Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Yeah bu yazılar bu başlık altında yer almamalı
 Pts 22 May, 2006 02:14
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

aa... bence yeme bozukluğunu yanlış değerlendiriyosunuz. bir anlık haraketler ve kısa süreli suçluluk gibi görüyosunuz.
ama aslında olay çok farklı. aslında ben 4 yıldır anoreksiya ile savaşıyorum ve inanın tarif ettklerinin ne anoreksiya, ne blumia, ne ednos, ne de aşırı yeme. sadece... normal insan davranuıları gibi geliyo bana. yani kısaca, bence bu yazılar bu sectionda yer almamalı.
inşallah kimseyi kırmadım, çünkü en son yapmak istediğim şey bu.
kendinize iyi bakın

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 22 May, 2006 02:20

Kesinlikle haklısınız Öykü hanım... Zaten bu forumun da "Sağlık" kategorisi altında bulunmasının sebebi bu. Forumumuz daha yeni hizmete başladığı için bu tür karışıklıkları hoşgörü ile karşılamalıyız. Zaman geçtikçe taşlar yerine oturacaktır...

Bu arada size de geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Bu konu hakkında pek bir bilgim yok, bu yüzden "Diyet Kardeşliği" size destek olabilir mi bilmiyorum.

Bu konuda deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 22 May, 2006 02:27

teşekkür ederim. yanlışlık diil aslında yaptığınız, genelde yapılan bi... karıştırma. çok az bilinen ama çok yaygın bir rahatsızlık bu. aslında bende o yüzden buraya geldim. paylaşmak ve mümkünse eğer yardım etmek için. türkiye de daha doktorlar bile bilmiyor bu rahatsızlığı nerdeyse. "ye" diyolar. ama gerşey o kadar kolay diil. zaman içinde daha da yazıcam. sadece merhaba demek istedim, ve eğer herhangi bir şekilde yeme davranışlarında bir bozukluk gözlemleyenler varsa "yardım için burdayım" demek istedim.
bu arada mailimi aldıysanız, inanın vereceğiniz cevap beni çok rahatlatacak.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 24 May, 2006 22:39

yazilarinizi okuyunca cok uzuldumyasiniz cok genc ve boyle hatalari nasil yaptiniz bilmiyorum biz de normal kilomuza gelmek icin bir seyler yapiyoruz ama hic bir zaman sizin anlattiklarinizi denemedim genclere ornek olmaniz icin burada yazmaniz ve bizimde bilmedigimiz konulari anlatmaniz inanin ki faydali olacaktir gecmis olsun

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 24 May, 2006 22:46

benimde amacım o. yardımcı olmak. çünkü geçen 4 yıla bi göz attığımda, herkes yanımdadaydı. herkes destek oluyordu ama kimse gerçekten ANLAMIYORDU. benim istediğimse bir tek oydu.
sanırım bunu birtek yaşayan insanlar anlıyor. diğerleride ona destek olmaya çelışıyo. ama hiçbir destek, kişinin kendi kararlılığından öte değil.
ama lütfen yanlış anlamayın, bunlar birer kilo takıntısından öte, bastırılmış çok acı duyguların sonunda verilen tepkiler aslında.
hiç yüseysel bir insan diilim. kimseyi ama kimseyi görünüşüne göre yargılamam. ama konu bana gelince, yargılama hep çok acımasız olur.
sanırım bir tepki, bir haykırışla başladı ama bir alışkanlık boyutuna uluştı bu rahatsızlık.
o yüzden, kimse daha benim düştüğüm kadar derine düşmeden, gelip konuşmak, destel olmak, yardım etmek istedim.
inanın bir 9-10 ay öncesine bakıpta hastanede geçirdiğim günlere dönünce, 17 yaşında bir kızın o hastanede, o sebeple nasıl bulunduğunu bende bilmiyorum...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 24 May, 2006 22:56

zor gunler gecirdigine eminim ama bizler seni bu konuda anliyamayiz basimizdan boyle seyler gecmedikce zor anlariz ama sen dayaniklisin bak o gunleri asmissin dahada iyi olacagina eminim istedigin zaman bana yazabilirsin sevgiler

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 24 May, 2006 22:57

teşekkür ederim... çok sağolun...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 25 May, 2006 00:07

senin için gerçekten çok üzüldüm.ne diyeceğimi bilemiyorum ama inan bu anlatığın belirtiler ve hastalığın ciddiyetini biliyorum.sorunum sanırım bu.bile bile piştiye gelmek.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 25 May, 2006 08:15

gecmis olsun.. sanirim bizler bu konularda cok az bilgiye sahibiz o nedenle lutfen yasadiklarini anlatabilecegin kadariyla bizlerle paylas boylece hem biz bilgi sahibi olmus oluruz hem sen anlatarak rahatlamis olursun.
cunku insan bazen en yakininda bulunan kislerle bile konusamadigi seyleri baskalarina daha rahat anlatabiliyor.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 26 May, 2006 03:27

sanırım bu yüzden katıldığım günden beri ağzımı kapatamıyorum...
daha anlatıcam, sanırım kolay kolay susamam bir başlarsam. çünkü kimseyle paylaşamadım, damgası kalır diye... gerçi kalsa ne yazar kalmasa ne yazar ama...
lütfen benim anlattıklarmı bilmişlik gibi görmeyin. sadece ben sizinde böyle bir yola girmenizi istemiyorum. ya da böyle davranışlar sergileyen kişiler varsa, onlara destek olabilmeniz, rahatsızlık ilerlemeden onları uyarabilmeniz için size anlatıyorum yaşadıklarımı.
misyon gibi oldu artık benim için bu. eğer az anlaşılan bir rahatsızlık yaşıyosam, bu konuda sıkıntısı olnalara yardım etmek görevim diye düşünüyorum...
kendinize iyi bakın

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.