Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

switzerland.gif
 Reductil
 Pts 22 Arl, 2008 11:13
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

[/B][I] Merhaba arkadaslar,ben yurt disindan meryem,

bende herkes gibi bu konuda yasadiklarimi paylasicam. ben kücüklügüm ve ergenligimde kilo alamayan cok zayif birkizdim. gecen sene 14 kilo birden aldim. benim icin tam bir kabustu. hic bir elbisemi giyemiyordum , bildiginiz klasik sorunlari yasadim.
ve herkesin denedigi klasik yollari denedim rejimler yaptim, spor yapmaya calistim. tam bir yildir ugrastim , ama hic bir care olmadi. anladimki bu is tek basina yapabilcegim bisey degil. 18 aralik 2008 günü burda bu ülkede yani isvicrede bir diyetisyene gittim.
adama sorunumu anlattim, sorunum su, özellikle son dönemlerde yemek yerken kendimi kontrol edemiyorum . su kadar ekmek yiycem diyip iki kati yiyerek sofradan kalkiyorum sürekli dolaplarin icinde bisküvi,kraker,cikolata ariyorum, tatli krizi geliyor. Adam beni dinledi , ama sandigimin aksine bana diyet listesi yazmadi reductil verdi.
internette arastirdim kafam karisti bu hapla ilgili. kimi öyle kötü seyler yazmis, öyle korkuttuki.ama düsündüm isvicrede bir doktor bu kadar zararli biseyi vermez, denemek lazim dedim.
özellikleri su oldu size olumlu ve olumsuzlari yazicam.
Agizda kuruluk yapti ( bu cok isime geldi , pek su icmeyen ben bol bo su iciyorum). kabizlik biraz, onuda iki üc günde bir kabizlik ilaciyla cözüyorum., onun disinda hic bir olumsuz özelligni görmedim.

gelelim olumlu özelliklerine,
tam dört gündür istah denen sey kalmadi, ne bisküvi ne cikolata. ekmek bile coook az yedim. enerjigim yerimde duramiyorum..

Ben bu hapi sadece dört gündür hatta bugünü saymazsak üc gündür kullanmama ragmen sabah tartildim ve 3, kilo vermisim. suan kilom 60.9 oldu. allahin izniyle 55 oldugum gün birakicam haplari.
suana kadar memnunum. buügüne kadar hic biri bu kadar isime yaramamisti.

bu ara bir dipnot, bu ilaca baslamadan önce xenical kullandim. aslinda reductil kadar ise yaramiyor,yaptigi tek sey yagli yediginizde, yaglarin yüzde otuzunu atiyor.

Yeni Üye
Yeni Üye

switzerland.gif
 (Başlık yok)
 Pts 22 Arl, 2008 11:25

Demin yukarda yazmayi unuttum,
hani cok insanda bir cok yan etki yapmis ya. bence cogunlugu doktor kontrolu olmadan bu ilaci kullanmislardir, yada ileri yaslardadir kalp yada tansiyonda problem olunca reductil metobolizma hizlandirdigi icin bunlari tetiklemistir. iste sirf bu yüzden doktor kontrolünde kullanmali, ve bahsedilen yan etkileri doktora anlatmak lazim belki sizde sizin bilmediginiz kalp yada hipertansiyon problemi zaten vardirda reductil bunu tetiklemistir

