Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 Ne yapmalıyız?
 Pzr 13 Tem, 2008 23:42
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Anlıyorum seni,
hepimiz bu yollardan geçtik, geçiyoruz.
Vücudun olanca gücüyle seni yemeye zorluyor. Tüm organizmaların birincil amacının yaşamını sürdürmek olduğunu ve bunun yolunun da besin almaktan geçtiğini düşünürsek çok da haksız sayılmaz.
Sosyal güdülerin yememeni istiyor senden enerjiye muhtaç olan bedenin ise yemeni.
Yapman gereken bu iki güdüyü barıştırmak. Sana güzel bir haberim var, zaten bu denge mekanizması sende mevcut.

Elbette hayatta kalmak için yemeye mecbursun ama aşırı beslenmenin vücuduna getirdiği zararlar da kaliteli yaşamana engel. Bu yüzden aslında vücudun kilo almanı zaten istemez.

Başlangıçta bir sebepten kilo alıyoruz. Mesele bu kiloları verirken ortaya çıkıyor.

Kendimizi açlığa mahkum ediyor ve buna iradeli davranmak diyoruz.

Soralım kendimize hayat kaynağımız olan nefes almaya ne kadar irade gösterebilir ve ne kadar nefessiz kalabiliriz?

İşte yemeyi olağanüstü bir şekilde azaltmanın da bundan bir farkı yok.

Nasıl kendimizi nefessiz kalmaya zorlasak da vücudumuz bizi pes ettirip almamızı sağlıyorsa işte yine onun tarafından yemeye zorlanmamız da bunun aynısı sebeplere dayanıyor.

Ben tüm bu yazdıklarımı göz önüne alarak diyetsiz kalıcı zayıflamayı öneriyorum.

Yapman gereken açlık tokluk ve kilo denge mekanizmana güvenmek.

Yarın için sana bir alıştırma açlık duygunu bekle ama beynindekini değil midendekini.
Acıkınca ye ve yerken doyma noktanı anlamaya çalış. Doyunca da bırak. Kalsa bile tabağındakileri bitirme ya da gerekiyorsa ikinci tabağı al.

Bu mekanizma aslında senin düşünmene gerek duymadan otomatik olarak gerçekleşir.
Ancak biz bunu bozmuşuz ve düzeltmek için sabırla üzerinde çalışacağız.
Hepimize kolay gelsin Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 20:26

Merhaba auryn.Yaklasik bir haftadir kendime yeni bir yeme duzeni oturtmaya calistim internetten kilo verme ile ilgili pek cok siteyi dolastim ancak kafam da cok karisti Rolling Eyes dkz mantikli gibi gorundu aslinda ama pek cok diyetisyenin dedigi ile tutmuyor.Mesela genelde diyorlar ki:acikmadan yiyin gunde 6 ogun yiyin...ama dkzde acikinca yeme kosulu var.Acikmadan kalkin sofradan karninizin %60-80nini doyurun diyorlar.Sonra kahvalti cok onemli diyorlar ama benim sabahlari hic istahim olmuyor hatta bugun acikinca yemeyi denedim ama saat 2ye kadar acikmadim acikinca da soylendigi gibi bir bardak su icip bekledim sonra karnimin gurultusu dindi ama bu sefer de halsizlik basladi gun boyu yemek yeme dusuncesi vardi kafamda ama karnim guruldamadigi icin yemedim.Yediklerim (annem kizdigi icin) bir kase corba domates salatalik oldu sadece.Acaba bu durum garip mi yoksa herkesin basina geliyo mu?Halsizlik ac oldugum anlamina mi gelir?Ac diilim diye kahvaltiyi atlamak saglikli mi?Bi de dkz ile ne kadar surede ne kadar kilo kaybedilir bi bilgin var mi?Aklim karisti acaba ne yapsam Rolling Eyes

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 21:06

Çabuk acıkmadın çünkü öncesinde aldığın besinler yeterli gelmişti.
Dkz düzenine alışması için bedenine bir kaç gün şans tanımalısın.

Her acıktığında ihtiyacın olduğu kadar beslenmeye başladığında artık vücudun kıtlık döneminden çıktığını algılayacak ve kilo verebilmen için az besin talep etmeye başlayacak. Belki de zorlanarak yaptığın o diyetlerden daha az bile yediğini göreceksin. Çünkü bedenin stoklardan kullanmaya başlayacak. Tehlike sona erdiğine yani yiyecek bulma sıkıntısı sona erdiğine göre fazlalıkları atma işine girişecek.

