Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 baya bi kilo verdikten sonra dengem bozuldu yardım!:(
 Pzr 13 Tem, 2008 20:56
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 3 sene önce 81 kiloydum. sonra yavaş yavaş cips kola çikolata kesmeye başladım koşu yaptım ekmeği azalttım su içmeye başladım ve şu anki kiloma 68 kiloya düştüm. fakat şimdi abuk cubur yemiyorum ner edeyse aç kalıyorum ama zayıflayamıyorum. ama yeme alışkanlığm bozuldu biliyorum nasıl düzeltecem lütfen bunun için yardım edin Sad sabah midem şişmesin diye hiç bişey yemiyorum. bide hemşirelik okuyorum şu aralar hastanede çalışıyorum işimde ağır öğle hastanede çıkan yemekten bi iki kaşık yiyorum akşam eve gelince ilk önce az yiyeceğime söz veriyorum ama bi bakıyorum ne var ne yok yemişim bir ekmeğe yakın yiyiorum kepek ekmek ama sonucta bir ekme Sad ya patlayacak halde oluyorum ama yinede sofradan kalkamıyorum buna bir çare lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen Sad:'( ya bide dans etmek ne kadar kilo verdirir bilen var mı şöle mezdeke açsak oynasak bi yarım saat Razz yardımınız için şimdiden tşkürler Sad ya bide kiloyu göğüs bölgesi ve karından alıyorum çok iğrenç ya basen yok ama göğüs ve göbek var. yaşım 20 boyum 1,64 kilom 68 iğrennç yemek yerken kendimden iğreniyorum

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 13 Tem, 2008 23:35

Anlıyorum seni,
hepimiz bu yollardan geçtik, geçiyoruz.
Vücudun olanca gücüyle seni yemeye zorluyor. Tüm organizmaların birincil amacının yaşamını sürdürmek olduğunu ve bunun yolunun da besin almaktan geçtiğini düşünürsek çok da haksız sayılmaz.
Sosyal güdülerin yememeni istiyor senden enerjiye muhtaç olan bedenin ise yemeni.
Yapman gereken bu iki güdüyü barıştırmak. Sana güzel bir haberim var, zaten bu denge mekanizması sende mevcut.

Elbette hayatta kalmak için yemeye mecbursun ama aşırı beslenmenin vücuduna getirdiği zararlar da kaliteli yaşamana engel. Bu yüzden aslında vücudun kilo almanı zaten istemez.

Başlangıçta bir sebepten kilo alıyoruz. Mesele bu kiloları verirken ortaya çıkıyor.
Kendimizi açlığa mahkum ediyor ve buna iradeli davranmak diyoruz.
Soralım kendimize hayat kaynağımız olan nefes almaya ne kadar irade gösterebilir ve ne kadar nefessiz kalabiliriz?
İşte yemeyi olağanüstü bir şekilde azaltmanın da bundan bir farkı yok.
Nasıl kendimizi nefessiz kalmaya zorlasak ta vücudumuz bizi pes ettirip almamızı sağlıyorsa işte yin eonun tarafından yemeye zorlanmamız da bunun aynısı sebeplere dayanıyor.
Ben tüm bu yazdıklarımı göz önüne alarak diyetsiz kalıcı zayıflamayı öneriyorum.
Yapman gereken açlık tokluk ve kilo denge mekanizmana güvenmek.
Yarın için sana bir alıştırma açlık duygunu bekle ama beynindekini değil midendekini.
Acıkınca ye ve yerken doyma noktanı anlamaya çalış. Doyunca da bırak. Klasa bile tabağındakileri bitirme ya da gerekiyorsa ikinci tabağı al.
Bu mekanizma aslında senin düşünmene gerek duymadan otomatik olarak gerçekleşir.
Ancak biz bunu bozmuşuz ve düzeltmek için sabırla üzerinde çalışacağız.
Şimdilik bu kadar.
Buraya yazdıklarımı genel olarak herkesle paylaşacağım ama öncelikle senin için yazıldığını bil.
Kolay gelsin güzelim.
Ve her gün 10-15 dakika mekik ve dambıl çalışması yapmanı tavsiye ederim. Dans elbetteki işe yarar ama bölgesel çalışmalarda hedefi daha rahat tutturursun.
Sevgiler.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 07:03

yardımların için çok tşk ederim. dediklerini uygulamaya başladım şimdiden:) bugün dengemi kazanmak için uğraşımın ilk günü acıkmadan bişey yemek yok ve acıkınca kendime eziyet etmeden" yememelisin yememelisin" gibi laflarda etmiicem. sadece çok aşırı doymadan kalkmasını öğrenmeliyim. inşallah irademe sahip çıkabilirim. allah zayflamak isteyen herkese yardım etsin:) ya bide ek olarak acaba bişey kullansam mı hani şu zayıflama otları falan varya onlardan!
cvpların içn gerçekten çok tşk ederim. kolay gelsin...

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 14:12

Mervecim eğer ille de böyle bir şey kullanmak istiyorsan bol maydonoz tüketebilirsin. O da içececeğin aynı etkisine sahiptir yani diüretiktir. Bunun yanında da sivilceleri engelleme ve cildi güzelleştirme diye bir harika etkiye de sahiptir.
Fakat çok methini duyduğun bir karışım varsa ve denemezsem içimde kalacak diyorsan bence bir dene derim. En azından sonrasında bu tip çaylar hakkında yaşadığın deneyime göre karar verirsin.
Ya da bir melissaya ne dersin. Kilo verme stresine iyi gelebilir.
Bu dışında uzun süreli spor öncesi alınan l-carnitine'in yağ yakımını hızlandırdığını duyuyoruz şu aralar.
Fakat bu dengeyi kurmak için lütfen önce kendine güven olur mu?

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 20:01

bugün sizinde verdiğiniz motiveyle ve buraya gelip anlatacağım rejim hikayem nedeniyle düzenli geçti yatmaya daha çok var inşallah irademe yine sahip çıkabilirim. sofradan doymadan kalkmayı öğreniyorum. üç ince dilim kepek ekmek yedim bu akşam ama tabiri cayizse o hayvan gibi yemek yiyişim olmadı bugün inşallah hep böyle sürer böyle bir site için tşk ederim Smile

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 21:12

Merve güzelim,
Birbirimize destek için varız burda. Kilolarını kaybettiğide de bir örnek olarak aramızdan hiç ayrılmamanı isterim.
Doymamak deyince rahatsızlık hissi duymadan kalkmayı benimsemelisin. Yani hala açken kalkarsan daha sonra fazlasını yemene sebep olabilir. Bu da benden bir tüyo olsun.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Tem, 2008 21:19

hmm oke haklısın bak bu oluyor bunada dikkat etcem inşallah:)

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 19 Tem, 2008 16:22

ya yemek yerken durduramıyrıum kendimi lütfen bir çare yok mu iştah kesen bişey ya lütfen yardım lütfeeeeeeeeeeeeen :'(SadSadSad

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 21 Tem, 2008 16:41

Merveciğim,
Mesajını yeni gördüm. Dkz ile devam et.
Elbette başlarda bu tip problemler yaşayacaksın. Sabırlı ol. Canının istediği kadar ye.
Yemeğe böyle saldırmanın sebebi kendini aç bırakmış olman.
Vücudun onu aç bırakmayacağın konusunda sana güvendikçe kendiliğinden yeme isteğin azalacak.
Şimdi ne durumdasın?

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 21 Tem, 2008 20:43

arkadaşlar ben yei üyeyyim ve sıkıntılarımı sizlerle paylaşmak isterim

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.