Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 Hiç bir fark ayrımcılığa neden olamaz!
 Pts 14 Tem, 2008 01:00
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bu akşam Hürriyet gazetesinin reklamına denk geldim.
Beden eğitimi soyunma odasında zayıf bir grup kız, şişman bir arkadaşlarıyla dalga geçiyor. Şişman genç kızın (hatta çocuk-genç) xl bir şortun arkasındaki üzgün yüzü gözüküyor.

Ardından "Hiç bir fark ayrımcılığa neden olamaz!" yazısı beliriyor.

Görenleriniz olmuştur.

Şişmanlığın bir irade problemi olduğu yanılgısı devam ettikçe bu davranış şekli kanımca devam edecektir.

Yerleştirilmesi gereken yargı, şişmanlığın vücudun kilo kontrol yetisini kaybettiği bir rahatsızlık olduğudur.

Elbette hormonal ya da bir çok değişik sebep yüzünden fazla kilolu olanlar da mevcuttur.

Bu tip davranışlara verilecek bir cevap arayışına girmeliyiz.

Sessiz kalmak ya da boğazımıza kadar geldiğinde hırçınlaşmak, ağlamak, kızmak çözüm olarak fayda etmemektedir.

Çözüm hakkındaki görüşlerinizi tartışmaya açmak istiyorum. Katılımınızı bekliyorum.

Hepinize çok teşekkürler...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Hehehe ! (Başlık yok)
 Çar 12 Kas, 2008 23:18

Shocked merhabalar ben yeni üyeniz sevgiler saygılar hikayem şu 52 kiloydum 4 sene sonra 80kilo oldum 80 kilo ile hamile kaldım bebeğim 6 aylık olduktan sonra 100 kilo oldum sonra zayıflama ilacı kullandım 3 litre su içtim düzenli dengeli yedim ve 33 kilo verdim halen aynı gidiyor ilacı kestim fazlası zararlı aynı şekilde ilaçsız devam ediyor ama dikkatli olmak lazım ilaç kullanırken ve doktor gözetiminde ben bir cesaretle kendim yaptım .işte bu

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 12 Kas, 2008 23:21

Rolling Eyes birşey unuttum 1,5 yılda 33 kilo verdim 1 yıldan beride aynı kiloda yani 67 kilo

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
Komik zayıflamak istiyorumm
 Sal 21 Nis, 2009 20:32

bende 56 kiloydum evlendigimde
suan 2 cocuk annesiyim 1 aydır diyet yapıyoruum 82 kiloydumm şimdi 78 k Sad

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Iıı ! cevap
 Cmt 27 Şub, 2010 10:34

arkadaşlar banada yardım edin bu sorunumdan ailem bile bnmle dalga geciyor lütfennnn

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 23 Haz, 2010 21:20

sevdiğim bir ablamın kızı var kaç kilo Allah var hiç sormadım çünkü bu konuya son derece takıldığı herhalinden belli fakat eli yüzü bebek gibi bir ara step yaptı. genede kilo vermedi. annesi ile konuştum doktora götürmüşler hormonal bir bozukluğu varmış. fakat benim anlamadığım herhangi bir şeye sıkılsın nasıl bir yemek yiyişi var anlatamam. yemek ile birlikte tabağıda yiyecek gibi geliyor insana. gelelim bana belki bir haftadı ekmek yemıyorum rejime girdiğim için değil içim istemiyor. sabahları kahve çay sigara öğlen yemek yemeği unutuyorum. böyle artık gözüm dönerse açlıktan bir şeyler atıştırıyorum itiraf etmem gerekirki bu atıştırdıklarım bir tabak makarna bazen iki tabak sebze yemeği bazen lahmacun iki tane 65 kg sabitledim sanki kendimi boyum 1 62 tüm hayatım boyunca balık etli olmuşumdur zaten bütünkilolar midede toplandı acayip bir durum sizin anlayacağınız tabi arada yediğim çikolata ve içtiğim çikolatayı atlamayayım. acaba düzenli yemek yemediğim için vücudum varolanları saklıyor mu olabilir mi böyle bir şey

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 23 Haz, 2010 23:17

tabıkı öyle. daha düzenlı yemelı ve mıdenı uzun süre boş bırakmamalısın. eğer bunu yapar ve bıraz da spor yaparsan cok rahat kılo verebılırsın. kı sorun da sadece kılo degıl bu sekılde yanlıs beslenme baska baska hastalıklara da davetıye cıkarabılır. cok daha dıkkatlı olmalısın bence

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 rejim
 Pts 05 Tem, 2010 01:08

:cry: :cry: :c
Slm ben araniza yeni katiliyorum bu aksam rejim yapmaya karar verdim actigimda bu site karsima cikti.Cok büyük yardima ihtiyacim var 4 ay önce dogum yaptim normalde 8 kilo verecektim ama ben gitgide kilo aliyorum arkadaslarin yazdigi gibi sütüm olsun diye yiyorumun arkasina saklandim aslinda kendimi kontrol edemiyorum
Kendimi cok iradeli görüyodum ama simdi yapamiyorum artik kiloda almak istemiyorum
yardimci olursaniz cooooooooookkkkkkkkkk sevinirim

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 05 Tem, 2010 10:03

canım benım gel bıze katıl bıze Smile burdakı arkadaşlar bızde yarısalım bölümüne gelırsen orası daha aktıf ve bırbırımıze yardımcı oluyoruz. senı de beklerız

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 24 Ağu, 2011 16:24

kısa sürede zayıflayabileceğin bir ürün biliyorum bende kullandım ve çok memnun kaldım.ismi MİSUTGARU.sabah öğlen ve akşam yemeklerden yarım saat önce alıyorsun ve tokluk hissi veriyor.ben neredeyse 4 aydan beri kullanıyorum ve etkisini gördüm 76 kilodan 61 kiloya düştüm.yan etkisi falanda yok tavsiye ederim.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.