Dkz ile rahtça sıkıntı çekmeden kilolarından kurtulacaksın. Yeterki sisteme bağlı kal. Bu aslında doğuştan sahip olduğun bir kilo kontrol mekanizmasından başka birşey değil.

Diyetisyenlerin dikte ettiği çözümler geçerli olsaydı bu gün etrafta şişman insan kalmaması gerekirdi. Halbuki diyetlerin çoğunluğu tamamlanmadan bırakılıyor ve verilenler fazlasıyla geri alınıyor. Sonuna kadar götürenler de yanı akibeti paylaşıyor. Bu gün diyetlerin %95 oranında başarısızlıkla sonuçlandığı bilimsel bir gerçek.

Sadece bu veriyi bile değerlendirsek yeterli. %95 başarızıslık oranına sahip hangi tedavi yöntemi tıpta yer edinebilmiştir.

Başlangıçta aç olduğunu tam çözümleyemeyebilirsin, pes etme, kendini ve aç olduğunda vücudunun verdiği tepkileri yorumlamaya çalış.

AÇ olduğundan eminsen ye, sonra TOKluğunu izle.

Açken sana yemekler nefis gelecektir, doymaya başlarken ise tadı tuzu kaçmaya başlar. Bu vücudun gerekenden fazlasını alıyorsun sinyalidir.

Ben mayıstan beri bu sisteme uygun yaşıyorum. 12 kilo verdim. Keşke daha önce başlayabilmiş olsaydım,diyorum hep. Fakat artık eski alışkanlıklarıma dönmeye de niyetim yok.

Zaten siteyi tekrar canladırmak istememin altında da bu sebep yatıyor. İşe yaradığını gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgiler

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 21:14

ya sofradan sadece açlığımı yatıştırıp kalktıktan sonra midem çok rahat ya
o iğrenç mide krampları yok, aynaya baktığımda haddinden fazla şişen göbek yokk, ve inşallah vücüdüm kıtlıktan kurtuldğunu anlayacak hadi millet herkes dkz ile zayıflamaya:D

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 15 Tem, 2008 11:58

aslında ben dkz yi çok seviyorum.çok güzel bir yöntem ama bir türlü yaşam şekli haline getiremiyorum.sanırım tam algılayıp hayata geçirmem gerekli.

dkz yi diyet şekli olarak düşünmememiz gerekli.yeme tarzımızın bu olması gerekli.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Komik yeni üye
 Çar 16 Tem, 2008 09:52

[color=#] [/color] Very Happy
merhaba arkadaşlar
ben de aranıza az önce katıldım.Anlaşıldığı üzere sıkıntım,fazla kilolarım.ciddi anlamda kilo vermek için bişiycik yapmadım,hiç gayret etmedim yani ama artık vücudum hastalık sinyalleri vermeye basladı,kemiklerim deforme olmaya basladı.artık kiloları vereceğim ve bu site bana yardımı olacağını düşündüğüm tek site şuan.birçok siteyi dolaştım en mantıklı ve kalıcı çözüm burdaymış gibi gözüküyor.evliyim ve 2 kızım var,biri 5 yasında diğeri ise 2 aylık oldu.evlendiğimde 52 kilo idim ilk kızıma hamileliğimin basında 58 kilo idim,doğuma 85 kiloyla girdim,sonrasında 70 li kilolardan hiç kurtulamadım.artık kurtulmak istiyorum.şimdi küçük kızım ağlıyor...görüşmek üzere...

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 16 Tem, 2008 17:40

Aramıza hoşgeldin tüliş,
Yukarıdaki ilkeleri uyguladığın bir gününü bize anlatacağın bir mesaj yazar mısın?
Böylece sende ki gelişmeleri daha rahat takip edebiliriz.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 21 Tem, 2008 13:04

merhaba,
ben uzun zamandır siteye üyeyim ama hala faaliyete geçmemiştim. son öğlen yemeğimi de yedikten sonra şu an diyet kararı vermiş bulunmaktayım. bugün auryn'in dediklerini yapıcam. faydalarını sizlerle de paylaşacağım. görüşmek üzere. bu arada yasmin diye sayfa acacağım oradan görüşürüz arkadaşlar.
beni yalnız bırakmayın.
hep beraber zayıf günlere...

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 21 Tem, 2008 16:37

Merhaba y-konya,
Başlığına mesaj bıraktım.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 21 Tem, 2008 20:26

selamlar ben yeni üyeyim mesaj atmak diyet sürecimde neler yaşadığımı sizle payşamak istiyorum fakat nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.