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 26 Arl, 2008 12:13

merhaba kardeşlerim inanın 26 senelik yaşantım boyunca şöyle kilo almadığımı düşünmeden bir yemek yiyemedim.düsünmediğim zamanlarda kilomu fazlasıyla aldım.ben yıllardır uğraşırım kilo vermek için.tam istediğim zamanlarda bunu karşılığını fazlasıyla almısımdır.ama koruyamadığım için hep geri aldım.bir zamanlar 58 kilo iken ozaman bile diet yapmaya uğraşırdım ne kadarda nankörmüsüm meğer.suan 88.0 kg olarak başladığım diet serüvenimde 5.gün itibariyle 87.5 olarak devam ediyorum.nisana kadar en az 75 olmam gerekiyor.çünkü bir nikah münasebeti var ve 75 olmadan gidersem istediğim bir elbiseyi giyemem.neyse benim bu diet serüvenindeki bütün arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak.akupunktur,reduktil,lida ve daha bir sürü diyette zayıflamamı sağlayan meteryalleri kullandım evet hepsinde kilo vermişimdir bunu inkar edemem,ama ilaçların bende bıraktığı sinir ve kalp çarpıntıları benim psikolojimi fena bozdu ve hüsran tekrar verdiğim kilo geri alındı.suan tek ilacım iradem olacak,benim irademden baska beni zayıflatacak güçte bir ilaç olamaz buna inanıyorum.lütfen kardeşlerim bu ilaçlara asla inanmayın,bunlar bizim sağlığımızı bozmaktan baska bişi yapmıyor.ben aranıza yeni katıldım ama artık sürekli takipçiniz olacağım.hedef:75 ama nisana kadar daha yaza kadar vermeyi planlıyorum kilolarımı sağlıcakla kalın...
merhaba kardeşlerim inanın 26 senelik yaşantım boyunca şöyle kilo almadığımı düşünmeden bir yemek yiyemedim.düsünmediğim zamanlarda kilomu fazlasıyla aldım.ben yıllardır uğraşırım kilo vermek için.tam istediğim zamanlarda bunu karşılığını fazlasıyla almısımdır.ama koruyamadığım için hep geri aldım.bir zamanlar 58 kilo iken ozaman bile diet yapmaya uğraşırdım ne kadarda nankörmüsüm meğer.suan 88.0 kg olarak başladığım diet serüvenimde 5.gün itibariyle 87.5 olarak devam ediyorum.nisana kadar en az 75 olmam gerekiyor.çünkü bir nikah münasebeti var ve 75 olmadan gidersem istediğim bir elbiseyi giyemem.neyse benim bu diet serüvenindeki bütün arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak.akupunktur,reduktil,lida ve daha bir sürü diyette zayıflamamı sağlayan meteryalleri kullandım evet hepsinde kilo vermişimdir bunu inkar edemem,ama ilaçların bende bıraktığı sinir ve kalp çarpıntıları benim psikolojimi fena bozdu ve hüsran tekrar verdiğim kilo geri alındı.suan tek ilacım iradem olacak,benim irademden baska beni zayıflatacak güçte bir ilaç olamaz buna inanıyorum.lütfen kardeşlerim bu ilaçlara asla inanmayın,bunlar bizim sağlığımızı bozmaktan baska bişi yapmıyor.ben aranıza yeni katıldım ama artık sürekli takipçiniz olacağım.hedef:75 ama nisana kadar daha yaza kadar vermeyi planlıyorum kilolarımı sağlıcakla kalın... :Dmerhaba kardeşlerim inanın 26 senelik yaşantım boyunca şöyle kilo almadığımı düşünmeden bir yemek yiyemedim.düsünmediğim zamanlarda kilomu fazlasıyla aldım.ben yıllardır uğraşırım kilo vermek için.tam istediğim zamanlarda bunu karşılığını fazlasıyla almısımdır.ama koruyamadığım için hep geri aldım.bir zamanlar 58 kilo iken ozaman bile diet yapmaya uğraşırdım ne kadarda nankörmüsüm meğer.suan 88.0 kg olarak başladığım diet serüvenimde 5.gün itibariyle 87.5 olarak devam ediyorum.nisana kadar en az 75 olmam gerekiyor.çünkü bir nikah münasebeti var ve 75 olmadan gidersem istediğim bir elbiseyi giyemem.neyse benim bu diet serüvenindeki bütün arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak.akupunktur,reduktil,lida ve daha bir sürü diyette zayıflamamı sağlayan meteryalleri kullandım evet hepsinde kilo vermişimdir bunu inkar edemem,ama ilaçların bende bıraktığı sinir ve kalp çarpıntıları benim psikolojimi fena bozdu ve hüsran tekrar verdiğim kilo geri alındı.suan tek ilacım iradem olacak,benim irademden baska beni zayıflatacak güçte bir ilaç olamaz buna inanıyorum.lütfen kardeşlerim bu ilaçlara asla inanmayın,bunlar bizim sağlığımızı bozmaktan baska bişi yapmıyor.ben aranıza yeni katıldım ama artık sürekli takipçiniz olacağım.hedef:75 ama nisana kadar daha yaza kadar vermeyi planlıyorum kilolarımı sağlıcakla kalın... Very Happy
