Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 18:05
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

ya pınarcım günde 2 kez acıkıyorum demişssin.şaşıdım inan ben oooo 5-6 kez
acıkıp yiyorumç acaba sen acıktığında çokca doyup sonrada geç mi acıkıyosun.
sabah 8.30 gbi kahvaltı edip işe gidiyorum 11 gibi midemden acaip kazıntılar gelince
fırsat olmuyor 12 ye kadar eve gelince yeyip gidiyorum 15 gibi acıkıp eve geliyorum
yiyorum akşamada 19 gibi yiyorum.tabi dışarı çıkarsak mutlaka ac olmadan kacamak
dondurma falan yiyorum.emme yediğim zamanlar cok azla doyuyorum galibe mide
kapasitem bile azalmış.çabuk ve azla doymayı öğrenmiş vücudum.sanırım en büyük
karım burdan.önceden her öğünde abartısız 1 ekmekle doyardım şimdi yine ekmeği
önüme alıyorum mahrumluk hissetmeyim diye dilim bile yapmıyorum ve ancak 1/5
yada1/4 gibi bi kısmını bitirinceye kadar midem şişmiş oluyor.sofradan kalkınca
çokda yemişim demek ihtiyacı hissediyorum inan.sanırım bu işi ben böyle hallediyorum

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 20:28

nescafe öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. sağlık problemlerin olduğunu söylemişsin. umarım vermen gereken 10kiloyu bir an önce verirsin ve sağlığına kavuşursun. öte yandan diyet listeni inceledim gerçi yapamayacağım bir liste değil ama ben listelerle hareket edemiyorum orda yazanlarla doysam bile bir listeye bağlı kalma psikolojisiyle canım süreklü birşeyler yemek istiyor. sanırım en doğrusu bir doktora danışmak hem bebek konusunda bilgi de edinmiş olurum. ve bana kulak misafiri olan sıkıntımı gidermem için elinden geleni esirgemeyen bütün kardeşlerime çok teşekkür ederim. sanırım tubik haklı dkz ye başladım ve tatile gittim annemin yemekleri gittiğim her yerde beni bekleyen özel yemekler ve hayır diyememe huyumu unuttum en kısa zamanda toparlanıcağıma ve süper bir moralle karşınıza çıkacağıma emin olun. hepinizi çok seviyorum iyi ki varsınız

gitmekmi zor yoksa kalmakmı ????

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 31 Ağu, 2007 23:50

sezincim sanırım herkesin beyninden gelen sinyaller farklı.sanırım sen daha çabuk doyuyosun.
arkadaşlar yalnız ruhum inanılmaz rahatladı.yediklerimden artık suçluluk duymuyorum.
biraz fazla yediysem biliyorum artık vucudum onu bir şekilde dengeler.kendimle savaşmıyorum artık.biliyorum ben birgün inceleceğim ve tekrar kilo almıyacağım.kendimi yormadan ve üzmeden.bütün diyet listeleri hepiniz çöpe.benim hayatımda yoksunuz artık.tek ihtiyacım olan zaman.ne kadar sürer bilmiyorum.umrumdada değil.ama nasıl olsa amacıma ulaşacağım .mutluyum.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 01 Eyl, 2007 02:29

Arkadaşlar, bence de DKZ'nin en güzel yanı beyindeki "sen diyet yapıyorsun, yememelisin" komutlarını safdışı bırakması... Aklıma birşeyler yemek geldiğinde "evet, yiyebilirsin! -çünkü diyette değilsin-ama gerçekten acıkınca, tamam mı?" diyor içsesim. Midem ve daha önemlisi nefsim de ona kuzu kuzu itaat ediyor. İşte bu inanılmaz ve tadına doyulmaz bir duygu... Hayatımda gerçekten bir yeniliğe ihtiyacım varmış, daha doğrusu beynimin yeni öğretilere ... O yüzden de, bu yeni yöntem mi diyeyim, öğreti mi diyeyim, asla vazgeçmek istemeyeceğim bir şekilde benim beslenme tarzım oldu...

Aslında başta çok ama çok ön yargılıydım, sorularım vardı... Sonra hem Dr. O. Tuncer'in e-kitabında, hem de tekrar tekrar okuduğum forum veya blog yazılarında cevaplarımın çoğunu buldum. Çok ama çok başındayım ama bu sağlığımı ve formumu geri kazanmak için sürecek uzun bir yolculuk... Biliyorum ve asla acele etmiyorum. Daha da doğrusu, beynimi şimdi buna programladım, ne kaybederim???

