Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Soru yardım lütfen :(
Pts 07 Tem, 2008 11:00

Sal 08 Tem, 2008 01:08
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Crying or Very sad merhaba aranıza yeni katıldım ve sizlerin desteğine çok ihtiyacım var...her zaman istediğimi yememe ve kilo almamama rağmen 7 kilo almış durumdayım minyon tipli bir bayan oldugumdan kilom hemen göze batıyor.fakat hayatımda hiç diyet yapmamış biri olmama rağmen 1 haftadır diyetteyim ekmek kola çikolata abur cubur şeyleri bıraktım tabi yağıda ayrıca günde 3,5 litre su içmekteyim.bugün tartıldım 1 hafta sonunda fakat kilom hala aynı vermemişim.çok sıkıldım hevesim kalmadı lütfen yardımlarınızı bekliyorum acaba neden kilo veremiyorum Sad

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 09:34

slm cnm oncelikle hosgeldin Very Happy sana tavsiye verebilecek durumda diilim snrm cunku ben de ayni dertten muzdaripim Crying or Very sad senin gibi (hatta ben eski kilomdan da memnun diilken)fark etmeden 7 kilo aldim ve bir turlu veremiyorum sebebi hakkinda da hic bir fikrim yok :roll:yani neden kilo almasi bu kadar kolaydir da vermesi cok zordur bilemiyorum ama bence moralini simdiden bozma mutlaka bir sekilde veririz bu kilolari Wink dedigim gibi sana tavsiye veremem ama istersen birbirimize destek olabiliriz Very Happy

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 13:51

tşkler arkadaşım çok saol beni düşünen bana destek olmak isteyen birinin olması çok sevi
ndirdi beni.asıl zoruma giden yakın arkadaşımın kaç yıldır kilolu olmasına ragmen 1 ayda hiç birşey yapmadan 6 kilo vermesi.benim fiziğimi çok beğendiğini söylerdi çünkü o kiloluydu.neyse beni görünce aa ne olmuş şişmişsin baya kötü olmuşsun demesi çok zoruma gitti.ama senin yazından sonra rahatladım destek oldugun için teşekkürler birbirimize destek olalım daha kolay atlatırız belkide kilo problemimizi.benimde sana bir faydam dokunursa ne mutlu bana Smile

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 14:26

yvaine ve hicim öncelikle hoşgeldiniz demek istiyorum ikinize de.
sonra önerilerimi sıralayım.
bir defa başkalarının sözlerini asla kafanıza takmayın bu onların nezaketsizliği ve eksikliği.
lütfen kendinize olan güveninizi ve özsaygınızı yitirmeyin. çünkü kendimize duyduğumuz saygı nispetinde başkalarından saygı görürüz.

şimdi zayıflama meselesine gelirsek:
sitemizde çokça geçtiği gibi önce açlığımızı tokluğumuzu bileceğiz.
ardından zayıflarken kaslarımızı kaybetmemek için mutlaka her gün basit egzersizler yapacağız.

ilginizi çektiyse devamını getirebilirim. ben bu dediklerime uyarak vermeye devam ediyorum. zaten gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 14:46

[auryn] teşekkür ederim tavsiyelerin için haklısın özgüvenimizi kaybetmemeliyiz.bugün daha iyiyim hem sizin desteklerinizden hemde bugün hareketli müzik dinleyerek rahatladım yani kendimi dinlemiyorum hopluyorum zıplıyorum Very Happy bu arada nasıl başarıyorsun kilo vermeyi bizde bilmek isteriz tavsiyelerini şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum ...

KeNdİmE GüVeNiM sOnSuZ zAyIflAyıP iNcElEcEĞiM bUnA İnAnıYorum... =)

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 14:48

hicim
beslenme ve hareket düzeninden bahseder misin?
Ona göre bir şeyler söylemek isterim.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 17:03

tesekkurler auryn insallah hicimle birlikte senin de destegin ile bu kilolari vericez Smile aslinda ben 3 aydir falan yediklerime dikkat ediyordum cikolata kizartma abur cubur kesmistim ama sadece 3 kilo verdim(ancak egzersiz yapmiyorum)neden boyleyim anlamiyorum tabi moralim cok bozuldu ve yaklasik 1 haftadir ne bulursam yiyiyorum hatta kendim pasta,tatli fln pisirip kusacak gibi yiyorum kontrolumu ve guvenimi kaybettim snrm verdigim 3 kiloyu da bir haftada almisimdir Embarassed isin kotusu yakinda ablamin nisani var ve okul acilana kadar 7 kilo vermek istiyorum yani onumde yaklasik 2 ay var ve bunlarin biri ramazan ne yapabilirim bilmiyorum :(sen nasil kilo verdin peki yani ne kadar surede ve arada kacamaklarin oluyo muydu Rolling Eyes