Gelişmiş editöre geç
merhaba kardeşlerim inanın 26 senelik yaşantım boyunca şöyle kilo almadığımı düşünmeden bir yemek yiyemedim.düsünmediğim zamanlarda kilomu fazlasıyla aldım.ben yıllardır uğraşırım kilo vermek için.tam istediğim zamanlarda bunu karşılığını fazlasıyla almısımdır.ama koruyamadığım için hep geri aldım.bir zamanlar 58 kilo iken ozaman bile diet yapmaya uğraşırdım ne kadarda nankörmüsüm meğer.suan 88.0 kg olarak başladığım diet serüvenimde 5.gün itibariyle 87.5 olarak devam ediyorum.nisana kadar en az 75 olmam gerekiyor.çünkü bir nikah münasebeti var ve 75 olmadan gidersem istediğim bir elbiseyi giyemem.neyse benim bu diet serüvenindeki bütün arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak.akupunktur,reduktil,lida ve daha bir sürü diyette zayıflamamı sağlayan meteryalleri kullandım evet hepsinde kilo vermişimdir bunu inkar edemem,ama ilaçların bende bıraktığı sinir ve kalp çarpıntıları benim psikolojimi fena bozdu ve hüsran tekrar verdiğim kilo geri alındı.suan tek ilacım iradem olacak,benim irademden baska beni zayıflatacak güçte bir ilaç olamaz buna inanıyorum.lütfen kardeşlerim bu ilaçlara asla inanmayın,bunlar bizim sağlığımızı bozmaktan baska bişi yapmıyor.ben aranıza yeni katıldım ama artık sürekli takipçiniz olacağım.hedef:75 ama nisana kadar daha yaza kadar vermeyi planlıyorum kilolarımı sağlıcakla kalın...
merhaba kardeşlerim inanın 26 senelik yaşantım boyunca şöyle kilo almadığımı düşünmeden bir yemek yiyemedim.düsünmediğim zamanlarda kilomu fazlasıyla aldım.ben yıllardır uğraşırım kilo vermek için.tam istediğim zamanlarda bunu karşılığını fazlasıyla almısımdır.ama koruyamadığım için hep geri aldım.bir zamanlar 58 kilo iken ozaman bile diet yapmaya uğraşırdım ne kadarda nankörmüsüm meğer.suan 88.0 kg olarak başladığım diet serüvenimde 5.gün itibariyle 87.5 olarak devam ediyorum.nisana kadar en az 75 olmam gerekiyor.çünkü bir nikah münasebeti var ve 75 olmadan gidersem istediğim bir elbiseyi giyemem.neyse benim bu diet serüvenindeki bütün arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak.akupunktur,reduktil,lida ve daha bir sürü diyette zayıflamamı sağlayan meteryalleri kullandım evet hepsinde kilo vermişimdir bunu inkar edemem,ama ilaçların bende bıraktığı sinir ve kalp çarpıntıları benim psikolojimi fena bozdu ve hüsran tekrar verdiğim kilo geri alındı.suan tek ilacım iradem olacak,benim irademden baska beni zayıflatacak güçte bir ilaç olamaz buna inanıyorum.lütfen kardeşlerim bu ilaçlara asla inanmayın,bunlar bizim sağlığımızı bozmaktan baska bişi yapmıyor.ben aranıza yeni katıldım ama artık sürekli takipçiniz olacağım.hedef:75 ama nisana kadar daha yaza kadar vermeyi planlıyorum kilolarımı sağlıcakla kalın... :Dmerhaba kardeşlerim inanın 26 senelik yaşantım boyunca şöyle kilo almadığımı düşünmeden bir yemek yiyemedim.düsünmediğim zamanlarda kilomu fazlasıyla aldım.ben yıllardır uğraşırım kilo vermek için.tam istediğim zamanlarda bunu karşılığını fazlasıyla almısımdır.ama koruyamadığım için hep geri aldım.bir zamanlar 58 kilo iken ozaman bile diet yapmaya uğraşırdım ne kadarda nankörmüsüm meğer.suan 88.0 kg olarak başladığım diet serüvenimde 5.gün itibariyle 87.5 olarak devam ediyorum.nisana kadar en az 75 olmam gerekiyor.çünkü bir nikah münasebeti var ve 75 olmadan gidersem istediğim bir elbiseyi giyemem.neyse benim bu diet serüvenindeki bütün arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak.akupunktur,reduktil,lida ve daha bir sürü diyette zayıflamamı sağlayan meteryalleri kullandım evet hepsinde kilo vermişimdir bunu inkar edemem,ama ilaçların bende bıraktığı sinir ve kalp çarpıntıları benim psikolojimi fena bozdu ve hüsran tekrar verdiğim kilo geri alındı.suan tek ilacım iradem olacak,benim irademden baska beni zayıflatacak güçte bir ilaç olamaz buna inanıyorum.lütfen kardeşlerim bu ilaçlara asla inanmayın,bunlar bizim sağlığımızı bozmaktan baska bişi yapmıyor.ben aranıza yeni katıldım ama artık sürekli takipçiniz olacağım.hedef:75 ama nisana kadar daha yaza kadar vermeyi planlıyorum kilolarımı sağlıcakla kalın... Very Happy
Gelişmiş editöre geç

