Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 Dogru Zaman???
 Cum 23 May, 2008 07:24
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

kafamatakilan birsey var diete basladiktan sonra nekadar sure aralikla tartilmamiz gerekiyor ?
ayrica diyete basladiktan sonra nekadar surede vucut gercek anlamda kilo vermeye basliyor mesela bi hafta yaptin sirf su kaybi oldugu icin verdigini sandigin sey kilo degil sadece su mu ?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 23 May, 2008 11:58

ah aslıcım, sadece bir sayfaya yazsan seni daha iyi takip edebileceğim Smile güzelim diyetin başında özellikle ilk hafta bir iki kilo birden verirsin bu senin daha çok barsaklardaki birikmiş olanları atmandan ötürüdür. aadamakıllı diyete başladığın ilk günden itibaren kilo vermeye başlarsın. hadi seninle bir hesap yapalım. bazal metabolizma hızzı ve günlükk aktivitesine göre bir insaanın alması gereken kalori 2500 olsun . bu kişi yemeğinden 250 kcal yi çıkarsın, günde 1 saat tempolu yürüsün ( yakalaşık 200-250 kcal ediyor) bu şekilde günde 500 kcal yi eksilterek 1 hafta içinde topllamda 3500 kcal vvermiş oluyor. bir gram yağ 9 kcal, 1 kilo=1000 gram =9000kcal ! yani anlayaacağın bu şekilde giderse 2,5 haftada 1 kilo verebilecek bu kişi. tabi bu hesaplamalar tamamen kabaca hesaplanmış şeyler ama genelde vücut buna yakın bir hesaplamayla yakıyor yağları.
aç kalma çünkü aç kalınca karaciğer depoladağı şekerden yakmaya başlıyor bu da en az 24 saat sürüyor, ondan sonra keton dediğimiz açlıkta ağız kokusuna nedne olan şeyler giriyor devreye.... vs vs...... ne demek istediğimi anşamışsındır ... aç kalma , proteini ve az da olsa karbonhidratları eksik etme diyetinden, biraz da egzersiz.... sonucu aynada göreceksin.... sevgiler....

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 23 May, 2008 17:20

cok tesekkur ederim Gulhancim beni bilgilendirdigin icin dun pek gormedim seni yogundun galia ?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 23 May, 2008 23:51

rica ederim aslıcım, daha öncede dediğim gibi birçok şeyi biliyorum ama icraat yoktu bugüne kadar.
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. sevgiler...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 May, 2008 05:10

Smile herseyin bir zamani varmis bak simdi uyguluyorsun cok saol canim yaradi valla

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 May, 2008 16:49

aslıcım senin içtiğin mucho (ismi buydu galiba Rolling Eyes ) varya kalorisi çok yüksek... senin türkiyedeyken hiç diyet yapmadığın halde kilo vermenin nedeni ne biliyormusun o içeceği hergün tüketemediğin için Very Happy değilmi ama Mr. Green sen sadece onu bırak bak nasıl da aç kalmadan zayıflayacaksın.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 May, 2008 17:37

ah bi birakailsem ya icine ne koyuyolarsa bagimlilikmi yapti ne anlamadim :S sabah ilk kalkinca aklimda mocha oluyo diorum gidim alim kahvalti falan umrumda degil yani daha demin aklima geldi usendim kahvalti hazirlamaya dedim gidim bi mocha alim ama senin mesajini gordum vazgectim valla iyiki yazmissin canim Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 May, 2008 17:48

aslıcım bırak sen o içeceği onun içine erar katıyorlardır esrar Laughing sen en iyisimi meyve suyuna geç

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 May, 2008 18:00

valla bugun icmicem kesin kararliyim ama yarin icin birsey diemiyorum cunku sabah 5 te caliscam ve malesef yicek sektorundeyim heryanim yemek tatli ve icecek ve yarin sabah tatlilari ben cikarcam ole oldumu dayanmak cok zor oluyor hemen bir ikitane yiyorum sonrada aman bozuldu die ne bulursam arkasi geliyor zaten varya ne zaman diete baslasam bu pazar gunleri sayesinde bozuluyor Sad

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 May, 2008 18:10

canım valla senin durum vahim Wink ne yapsak acaba Rolling Eyes hımmm bak ne yap biliyormusun bir tannesinin ucundan al biraz onu ağzında iyice çiğne, kendiliğinden eriyip gidene kadar, bu belki nefsini köreltir

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.