Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 14:34
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

arkadaşlar hepinizin ZAFER BAYRAMINI kutlarım.bu toprakları binbir güçlükle düşman
dan kurtarıp bizlere hediye eden atalarımızın ruhları şad olsun.MUSTAFA KEMAL VE ŞANLI ORDUSU vatan sizlere minnettar.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 16:00

arkadaşlar ben şuan kaç kiloyum bilmiyorum daha tartılamadım tembelliğimden ama dkz yapıyorum diye herşeyi yemiyorum.mesela ben gece oturup yarım kilo dondurma yerdim yada sabah kahvaltısı yapmazdım baklava alır yerdim ama dkz bana sağlıklı yaşamayı öğretti acıkınca istediğini yiyebiliyorsun ama bi düşünün açken yemek yenir tutupta tatlı yersem vücudun şeker dengesi bozulur,yani ben açken istediğimi yemiyorum sadece beni doyuracak şeyler yiyorum.tubiyle de konuştuk bunları ben dkz ye karar verdiğimde böyle yok dondurmaydı yok kolaydı cipsti bunları kesinlikle bırakmam gerektiğine inandım ve bırakıyorumda,sadece kilo için değil sağlık içinde bırakmam gerektiğini düşündüm kısacası ben böyle deniyorum sonuç ne olur bilmiyorum ama gerekli şeyleri yemekte fayda var bence.öptüm......

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 16:22

Teşekkürler pınarcım Bende Herkesin ZAFER BAYRAMINI KUTLARIM.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 16:34

pınar demiş ki:
arkadaşlar hepinizin ZAFER BAYRAMINI kutlarım.bu toprakları binbir güçlükle düşman
dan kurtarıp bizlere hediye eden atalarımızın ruhları şad olsun.MUSTAFA KEMAL VE ŞANLI ORDUSU vatan sizlere minnettar.

tüm kalbimle katılıyorum...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 16:37

Bıcırcım seni anlıyorum bir bebek istiyorsun kilo vermek istiyorsun çok haklısın hem kendi sağlığın hemde bebek için kilo vermen şart ama paniğe kapılırsan veremezsin.2 ayda veremezsen belki önümüzde ki hafta vericeksin ya da lütfen yanlış anlama belki yanlış yapıyorsun yani acaba kısıtlama mı yapıyorsun?Bir yaptıklarını gözden geçir istersen bak bana benim gibi pis boğaz biri yapabiliyorsa sende yaparsın.Bende çok yavaş veriyorum ama veriyorum kısıtlamaları hayatımdan kaldırdım diyet psikolojisinden kurtuldum.BU arada tartılma kilo veremiyorum diye düşünme şöyle yapabilirsin sadece bir öneridir kısıtlama yapmadan çeşitlendirerek ye.Mesela diyelim börek var yanında ayran ve çorba 1 kase çorbayı yarım kase yap 1 dilim börek mi yemek istiyorsun yarısını ye bak doymazsan diğer yarısını ye yada extra bişey yemesela dondurma işte canın ne istiyorsa...Anlatabildim mi bıcırcım lütfen karamsarlığa kapılmayalım bu kilolardan kurtulmuşuz gibi konuşalım.Devamlı veremiyoruz dersek inanın veremeyiz ve tartılma ben bıraktım artık tartılmıyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 16:40

Kusura bakma gönder yapmadan önce okusaydım keşke çok düşük cümle kurmuşum Embarassed

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 22:32

durucum çok güzel yazmışsın fakat şunu eklemeliyimki bıcırın durumu farklı yani DKZ ile versede en az 5 6 ayı bulacak.. eğer acelen yoksa tabiki DKZ yöntemini uygula bıcır hem sağlıklı beslenerek vücuduna iyilik yapmış hemde kilo vermiş olursun.. ama dediğim gibi DKZ yapmayı çok istememe rağmen sağlık sorunlarım yüzünden en az 10 kiloyu en kısa sürede vermeliyim.. bıcır şöylede yapabilirsin mesela benim diyetisyenimin verdiği liste gayet güzel pilavda yiyebiliyorsun makarnada ama ozaman ekmeği az tüketmelisin

bak mesela dönüşümli yiyecekler olayını hepiniz duymuşsunuzdur.. kısaca bahsediyim diyetisyenim bir liste verdi benim 1 günde 5 dilim ekmek yeme hakkım var ama istersem bu 5 ekmek yerine pilav makarna çorba simit vb. türü şeyler yiyebiliyorum böylece her türlü besinden faydalanabiliyorum.. hem sevdiğim şeylerden mahruum kalmıyorum hemde kilo veriyorum..

sabah: 2 dilim ekmek peynir 4 zeytin zeytin yemezsen yerine 1 tatlı kaşığı bal domates salatalık

öğlen: 1 tabak sebze yemeği salata yoğurt 2 dilim ekmek

akşam: tavuk yada balık yada köfte salata yoğurt 1 dilim ekmek

bu herkesin bildiği klasik diyet listesidir.. diyetisyenimin verdiği listenin 1 haftası böyle ama hemen hemen her hafta değiştiryordu..

+ 3 porsiyon meyve+süt+ İkindi zamanı diyetse 4 normalse 2 bisküvi

NoT: sebzeleri 2 yemek kaşığı zeytin yağıyla ve az tuzla pişirmelisin böylece vücudun gereken yağı alır.

1 dilim ekmek yerine : 1 kase çorba, 2 yemek kaşığı makarna , pilav, 1 orta boy patates, 3 tane kestane , patlamış mısır yiyebilirsiniz

ayrıca et yemeğiniz yerine : kuru fasulye, nohut, istakoz, karides, sosis, jambon, salam, yumurta yiyebilirsiniz..

kısacası 1 dilim ekmek yahut et yemeği yerine bu saydıklarımdan da yiyebiliyorsunuz ayrıca dondurma ve sütlü tatlıda yiyebilirsiniz tabi abartmadan

biraz uzun yazdım farkındayım ama bıcırcım bişekilde sana yardımcı olmak istedim madem çocuk sahibi olmak istiyorsun aslında en güzeli Doktora başvurman
Wink

Küçük olaylar karşısında sabırlı olmazsan
Büyük planları gerçekleştiremezsin !!!

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 22:57

arkadaşlar dkz de ne kadar kısıtlama yoksada sanırım miktarlara dikkat etmemiz gerekiyor.
mesala ben ekmek olayını abartıyorum.tatlı falan değil sorunum.ekmeğide galiba daha dikkatli tüketmem gerekiyor.ekmeği tamamen hayatımdan çıkarmadan daha dikkatli olmam gerektiği kanısına vardım.durucum doğrumuyum acaba?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 23:03

pınarcım ben bu işi çok çok iyi biliyorum diyemem sadece uygularken yaptıklarımı yazıyorum ama sana şöyle cvp verebilirim ekmeği az yersen diğer yemek istediğin şeyleride yiyebilirsin en azından ben böyle yapıyorum canım

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 30 Ağu, 2007 23:25

duru teşekür ederim canım.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.