Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Ağu, 2008 08:07
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

arkadaşlar haklısınız ama gelen herkes gidersen zaten sitede kimse kalmaz
bence bu ortamı değerlendirip birbirimizle daha çok ilgilenebiliriz....

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Ağu, 2008 17:57

lütfen banada yardımcı olun msjlarınızı bekliyorum

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Yoo ! umutsuzum
 Per 12 Şub, 2009 14:41

işte bu iki yaman çelişki kilo almamın sebebi benim iradesizliğim mi yoksa metabolizmam mı ?sabah aç uyanıp akşamları lanet olsun yine çok yedim demekten bıktım artık .kıyafetlerden taşanları görmemek mümkün değil neden böyle oldu sorusuna girmek istemiyorum tek istediğim zayıflamak böyle giderse kendimden nefret etmekten korkuyorum

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 13 Şub, 2009 17:21

hosgeldin siteye esmadnan.merak etme bu sitede herkes az veya cok kilo veriyor.kaç kilosun.ve kac kilo olmak istiyorsun.azimle istedigin kiloya ulasacagına eminim.aksamları az yedigin zaman,belli bir saatten sonra yemedigin zaman bile kilo vereceksin.önemli olan diyeti hiç bırakmamak

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 Hedefe sizlerle birlikte yol almak istiyorum!!!
 Cum 17 Nis, 2009 10:14

Merhaba Smile
ben evlendikten kısa bir süre sonra inanılmaz hızlı bir şekilde kilo aldım Sad
Pazartesi diyete başladım şu anda iyi gidiyo çok şükür..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 merhabalar
 Cum 17 Nis, 2009 15:36

arkadaşlar merhaba bende yeni üye oldum gördüğüm kadarıyla çok güzel seviyeli bir site gerçi pek çevirim içi olan yok ama olsun yinede yazıp çizen cvp veren bir çok arkadaşımız var.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Nis, 2009 15:37

arkadaşlar merhaba bende yeni üye oldum gördüğüm kadarıyla çok güzel seviyeli bir site gerçi pek çevirim içi olan yok ama olsun yinede yazıp çizen cvp veren bir çok arkadaşımız var.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Soru Artık neye inanacağımı bilmiyorum
 Pts 17 Ağu, 2009 23:09

Hepinize merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Tahmin ettiğiniz üzere kilolarımdan fazlasıyla muzdaribim.Birkaç yıl önce 58-60kg larda iken bi anda 98 kiloya çıktığım farkettim. Sad Tabiki denemediğim yöntem kalmadı, kilolar verildi,alındı,tekrar verildi,tekrar alındı..aynı hikaye işte..
Aslında ben hepinize(ki artık işin piri olduğumuzu varsayarak) birşey sormak danışmak istiyorum. Hepimiz biliriz ki diyetisyenlerin çoğu 6 -7 öğün aralıklarla sık ve az yemek yemeyi ve bu sayede kilo verileceğini şiddetle öneriyorlar.(kan şekerinin sabitlenmesi olayı).öte yandan asla aç kalınarak zayıflanamıyacağını söylüyorlar.şimdi sizlere sorum
1-güne 6 7 öğün tüketilerek zayıflanıyorsa neden afrika'da hiç göbekli basenli insan yok .sizce bu zavallı insanlar 3 ara 3 ana öğün olmak üzere düzenli mi besleniyorlar?
2-aç kalmadan zayıflanmaz.deniyor. peki zaten fazlasıyla vucüdunda yağ, şeker, karbonhidrat deposu barındıran söz gelimi 150 kilo bir insan yediklerinden kısmadıkça bir enerji kısıtlamasına gidilmedikçe nasıl zayıflayabilir. keza doyana kadar yese zaten çok yiyecektir ve kilo verme gerçekleşmeyecektir.esas olan depo yağlardan kullanıp onuları harcama eritme değil midir.?ve bu kişi yedikerini azalltığı zaman doğal olarak açlık hissetmeyecek midir?
3.bir kısım diyetisyenler çok katı diyet listeleriyle hastalarını öle dirile zayıflatırken bazıları da tatlı,tuzlu çeşitli yiyecekleri belli miktarlarda tükettirerek aynı başarıya ulaşabilmektedir.aradaki fark nerededir o zaman?
4.tüm bunların yanısıra öyle yada böyle doktora gidip listelerle bin bir çabayla ya da ilaçlarla zayıflayan bizler neden sonuçta hüsrana uğrayıp eski kilomuza dönmekteyiz?(yeme alışkanlıklarımızı değiştirdiğimize kendimiz bile inandığımız halde)
sonuç olarak arkadaşlar bu işin özü gerçeği nedir?ben artık bunu çözmek istiyorum. çünkü sürekli farklı yöntemler sunuluyor. Artan onca çeşitli yönteme, ilaca uygulamaya karşın kilolu şişman obez insanların sayısı da git gide artıyor. (Kesinlikle mucize bir çözüm, sihir aramıyorum. mide bantlarının ya da terleten sauna eşofmanların balon teknniler olduğunun da farkındayım. Çünkü bu çok büyük bir sektör).sizce bu işte bir yanlış yok mu?yorumlarınızla beni aydınlatırsanız sevinirm.Hem başta kendi kilo sorunumu çözmek hem de diğer insanlara da biraz olsun yardımcı olmak istiyorum.Sevgiler hepinize.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 18 Ağu, 2009 10:40

