Cevap Gönder  

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 Hiç bir fark ayrımcılığa neden olamaz!
 Pts 14 Tem, 2008 00:57
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bu akşam Hürriyet gazetesinin reklamına denk geldim.
Beden eğitimi soyunma odasında zayıf bir grup kız, şişman bir arkadaşlarıyla dalga geçiyor. Şişman genç kızın (hatta çocuk-genç) xl bir şortun arkasındaki üzgün yüzü gözüküyor.

Ardından "Hiç bir fark ayrımcılığa neden olamaz!" yazısı beliriyor.

Görenleriniz olmuştur.

Şişmanlığın bir irade problemi olduğu yanılgısı devam ettikçe bu davranış şekli kanımca devam edecektir.

Yerleştirilmesi gereken yargı, şişmanlığın vücudun kilo kontrol yetisini kaybettiği bir rahatsızlık olduğudur.

Elbette hormonal ya da bir çok değişik sebep yüzünden fazla kilolu olanlar da mevcuttur.

Bu tip davranışlara verilecek bir cevap arayışına girmeliyiz.

Sessiz kalmak ya da boğazımıza kadar geldiğinde hırçınlaşmak, ağlamak, kızmak çözüm olarak fayda etmemektedir.

Çözüm hakkındaki görüşlerinizi tartışmaya açmak istiyorum. Katılımınızı bekliyorum.

Hepinize çok teşekkürler...

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 20:28
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

şişmanlık bir hastalık olabilir ama bu sadece hormonları bozuk olanlar için. sağlık sorunu olmayan şişmanlarda var ama onlar bu alaycı kesim yüzünden psikolojik yönden hasta konumuna sokuluyor. bu kişiler genelikle kendilerini beğenmiş kıskanç kişilerdir. :Smile yahu herkes zayıf olsaydı zayflığn tadı mı olur:D bence şişmanlara teşekkür etmemililer:DVery Happy:
ve yaradılanı yaradandan ötürü sevmeliyiz:)

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.