Cevap Gönder  

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 Picasa
 Cmt 27 May, 2006 07:24
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Image

http://picasa.google.com

""Google'ın Picasa'sını kullanarak bilgisayarınızdaki resimleri birkaç saniye içerisinde bulup, resimlerinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Resimlerinizin her zaman düzenli kalmasını sağlayan, ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bir yazılım.

Picasa PC'nizdeki tüm resimleri anında bulmanıza, düzenlemenize ve başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olur.""

İndirdikten sonra üstüne çift tıklayarak "çalıştır" diyoruz.
Lisans Sözleşmesi -> Kabul et.
Hedef Dizini Seçimi -> Kur
Çok az bekliyoruz.

Picasa 2 Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor -> Seçeneklerden size uygun olanlarını işaretleyin.

Picasa 2 İlk resim tarama -> Burası önemli. Bize sadece kendi bölümümüzü mü yoksa tüm bilgisayarı mı taramasını istediğimizi soruyor. Sadece kendi bölümünüzü seçmeniz daha iyi bence. Ben başka kişilerin resimlerinin sürekli önüme çıkmasından hoşlanmıyorum.

Devam et diyoruz.

Bekliyoruz. Bu bekleme safhası elbette bilgisayarınızdaki resimlerin azlığı çokluğu ile ilgili. Ben picasa taramasını yaparken seyretmenizi tavsiye ederim. İlk seferinde insan ya hayranlık duyuyor ya şoka uğruyor. Bilgisayarın dört köşesinde resim ve video adına ne varsa buluyor çünkü.

Tarama bittikten sonra...

E-posta ile resim yollamak:

E-posta aracılığı ile göndermek istediğimiz bir resim seçelim. Bir kez tıkladığımızda resmi seçmiş oluruz. iki kez tıklarsak resim büyük olrak açılır ve üzerinde işlem yapabiliriz. Ben işlemler kısmını size bırakıyorum.

Resmi seçtikten sonra alttaki menüden e-posta'ya tıklıyoruz. Gmail bilgilerimizi girerek açılan sayfadan varsa mesajımızı da yazarak "gönder" diyoruz.

Blogumuza resim basmak:

Önce resmi seçiyoruz. Alttaki menüden "BlogThis!" seçeneğine tıklıyoruz.
Eğer sign in durumda değilsek kullanıcı adımızı ve parolamızı girerek sign in oluyoruz.
Açılan sayfada:

Select a blog
Birden fazla blogumuz varsa hangisine göndereceğimizi seçiyoruz.

Choose layout
Resmin yer ve boyutunu ayarlayarak save setting diyoruz.
Açılan sayfa blogumuzda postalama yaptığımız yerin benzeri. Ekleyeceğimiz bir yazı vs. varsa onları da ekleyerek "publish" diyoruz.
Yükleme bittiğinde blogunuz kendiliğinden açılacaktır.

Picasa hakkında başka merak ettikleriniz varsa bu başlık altında sorabilirsiniz.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.