Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 17:41
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

vay be ayselce neler yaşamışssın aklım karıştı inan.inşaallah adım adım bu tırmanış
ları beraberce ineceğiz.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 02 Eyl, 2007 16:48

Hoşbulduk Pınarcığım,
DKZ'nin ne olduğunu tam olarak anlasam da uygulama kısmında bazı zorluklar yaşıyorum. Teoriktte zehir gibiyim yani. Pratikte ise şimdilik idare eder. Öncelikle bu yeme biçiminin hepimiz için çok daha iyi olduğuna inanıyorum. Gerçi eskiden de aşağı yukarı böyle bir düzenin faydalı olduğunu düşünürdümn. 1600 kalorilik diyetlerle aram hiçbir zaman iyi olmadı. Bu kez başaracağımıza yürekten inanıyorum. sadece biraz daha sabır...

2 kilo vermişsin anladığım kadarıyla. B u sonuç bile doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Bu arada bir de soru sorayım; DKZ'de içacekler kon usuna nasıl yaklaşılıyor. Yani aralarda çay, sütlü neskafe, maden sodası gibi içeceklerden istediğimiz anda içebiliyor muyuz. Tabii aslında bu bir kısıtlama düzeni değil, istediğimiz gibi hareket etmeliyiz ama acaba diyor gene de insan.

http://ayselce.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 02 Eyl, 2007 16:52

Sezinciğim, bu sadece benim değil bütün kilo ver-al problemleri olan insanların başında. Forumları gezdikçe, blogları okudukça bir de baktım ki benim yaşadıklarımı yaşayan ne çok insan varmış. Bir an önce bu psikolojiden kurtulup açlık-tokluk düzenine geçmeyi istiyorum. Eğer başarıursam bir kişi daha bu ver-al düzeninden kurtulmul olacak.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 02 Eyl, 2007 18:17

ayselce ben oldum olası çayı ve nescafeyi şekersiz içerim.onun için hiç dikkat etmi
yorum.ayda yılda bir şekerli türk kahvesi içerim.onada hiç dikkat etmiyorum.dkz de dikkat etmek gerekirmi onuda bilmiyorum.daha iyi bilenler aydınlatırsa sevinirim.sevgiler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 ilk günler
 Sal 04 Eyl, 2007 11:22

Pazartesi (1. gün) (aslında geçen hafta hafif hafif başladım.)
Açlık tokluk duygusunu oturtmak acıkmadan yemeye başlamamak. Bu benim için pek de kolay değil. Özellikle de sabahları. Sabah kahvaltısını hazırlarım. 08.30 gibi sofraya otururuz. Ama ben o anda acıkmıyorum ki sinyal yok. Ne yapacağım şimdi. Geçen hafta bu sorularla geçti. Dün akşam 19.00 civarı yemeğimi yedim. Köfte, ekmek, közlenmiş biber, domates. Saat 22.00 bugün için pişirdiğim tavuğu ayıklıyordum. Kenarından köşesinden yiyeyim dedim. Sonra kendimle konuştum: “Aysel, eğer bu kemikleri didiklersen, sabah acıkamazsın. Kahvaltı yapamazsın.” Dedim ve yemedim. Sabah kahvaltıyı hazırladım ve akşam kendimi frenlediğim için sabah ilk sinyaller geldi ve ben de güzel bir kahvaltı yaptım. Ne istiyorsam yedim: Salam, peynir, ekmek, domates, zeytin…

Öğleyin saat 13.30’da yemek yedik. Bir porsiyon Adana ve ayran

Akşam dün pişirdiğim tavuk ve pirinç pilavı,salata, turşu ile öğünümü tamamladım. 22.00 gibi de meyve yedim.

Bu yediklerim bana bir hayli fazla geldi ama güzel olan aralarda açlık sinyalleri almadığım için abur cubur yememem oldu. Benim en büyük derdim atıştırmaktır. Sabah ve öğle gayet güzel yerim. Ama akşam saat 17.30’da eve gelince mutfakta soluğu alırım. 1-2 zeytin, 1dilim peynir ve daha başka ne varsa ye ye ye …. Bir de üstüne akşam yemeği yerim.(pardon yerdim)

Açlığı-tokluğu öğrenme işinde daha yeniyim. Eğer uygulamayla ilgili sorunlarım olursa yazarım. Siz de yazın olur mu?

DKZ’yi uygulamayı düşünenlere ilk tavsiyem şu: Kendinizi kesinlikle ve kesinlikle diyet düşüncesinden uzaklaştırın. Benim de ilk başlarda düşündüğüm şuydu: “Tamam acıkınca yiyeyim ama diyet listesinde ne varsa onu yiyeyim.” İşte DKZ’de asla ve asla düşünmeyeceğiniz şey bu olmalı. Diyetinizi gizliden gizliye devam ettirmenin yoludur bu ve sonu hüsranla bitecektir. Artık bitti deyin. Artık bitti ve özgürüm artık. Ben öyle yaptım.