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 08 Tem, 2008 17:58

yvaine,
Önce sırf "yemek" düşünerek bu hayatın geçmeyeceğini anladım diyebilirim. Bu konuyu bana hatırlatma görevini mideme bıraktım. Sadece onun sözünü dinliyorum. Yemek açken çok tatlı gelir hepimize ama tokken en sevdiğimiz şeyi bile görmek istemeyiz. İşte ben de bu mekanizmaya güveniyorum.
Kaçamak söz konusu olmuyor çünkü ne istersem onu yiyorum. Asla yasaklarım yok. Sağlıklı şeyleri tercih ediyorsam bunun sebebi cildimin ve organlarımın daha sağlıklı olmalarını istemem.
Yani kısıtlamak amacıyla değil.
Mesela domates, salatalık, maydonoz ve çeçil peynirle yaptığım damak tadıma uygun bir salatam var. Üzerine 2,3 kaşık da zeytinyağı döküyorum. Deme keyfime.

Spora gelince sıkı, fit bir görünüm için gerekli biliyorsunki.
Ama onu da bıktıracak kadar yaparsak yine yarı yolda kalıyoruz.
Ben sana etraftan soruşturup bir aerobik grubuna katılmanı öneririm. Vermen gereken kiloları hem daha çabuk kaybedersin hem de ulaşacağın sıkılık nişanda giyeceğinm elbiseyi daha güzel taşımanı sağlar.
Öyle ömür boyu devam edeceğim diye büyük kararlar alma. De ki yaz boyunca biraz hareket etmek istiyorum. Haftada iki sana yeterde artar bile. Sadece haftada iki saatin sende yarattığı değişime inanamayacaksın. Söz veriyorum. Spor öncesi L-Carnitine alırsan yağ yakmanda büyük yarar sağlar.

L-Carnitine'i internette araştırabilirsin. Bazı sitelerde yüz sayfaya yakın konuşulduğu bile olmuş.

Ben bu yaz bahsettiğim şekilde davranacağım. Gelişmeleri tatile çıktığımdan itibaren sizlerle paylaşacağım.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 Tem, 2008 00:11

(auryn) açıkçası fazla yemek yemiyorum sabahları 1 adet grissini domates salatalık peynir çok çok az doymadan kalkmak kaydıyla öğlen bir kase çorba içiyorum 1 kase yoğurt akşamda evde ne yemek varsa fazla yağlı olmaması kaydıyla çok az porsiyon yiyorum gecede herhangi bir meyve yada light süt.ama bunca çabama rağmen verememek kahrediyor beni kendime güvenimi kaybetmek üzereyim diyettende sıkıldım.bitki çayları içiyorum 3,5lt su içiyorum söylemeden geçemicem.harekete gelince dans ediyorum evde günde 200 tane mekik çekiyorum.yani benim uyguladıklarım bu peki yanlış olan birşey varmı varsa söylerseniz sevinirim nerede hata yapıyorum ben bilmiyorum Sad

KeNdİmE GüVeNiM sOnSuZ zAyIflAyıP iNcElEcEĞiM bUnA İnAnıYorum... =)

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 Tem, 2008 18:32

Bu tempo yaklaşık iki haftadır sürüyor sanırım. Aslında bu beslenme ve hareket biçimi ile kilo kaybetmemen imkansız.
Kafamda tek bir düşünce şekilleniyor. Vücudun direniyor ve aldıklarını idareli kullanıyor sanırım. Yani aldığın kadarını zaten yakıyorsun ve hiç bir değişiklik de olmuyor böylece.
Lütfen vücuduna kızma,muhtemelen senin incelmek istediğini bilmiyor fakat civarda bir kıtlık yaşandığını düşünerek sana yardımcı olmaya çalışıyor. Yani seni yaşatmaya çabalıyor. Daha fazla açlık yaşanırsa diye kullanmak üzere yağların üstüne titriyor.

Güzelim önce vücudunu kıtlık yaşanmadığına ikna etmelisin. Sadece bu günlük canın en çok ne çekiyorsa yemeni öneriyorum. Doyana kadar ye.

Bu uygulamanın ardından tartılarak buraya sonuçları yazarsan neler yapabileceğimize bakarız.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.