Yeni Üye
Yeni Üye

switzerland.gif
 (Başlık yok)
 Cum 26 Arl, 2008 19:52

Arkdaslar ben hala bilgi vermeye devam ediyorum söz verdigim gibi suan itibariyle 60 kiloyum ve gercekten bu sekiz günde pek canim bisey cekmedi azcik yemekle karnim doydu umarim geri almam bu kilolari geri Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 26 Arl, 2008 20:06

ya kusura bakmayın acemilikten yazı iki kere yazılmış... Laughing

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 08 Şub, 2009 03:59

Merhaba, bugün reductil 10mg'a başladım. Sizlere olumlu olumsüz bütün etkileri teker teker yazacağım. Görüşmek üzere.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 reductil konusunda kararsızım:::::::(
 Pzr 08 Şub, 2009 04:00

Merhaba, bugün reductil 10mg'a başladım. Sizlere olumlu olumsüz bütün etkileri teker teker yazacağım. Görüşmek üzere.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 16 Şub, 2009 16:36

Arkadaşlar,
Benim arkadaşım da reductili kullanmış ve 10 kilo vermiş. Doktor kontrolünde olunca hiçbir sıkıntın olmuyor demişti. Kalp çarpıntısı, tansiyon ve diğer sorunları yaşamadığını söyledi. Onunla aynı şehirde değiliz. Aynı doktora gitme şansım yok. Ek bir desteğe ihtiyacım olduğunu kendi doktoruma da söyledim. Mırın kırından başka bir şey demedi. Bir bebek istiyorum, yaşım geçiyor ve ben 117.1 kiloyum. Siz hangi doktordan aldınız? Nereye gittiniz? Ben İzmir'de yaşıyorum. Lütfen bir bana yardım etsin!

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 03 Mar, 2009 13:15

bende reductil kullanıyorum bir ay oldu 4,5 kilo verdim bi ara tutmadım kendimi yedim karnım tıka basa dolu gibi oluyo hemen grçekten tok tutuyo çok acıkmıyorum ama yeme alışkanlığımı biraz zor attım çünkü ben aç deilkende yemek yiyen birisiyim.ama bu kez karralıyım ve bu ilacı 4 ay daa kullanmayı düşünüyorum.çünkü herşeye başlayıp yarıda bıraktım buna devam edicem ve bakalım 20 kiloyu daha vereblicekmiyim.vericem inş.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 03 Mar, 2009 19:33

arkadaşlar. lütfen böyle yollara baş vurmayın.bu tarz ilaçların sonrasında insan sağlığına
zararı oluyor. kilo vermek için sağlığınızdan olmayın.
aç kalmadan sağlıklı ve dengeli beslenerek eğlenerek kilo vermek isteyen arkadaşlara yardımvı olmak için burdayım. harika sonuçlarım var. lütfen bana ulaşın.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.