İkinici olarak da baskülü ortadan kaldırdım. Tartılmayacağım ne zamana kadar. Dayanabildiğim kadar. Bu uyuşturucu gibi bir şey. Acaba fark var mı diye çıkıp çıkıp kendimi diyete zorluyorum yine. Derdim kilo değil benim.

Ne zaman kilo veririm, önemsemeyeceğim. Yeni yeni kıyafetlerim var. Değişik değişik giyinip kendime yakıştıracağım. Zayıflayınca alırım deyip kıyafet alımlarımı ertelemeyeceğim. Hayat ertelenemeyecek kadar hızlı geçiyor. 34 yaşındayım. Bir daha da bu yaşı ne verirsem vereyim yaşayamam.

Salı:
09.00 kahvaltı yaptık. Akşam erken yediğim için biraz acıkmıştım. Acıkarak yemeyi hala öğrenmeye çalışıyorum. Hani kahvaltı etmeden işe gelsem olmayacak gibi geliyor. Kendimi acıkmaya mı zorluyorum ne? Kahvaltıda; zeytin, peynir(azıcık ucundan aldım, ama biraz tadı değişmiş ekşimiş yemedim daha fazla), yumurta, 1 dilim salam, yarım simit ne varsa yedim yani. Çok mu yiyorum sizce?
Sad

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 04 Eyl, 2007 12:49

ayselcim gayet güzel gidiyorsun.ozan beyin kitaplarını okudun mu bilmiyorum ama orda hepimizin gözden kaçırdığı birşey var ben de geçenlerde farkettim. Ne yiyeceğinizi ve yiyeceğiniz miktarı önceden ayarlayın ve sevdiğiniz yiyceklerden bir öğün oluşturun diyor.Öncelikle tabağına çeşit yap yiytcekelrinden Mesela atıyorum kafadan (kendimden örnek veriyorum miktar herkese göre farklıdır) bir parça tavuk 3 yemek kaşığı pilav salata yoğurt koy tabağını doldur.Sonra onları olabilidğince yavaş yavaş ye.Baktın ki doymadın o zaman biraz daha yemeye devam edebilirsin. Böylelikle çok daha az miktarlarla doyduğunu göreceksin. Unutma yavaş yavaş ye. Bu arada kimseye sorma bu yediklerim fazla mı diye.Sonuçta kimse senin vücudunu senden iyi tanıyamaz.Sen onun sesine kulak vermeyi öğrendiğinde o zaten seni gerektiği gibi yönlendirecektir.

www.tubikkoslife.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 04 Eyl, 2007 14:09

Tubikko, hatırlattığın için sağol. Ben de aşağı yukarı öyle yapıyorum zaten. Dün tavuğu parçalara ayırdım. Suyunu da ekledim. Bir kase önüne aldım. yanına da bir tabağa 3-4 kaşık kadar pilav ve 3-4 tane kornişon turşu koydum. Hepsini bitirdikten sonra kendime hala açlık hissediyor musun diye sordum. -Normalde tavuklu pilav varsa evde tencerenin dibi görünene kadar yerim- Tam tokluk hissi duymadım ama artık aç da değildim. kalktım sofradan. Vicdan azabı çekmeden ama doymuş olarak masadan kalkmak gerçekten de beni mutlu etti.
Umarım bu işi yürütürüm. Çünkü uzun zamandır olmadığım kadar rahatlık hissediyorum içinde.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 04 Eyl, 2007 14:53

ayselcim dkz uygulayanlar hep aynı dıyguları paylaşıyorlar.zayıflamaktan önce
ruhumuz rahatlıyor.dkz nin başarısı bu bence.bunu başardıktan sonra ben inceleceğimize inanıyorum.belki biraz zamana ihtiyacımız olacak.sonuçta başaracağız.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 04 Eyl, 2007 16:56

pınar ne güzel söylemişsin:"önce ruhumuz rahatlıyor"... evet, kesinlikle... ve şu var ki, bu sisteme alıştıktan sonra insan geri dönemiyor...
bazen içimdeki o ikinci ses (kötü olan!!!) diyor ki "hadi, yap bir şok diyet ve ver şu kilolarını çabucak, ne uğraşıyorsun!" itiraf ediyorum, zaman zaman aklıma geliyor hâlâ ama yok, olmaz! böyle mutlu oldum ben... ruhumu ve beynimi bu son derece rahat psikolojiden çıkarıp, o cendereye sokamam tekrar... galiba bu DKZ de bir çeşit virüs ve ben ömrümün sonuna kadar bu virüsle yaşayacağım...Very Happy...

aysel, devam, harikasın Very Happy ... buradaki arkadaşların hepsi süpper gerçekten...

hepiniz sevgiyle kalın...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 04 Eyl, 2007 18:38

evet TURKUAZCIM kötü olan ses ara sıra benide yokluyodu önceden.ilk başladığım
zamanlar.ama artık kurtuldum ondan.şöyle düşün .sen bu kiloları bir ayda mı aldın.
cevap tabiiki hayır.bir aydada verilmez tabiiki.sadece zaman diyorum ben.kendime
hedef bir süre koymuyorum.sadece bu kiloların gidip tekrar gelmiyeceğine inanıyorum.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.