Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye
 
Yaş: 29
Kayıt: 28.08.2013
Mesajlar: 7
Şehir: denizli
turkey.gif
 toklık hissi veren gıdalar
 Çar 28 Ağu, 2013 18:36
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Merhaba, arkadaşlar. Bugün ki yazımda sizlerle zayıflamanıza yardımcı besinleri sizlerle paylaşacağım. Birçok insan zayıflamak için hap ve ne olduğu belirsiz ürünler kullanır. Tabi bunlarda hepimizin bildiği gibi uzun süreli sonuç vermez. Eğer benim diyetisyene verecek param yok diyorsanız. Devlet hastanesine gitmenizi öneririm. Devlet hastanesinde de gayet güzel diyetisyenler var. Ben sizin diyetinizi, diyetisyenden almanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü diyetler kişinin genel sağlığına ve metabolizmasına göre verilir. Bu yüzden internet üzerinden verilen başkasının diyetleri hiçbir işinize yaramaz. Eğer diyet yapacaksanız ve zayıflamak istiyorsanız. Bu besinleri diyetinizde kullanın. Size büyük avantajlar sağlayacaktır. Bildiğimiz gibi her şeyin artık doğal olanı aranıyor. Bende sizlere insanın karnını tok tutacak yiyecekler hakkında bilgilendirmek istedim. Umarım işinize yarar.
Yumurta: Birçok doktorun söylediği gibi protein ve kalsiyum zayıflamaya yardımcı besinlerdir. Yumurtanın içinde bol bulunan bu proteinin zayıflamaya yardımcı etkisi vardır. Yumurta zayıflamak isteyenler için her kahvaltıda yenilmesi gerekir ve tokluk hissi vererek bol karbonhidratlı beslenmenizi önler. Tabi haşlanmış yumurtadan bahsediyoruz. Yani yumurta yaparken suni yağ kullanmak yok.

Yoğurt: İster ana öğün olsun. İster ara öğün olsun yoğurt her gün tüketilmesi gereken besindir. Her gramında yarım kalori olan yoğurt. Zayıf kalmak isteyenler için mucize bir besindir. Yoğurt yemek bizi hem tok tutar hem de daha az kalori odaklı beslenmemize yardımcı olur.

Ayva: Özellikle ayva aşırı derecede lif içerdiği için sizi uzun süre tok tutabilir. Ayva, kış mevsiminde zayıflamak için çok önemli bir besindir. Şimdi diyeceksiniz bir insan kış mevsiminde neden zayıflasın. Zayıf kalmanın yazı kışı olmaz bunu daha önce ki yazımda da belirtmiştim. Zayıf kalmak artık bir sağlık sorunu olduğu için insanlar sadece yazın zayıflamaya çalışmayı bırakmalı ve kilosuna sürekli dikkat etmeli.

Elma: Elma, yoğun lif oranına sahip olduğu için öğün arası tüketildiğinde açlık hissinizi bastıracaktır. Eğer ben elma yediğim zaman daha çok acıkıyorum diyorsanız yoğurtla beraber tüketmenizi öneririm.

Yağsız et: Et veya Kıymanın yağsız olması şartıyla tüketebilirsiniz. Etin içeriğinde bulunan (lösin) kaslarınızdaki yağ yakışını hızlandırarak sizi daha fit bir görüntüye sokabilir. Her yemekte ve özellikle baklagillerin içinde kullanın. Protein hem kaslardaki yağ yakışını hızlandırır hem de sizi tok tutar.

Sızma Zeytinyağı: İçeriğindeki yağ asitleri sayesinde hem kalp dostudur hem de omega yağ asitleri sayesinde yağlarınızı yakmanıza yardımcı olur. Eğer ki salatayı yağsız yiyemiyorum diyorsanız. Bir mama kaşığı zeytinyağı kullanarak salatanızı hazırlayabilirsiniz.

Tarçın: Yemekte çay kaşığından daha az tarçın kan şekerinin artışını engelleyerek daha az acıkmanızı sağlıyor.

Çorba: Çorba içeriğindeki yoğun su oranı ile midenizdeki yerleri doldurarak ana öğünü daha az yemenizi sağlıyor. Ana öğünden önce tüketilmesi gerekenlerin başında yer alıyor. Tabi bin çeşit çorba var hangi birini yapacaksınız. Sizlere önerim sebze ağırlıklı hafif çorbaları tercih edin. Eğer yağ kullanacaksanız yağ oranını azaltıp 1 çorba kaşığı zeytinyağı kullanmanızı öneririm.

Brokoli: Kan şekerini düzenleyici maddeler bulundurur. Bu maddeler kan şekerinin düşmesini engeller ve daha geç acıkırsınız.

Avokado: Tadı bazılarınız için kötü gelebilir ama avokado tam bir B6 vitamin deposudur. Aynı zamanda tok tutucu etkisi vardır. İki öğün arası acıkanlar için birebirdir.

Çavdar ekmeği: İçeriğindeki az kalori sayesinde hem yiyene daha az kalori verir hem de suyla birleşince midede şişme etkisi yaparak sizi tok tutar.

Baklagiller: Daha önceki yazımda da bahsettiğim gibi Allah’ın bize bahşettiği en yararlı ve sağlıklı besinlerdir. Tabi çok az bir yağ ile kullanılarak yemek yapıldığında en doyurucu, tok tutan ve suyla birleşince şişip, daha az acıkmanıza yardımcı olan en yaralı besinler arasındadır.

Dil peyniri: Vücudumuzun temel ihtiyaçlarından olan proteini içerdiği için tok tutma özelliği vardır.

Sardalye: Hem metabolizmanızı çalıştırır hem de kan şekerini dengeleyerek tokluk hissi verir. Diyetlerde kullanmak için mucize bir besindir.

Çilek: Yemekten önce veya sonra tatlı müptelası olanlar için çok güzel bir meyve. Abartılmadan yenmesi gerekir. Ayrıca tok tutucu etkisi vardır.

Badem: Her gün yenilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Ancak içeriğindeki yağ oranı yüzünden her gün 2 avuçtan ileri gidilmemesi gerekir.

Not: Tatlıları ve meyveleri yemek yedikten yarım saat sonra yiyin ve bazı sebzeleri doğrarken demir bıçak veya metal bıçak kullanmayın. Demir veya metal bıçakla kestiğiniz yerlerin vitamini gidiyor. Bunun yerine ucu keskin plastik bıçak kullanmaya çalışın.

Evet, arkadaşlar gördüğünüz gibi hem sağlığınız için hem yaptığınız diyet için oldukça faydalı gıdalar. Tabi bunu yanında dış faktörler vardır karnımızı acıktıran. Bunların başında stres ve o gün ki ruh halimizde önemlidir. Eğer sağlıklı yaşamak istiyorsak yediklerimize her zaman dikkat etmeliyiz. Bir yazımında sonuna gelmiş bulunmaktayım. Bu yazımda tokluk hissi yaratacak besinleri inceledik. Bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

kaynak: http://www.zayiflamadiyeti.net/?cat=3


  « Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

   

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

 Forum Seçin:   


Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php
 


Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.