Sevgili Bittersweet, öncelikle aramıza hoş geldin. Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ben şu an 100 kiloyum ve bu kiloya gelene kadar yaklaşık 14 yıldır diyet yapıyorum, 24 kilo verdiğimde oldu 14 kilo verdiğimde veeee sonunda mutlaka o kilolar ger geldi. Bu yüzden son 2 aydır Fevzi Özgönül isimli bir doktorumuzun uyarılarını dikkate alarak kendi yeme düzenimi oluşturdum. Fevzi Bey 6 öğün yemeğe karşı. Sabah öğle ve ikindi -16.30-17.00- olmak üzere 3 ana öğün ve eğer çoook acıkırsan akşam bir çorba ya da meyve tabağından oluşan bir öğün önerdi. Yemek listesi yok. Bugün bunu ye, haftalık liste şöyle gibi bir uygulama yok. Ana hatlarıyla sana neden yemek yediğimiz nasıl kilo verdiğimizi anlatıyor muayenede. Sonra da sen yeme düzenini oluşturuken kontrollerde sana yardımcı oluyor. Mesela ben -pirinç bulgur pilavı yeme- dediği için piriçli bir şey yememiştim 15 gün. Bana dedi ki -ben sana PİRİNÇ PİLAVI, BULGUR PİLAVI yeme dedim. Sarma da dolma da yiyebilirsin demişti. 5 seans gittim ve yedinen yemek düzenimi kendim oluşturdum. Sonuç olarak kendimi mucize diyetlerden uzak tutarak yavaş yavaş kilo veriyorum ve de çok huzurluyum.
İnşallah hepimiz bu yazılardan sonra şunu unutmayız MUCİZE DİYET DİYE BİR ŞEY YOKTUR.

http://ayselce.blogspot.com

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 18 Ağu, 2009 19:31

Hoşbulduk Ayselce:)Smile Yani şimdi sen Fevzi Özgönül^ün kontrolu altında mı kilo veriyorsun.Yani her hafta gidip beslenme planı oluşturup o şekilde mi ilerliyorsun?Yalnız doktorun sistemini pek anlayamdım. Açlık tokluk mekanizması üzerinden mi gidiyor?biraz daha açar mısın onun tekniğini..birde muyenehanesinin yeri ve seans ücretleri hakkında bana bilgi verirsen çok sevinirim. Kesinlikle mucize diyet diye birşey yoktur.aynı kanıdayım. Benm tek derdim çözüme giden en sağlıklı, en kesin garanti ve geri dönüşü olmayan yolu bulmak ve amacıma ulaşmak..Hepimizin istediği gibi.Çünkü artık bir başarısızlığı dahi kaldıracak takatim kalmadı.23 yıllık hayatımda yenemediğim,karşısında boyun eğmek zorunda olduğum, kendimi çaresiz hissetiğim tek mevzu bu olmuştur."kilo"...

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.