedim se bu genelde insan 50 gr verebilir. tabi bu genetik bişey olduğu için 750 gr'a kadar çıkabilir. yani 500-750 gr arasında yağ verilebilir. ama tabi normali 500. hem genetik olarak ideal. hem diyetisyenin bu ölçüye kolay hem de diyeti uygulayacak kişi için kolay. aç kalmayarak zayıflayacağı için. hem de sağılıklı beslenerek..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 25 Şub, 2007 06:27

Zamanında İstanbul'un çok ünlü bir hastanesinde Memorial Very Happy (hahahaha intikam:D) bir diyetisyene gidiyordum ben haftada 500-800 gram yağdan verdikçe kadın deli oluyordu çok az kilo verdiğimi haftada en az 1.5-2 kilo vermem gerektiğini söyleyip duruyordu(yaşıma göre(19) normali oymuş çok şansızmışım yaşıtlarım yiyip yiyip kilo almazken ben kendimi yemeklere hapsetmişim) gittikçe kısıyordu diyetimden en sonunda elimde 2 kase yoğurt 2 dilim ekmek birde bir kase çorba kalmıştı.O hastaneden ağlayarak, neden bu kadar şansız olduğumu düşünerek çıkmıştım aklımda tek birşey vardı o da kilolarımın özgürlüğümü kısıtladığı bunun hırsıyla şu anda kilo veriyorum o hastaneden o perişanlıkla ayrıldığımdan beri ne diyetlere ne de diyetisyenlere güvenim var doğrusu bu mesleğin geçerliliğine ve bilimselliğine bile inancım yok.İnanmayı bıraktıımdan beri de ilginç bir şekilde sürekli inceliyorum ve zayıflıyorum. Very Happy

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 25 Şub, 2007 11:04

nemo hoşgeldin evet bende diyet yapmadan zayıflıyorum önemli olan bizim karar verip ve çok güçlü birşekilde istememiz kimse bize ne kadar yememiz ne kadar hareket yapmamız gerektiğini söylemez yaşam bizim yaşamımız vucudumuzun neye ihtiyacı olduğunu ancak biz biliriz tek çözüm kendimizden geçiyor .
Sevgimle.Hoşça olun.Mucks.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 26 Şub, 2007 10:16

nemo demiş ki:
Zamanında İstanbul'un çok ünlü bir hastanesinde Memorial Very Happy (hahahaha intikam:D) bir diyetisyene gidiyordum ben haftada 500-800 gram yağdan verdikçe kadın deli oluyordu çok az kilo verdiğimi haftada en az 1.5-2 kilo vermem gerektiğini söyleyip duruyordu(yaşıma göre(19) normali oymuş çok şansızmışım yaşıtlarım yiyip yiyip kilo almazken ben kendimi yemeklere hapsetmişim) gittikçe kısıyordu diyetimden en sonunda elimde 2 kase yoğurt 2 dilim ekmek birde bir kase çorba kalmıştı.O hastaneden ağlayarak, neden bu kadar şansız olduğumu düşünerek çıkmıştım aklımda tek birşey vardı o da kilolarımın özgürlüğümü kısıtladığı bunun hırsıyla şu anda kilo veriyorum o hastaneden o perişanlıkla ayrıldığımdan beri ne diyetlere ne de diyetisyenlere güvenim var doğrusu bu mesleğin geçerliliğine ve bilimselliğine bile inancım yok.İnanmayı bıraktıımdan beri de ilginç bir şekilde sürekli inceliyorum ve zayıflıyorum. Very Happy

bu diyetisyenlerin çoğu sanırım böyle hastaları yüksek beklenti içine sokup moral bozukluğu hatta depresyona itiyorlar (tecrubelerime dayanarak ve iyi diyetisyenleri kesinlikle ayırarak söylüyorum) bende diyetisyene gitmeden moral bozukluğu yaşamadan istediklerimi ölçülü olarak yiyerek kilo veriyorum.Bizim inanmamız gereken kişi önce diyetisyen değil kendimiziz. Wink

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.