Pınar'ın dediği gibi ben de şu anda sadece 2 öğün yiyiyorum, çünkü çok geç kalkıp kahvaltı yapıyoruz çocuklarla (söylemesi ayıp, tatil modundayız da henüzSmile) İstediğim gibi yiyiyorum ama burada da hüzünler güzelinin kulaklarını çınlatacağım: Ben de aç karnına ne tatlılar ve ne ağır yiyecekler yerdim. Şimdi hep kendimle konuşuyorum: "İstiyor musun gerçekten, istiyorsan ye çünkü serbest! Ama şu an karnın aç ve sağlığın için şu şu daha iyi... Bunu doymazsan yersin veya sonraki acıkmanda ye dilersen" ve gerçekten de istemediğimi hissediyorum, nefsimin şımarıklığı da böylece bir sonraki öğüne kalıyor... En önemlisi de aralarda yediğim o inanılmaz abur cuburlar bitti, sadece kendime sorarak "gerçekten aç mıyım?" Pınar'cım ekmek de yiyiyorum, hem de yıllarca hasret kaldığım beyaz ekmek... Ama kararınca, çünkü yiyecek onca güzel şey varken sırf ekmekle midemi şişirmek istemiyorum. Bir öğün susamlı francala yersem, sonrakilerde -bağırsaklarım için- çavdar ekmeği (kepek kansızlık yapıyormuş!) tercih ediyorum... Bu bir nev'i oyun bana göre, kurallarını sizin koyduğunuz ve oynadığınız...
Eğer DKZ olmasydı da, o zaman nescafe'nin yönteminden gidecektim, zira benim de ilk ve son diyetisyen serüvenimde aynı nescafe'nin listesi gibi değişim listelerim vardı. O yöntemi de ben çok sevmiştim ve 15 kg verdim ama yürütemedim ve 1 sene sonra yine verdiğim kadarını aldım. Aslında, yapabilen için ideal çünkü çok katı değil ve bilinçli olursanız, herşeyi yiyebiliyorsunuz değişim listeleri sayesinde... Ama dedim ya, ben yapamadım! DKZ'de kullandığım ve işe yarayan "gerçekten canın istiyor mu?" sorularını, o "değişim listeli diyet programı"nda da uygulamak istedim ama ne hikmetse, daha soruyu tamamlamadan koca nutella kavanozu ve elimde bir kaşık kendimden geçmiş halde buldum hep kendimi!!! Sonra içim bayıldı, tuzlu bişiler, arkasından biraz daha tatlı ve kısır döngü: gitsin 3 kg, gelsin 5kg... Crying or Very sad

Bu arada, ben de şu ara tartılmıyorum ama pazartesi -şu şişliklerim geçsin- bir kontrol yapacağım bakalım... Hepinize keyifli bir hafta sonu dilerim...

Sevgilerimle

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 01 Eyl, 2007 02:34

bu arada aysel hoşgeldin... ben de senin bloguna girip, "dkz'yi denesene" diye post bırakmayı düşünüyordum ama sen keşfetmişsin çoktan Smile

sevgiyle...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 01 Eyl, 2007 19:06

Arkadaşlar haberleri seyrettiniz mi?Zayıflama ilacı Bir kişiyi öldürmüş.Sanırım LİDA çünkü ismini tam söyledikleri sırada telefon çaldı ama sanırım LİDA..İçinde excaty bilebulunuyormuş kullanan tanıdıklarınız varsa uyarın...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 01 Eyl, 2007 19:48

evet durucum lida.zayıflama uğruna insanların sağlığı tehlikeye giriyor ve insanlar
ölüyorlar bile.sakın kimse inanmasın .bütün zayıflatıcı ilaçlar tehlikeli bence.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 01 Eyl, 2007 22:08

durucum bilgilendirdiğin için teşekkür ederim haberi sitedeki yazını okuduktan sonra netten izledim. gerçekten hayat bu kadar mı ucuzladı şükredelim de yiyip içtiklerimiz sadece kilo yapsın başka sıkıntılar meydana getirmesinde. birde satıcı firma ne güzel kılıf giydirmiş bizim ilacımızda yok kaçaklarda var diye. ve eminim çok geçmeden hiç birşey yokmuş gibi unutulur gider satışı da devam eder.

gitmekmi zor yoksa kalmakmı ????

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 03 Eyl, 2007 17:07

Öncelikle 30 Ağustos Zafer bayramıyla ilgili mesajımı yanlışlıkla 5-6 kez göndermişim. Göndermeyi beceremedim sandım tekrar tekrar denedim. Özür...

http://ayselce.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 03 Eyl, 2007 17:09

Turkuaz, hoşbulduk canım.
Ben biraz da senin sayende buradayım. geçen hafta blogunda yazdıklarından sonra neden olmasın dedim.

http://ayselce.blogspot.com

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.