Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 Aşk Sinyalleri / Dr.David Givens
 Cum 02 May, 2008 09:31
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

aşk sinyalleri / Dr.David Givens
Aşk bir gizemdir fakat şifresini çözmenize yardım edecek ipuçları vardır.
Aşkın Sözsüz Dili
Kur Yapmanın Vücut Diline Dair Pratik Bir Alan Kılavuzu

Aşk Sinyalleri (Love Signals)'' adlı kitap, Prestij Yayınları tarafından Türkiye'de yayımlandı.

Şule Gülmen'in Türkçe'ye çevirdiği kitapta ilişkiyi 5 evreye ayıran David Givens, bunları "Dikkat çekmek", "Gözdeki pırıltı nasıl okunur?", "Kelime alışverişi", "Dokunmanın dili" ve "Sevişmek" olarak sıralıyor.

"Aşkın sözsüz dili" alt başlığıyla yayımlanan kitapta, tanışan iki insanın birbiriyle ilgilenmelerinin göstergeleri şöyle sıralanıyor:

Aşk Sinyalleri adlı kitap kur yapmanın beş aşamasına göz atarak başlıyor.
Birinci aşama olan 'Dikkat Çekmek’ bölümünde fiziksel varlığınızın, cinsiyetinizin ve istekliliğinizin reklamını yapacaksınız.

İkinci aşama olan ‘Tanınmak’ bölümünde dikkat çekme teşebbüslerinize diğerlerinin nasıl tepki verdiğini okuyacaksınız. Olumlu geri dönüşler sizi üçüncü aşama olan

‘Sohbet Etmek’e götürecektir. Konuştukça sözsüz mesajlar ileri geri giderek sizi yakınlaşmaya çağıracak ve her şey yolunda giderse dördüncü aşamaya geçeceksiniz.

Dokunma aşamasında kelimelerin mantığını aşacak, daha kadim, romantik ve dokunsal bir biçimde iletişime geçeceksiniz. Son olarak eğer ilişkiniz yolunda giderse

Beşinci aşama olan ‘Sevişme’ye geçip cinsel bağ kuracaksınız. Aşk Sinyalleri, kur yapmanın beş aşamasında gönderip aldığınız sözsüz işaretleri, sinyalleri ve replikleri ayrıntılı bir şekilde gözlerinizin önüne serecek.

SINAV: EN İYİ GİRİŞ CÜMLESİ

Sevdiğiniz bir pastanede bir kahve içiyorsunuz. Yan masada oturan çekici biri bilgisayarında bir şeyler yazıyor. Ona gülümsüyorsunuz, o da size karşılık veriyor. En iyi giriş cümlesi ne olacaktır? (Aşağıdakilerden birini seçiniz):

Kitaptaki bilgilerin çoğu, alan gözlemlerinden elde edilmiştir. Washington
Üniversitesi’nde antropoloji doktorasını tamamladıktan sonra bekârlar kültürüne yoğunlaşarak partilerde, pastanelerde ve barlarda beceriksizce iletişim kurmaya çalışan kadın ve erkekleri izledim.

Saksıların ardına gizlenip gözleyerek, Fransız antropolog Claude Levi-Strauss’un ‘yabancılaşmış görgü tanığı’ adını verdiği hale büründüm.

Çiftlerin ilişki kurma biçimine dair, sözsüz ve kelimelerin ötesinde evrensel bir kalıp buldum. Kişi ister Yeni Delhi, ister Yeni Gine, ister New York’ta yaşasın, partnerini etkilemek için kullanılan vücut dili aynıdır. Aşk Sinyalleri’nde bu konuyla ilgili öğrendiklerimi size aktaracağım

Kitabın Künyesi
Kitabın Adı : AŞK SİNYALLERİ
Yazar : Dr.DAVİD GİVENS
Yayınevi : PRESTİJ YAYINLARI

AŞKIN SÖZSÜZ DİLİ • İlk İzlenim Önemli mi? • Niyetiniz Gün Gibi Ortada • Çikolatanın Cinsel Cazibesi • “Daha İnce” Gösteren Parfüm • Doğru Açılarla Yaklaşmak • Yüzünüz Aklınızdan Geçeni Söylüyor mu? • En iyi Giriş Cümlesi • Dudakları Okumanın Yolları • Göz Hareketlerini Okumak • Lafını Sakınmayan Göğüsler • Ön Sevişme İşaretleri • Hiç Göstermemeniz Gereken Bir İfade • Saçla Gelen Mesaj • Göz Kırpıştırmanın Altında Yatanlar • Blucinin Cazibesi • Kadın Ayakkabılarının Gizemi • İlk Dokunuş • İlk Öpücük • Cinsel Sinyaller Yollamak • Moda ile Kendini İfade Etmek • Her İkinizin de Görebildiğiniz Şeylerden Söz Edin • Olumsuz İpuçları • Eller Neler Söyler • Yabancıların Vücut Dili • Aşinalık Etkisiyle Yakınlaşmak • Kaşlarınızla Etkilemek • Sessiz Geçiş Nasıl Yapılır? • Yemlemenin Yazılı Olmayan Kuralları • İnce Bir Bele Sahip Olmak • Üçgen Vücut • Zararsızlık Göstergesi • Boynunuz Çıplak Olsun • Omuzlarınızı Hareket Ettirin • Komplimanın En Samimi Formu • İlginin Rengi • Saçların Düzeltilmesi • Hangi Yöne Eğiliyorsunuz? • Konuşmada Mekanın Önemi • Kıvılcımlar • İyi Zamanlama • Aşk Mühürleri • İlk Görüşte Aşk • Ve Daha Fazlası

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 02 May, 2008 17:26
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhaba güzel paylaşım,ben bugün kayıt oldum ve burdan da merhaba diyorum

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.