Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Komik DKZ macerasına yeni bir üye: Aysel
 Per 30 Ağu, 2007 23:54
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Merhaba Arkadaşlar,

http://ayselce.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 00:08

Daha önce pek çok defa diyet maceralarımı anlattım. Bu son olur mu bilemem. Ama artık çoook yoruldum.

Aşağıdaki yazıyı 2007'nin başlarında blogumda yazmıştım. Beni tanımanız ve birbirimizi anlamamız için -ki bazılarınızı blog aleminden tanıyorum- bir fırsat olur diye düşünüyorum.

Merhaba Sevgili obez arkadaşlarım,
Benim hayatım da sizlerinkinden farklı değil...

Üniversiteden mezun olurken 56 kiloydum.
İki yıl sonra evlenirken 64 kilo olmuştum.
Hamile kaldığımda 67 kiloydum.
Doğuma girerken 87.
Doğumdan 15 gün sonra 75 kiloya düşmüştüm. Şöyle dedim kendi kendime "Hamilelik sebebiyle 8 kilo aldım. nasıl olsa veririm". İşte her şey o zaman başladı. Çocuğa süt olsun diye yediklerim et oldu bana. 97 yılında bebeğim 8 aylıkken sütten kesildi. Tartıya bir çıktım olmuşum 84. Tamam dedim "DON'T PANİC" hemen diyet yürüyüş kilo vereceğim yürüyüş. Hoop 79 oldum. 98 yılında 78-79 arasında yaşadım. 98 yılının sonunda diyet ve yürüyüşle /' kiloya indim. ÇOOOOK mutluydum. 67 kiloya inip orada yaşamayı umuyordum. Tabii diyeti bırakınca kilolar HOOOP geri geldi, hem de yanlarında 10 kilo arkadaş da getirmişler. 1999'un sonunda 87 kilo olmuştum. AŞAma aşama kilo almaya devam yani. Ama ben durur muyum? Bir diyet iniyorum 83'e arkasından bir boşluyorum oluyorum 92. 2001 yılında ATKİNS diyetiyle tanıştım. 14 kilo verdim 1.5 ayda 79 kilo oldum tekrar .Yine çok mutluydum. Duramadım tabi orada 2003 yılında 96 kilo olmuştum bile. BU arada ikinci bebeği istemeye başladık. Ama kilodan dolayı da korkuyoruz. 2005 yılında 98 kiloyla hamile kaldım. Doğuma giderken 114 kiloydum. Doğum sonrası 97 kiloya düştüm. Ama 105' çıkmam çok da vaktimi almadı. 33 yaşındaydım. 2 çocuk annesiydim. Başarılı bir çalışandım. AMA MORBİT OBEZ olmuştum sonunda. Son bir gayretle doktora gittim. diyet-akupunktur- yürüyüşle 22 kilo verdim. Sonra 10'unu geri aldım. Şimdi 93 kiloyum.

BU sefer son diyerek kendimce kararlar aldım.
DİYET YOK.
DİYETİSYEN YOK.
ŞOK DİYET YOK.

Hamur işleri ve tatlılardan uzak duracak şekilde yeni bir yeme düzeni oluşturdum. Tatlı ihtiyacımı elma, mandalinden karşılıyorum artık.

BU benim hayat tarzım olsun istiyorum. Bu defa kendimi daha iyi hissediyorum. 1.5 ayda topu topu 3 kilo verdim. Ama çok mutluyum. Çünkü kısıtlamalar yok. Listeler yok. BEN varım. BENİM tarzım var.

Herkese ne yolla verirlerse versinler kalıcı sonuç almalarını öneriririm. Bir Obez olarak her zaman yanınızdayım.

En son Ayselce tarafından Cum 31 Ağu, 2007 00:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 00:14

İşte Ocak ayında bunları yazmışım. yani bilmeden adım adım DKZ'ye yaklaşmışım. Şimdi sizin DKZ'yi nasıl benimsediğinize bakıyorum ve diyorum ki AKLIN YOLU BİRDİR. Dr. Ozan Tunçer'in kitabını aylar önce bilgisayara indirmiştim. Ama bir türlü bu yöntemi tam olarak kafamda oturtamadım. Kendi kendime hep diyordum ki "Tamam açıkınca yiyeceğim ama ben gene de açıktığımda istediğim şeyi değil düşük kalorili şeyleri yiyeyim." Diyet psikolojisinden bir türlü kurtulamıyordum anlayacağınız.

Peki neydi şimdi fikirlerimi değiştiren Açıktığımda yiyeceğim, hem de canım neyi istiyorsa" dedirten. Tabiki SİZLER...

Teşekkür ederim şu ana kadarki yol göstericiliğiniz için.

Başarmayı umuyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 08:45

hoşgeldin aramıza Ayselcim,
Bak gördüğün gibi aklın yolubir gerçekten ben inanıyorum ki sen bunu başaracaksın gerçekten inandıysan.İhtiyacın olduğu her an yanındayız unutma Very Happy

www.tubikkoslife.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 11:22

Tubikko, teşekkür ederim canım. Gerçi bu sabah 11.00'a kadar bekledim açlık sinyalleri için ama bir türlü acıkmadım. Yola çıkacağız şimdi. Haftasonu için ailemizin yanına gidiyoruz. Yol 4 saat. mecburen daha tam acıkmadan yedim. Bu sabah öğünlerini nasıl AYayarlayacağımı bilemiyorum. Çalıştığım için istediğim anda yemek yeme lüksüm yok

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 11:44

arkadaşlar ben kilo veremedim diyorum ya.aslında 2 kilo vermişim.4 ağustosta dkz ye başladığımda 77 kilo idim.şimdi 75 kiloyum. ilk başta çok çabuk 2 kilo gitmişti.ben onu hiç unutmuşum valla.27 günde iyi sanırım.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 11:54

eh yani günaydın pınarcım Very Happy çok şükür aydınlanma yaşadın bak ilk etap verdin bu normal.Ama sonuçta vüvudunun kiloyu birden atmasını bekleme çünkü alıştığı bişeyi kolayca atamıyo.Yavaş yavaş olacak canım aynen devam morl bozmak yok

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 12:42

tubicim ben kendimi 25inde tartılma olayımız vardıya o zamanki kiloma şartlamışım.
bugün tartıldım aklıma o zaman geldi.biraz geç oldu ama...Smile sağol güzelim.tam gaz devam.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 13:08

ayselcim hoşgeldin aramıza.hemen hemen hepimizin hikayesi aynı.işallah diyetsiz inceleceğiz.diyetsiz kalıcı zayıflayarak sağlığımızı bozmadan.hep birlikte mutlu sonlara.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 13:42

valla ben 25 inde kilo milo vermedim ama takmıyorum...inceliyorummmmm mutluyum huzurluyummm...

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.