Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 28 Ağu, 2007 21:37
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

ben dün tekrar tartıldım arkadaşlar... Embarassed ...

hafta sonu -ortam gereği- pek de acıkmadan yemek zorunda kaldım, bunun sonucu olduğunu düşündüğüm +400 gr.lık bir fazlalık gördüm tartıda bana gülümseyen Confused ben de ona gülümsedim ve "geldiğin gibi gideceksin, canım" dedim...

yemeklerimi çok tuzlu yapmam ama vücutta bir su tutması mevzuu var gibime geliyor çünkü şu anda mâlum misafir dönemime az kaldı... yıllardır "0" tuzun olduğu diyetlerden sonra, en keyiflisi de normal insanlar gibi beslenebilme lüksü, yani yağı,tadı-tuzu yerinde yemekler yiyebilmek.

ne olursa olsun, benim için tekrar 2 haneli rakamlara inebilmek çok önemliydi... yani incelmeye başlayabilmek, tekrar kendimi "normal" hissetmem için güzel bir başlangıca ihtiyacım vardı. DKZ ile sağladım bunu, o halde devam... haftalarca tartımın ibresi oynamasa da, ben bu fikrimi ve tavrımı değiştirmeyeceğim... buradan ilân ediyorum arkadaşlar.

hep beraber başaracağız, sevgilerimle...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 28 Ağu, 2007 22:45

turkuaz dkz ye her zaman güven.akıl vermek gibi olmasın çok sık tartılma.akışına
bırak.gün içinde bile tartıda farklı rakamlar çıkabiliyor.onun için hiç kafana takma.
işallah 60lı rakamlarıda görürüz canım hep birlikte.60lı rakamlı olanlarda 50 leri görsün işallah.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 08:59

turkuazcım senin adına çok sevindim.başarıcaz canım benim hep beraber dediğin gibi...
Bu arada dün doktora gittim kızlar,çok halsizdim ya hani; kan testi falan yapıldı. Sonuçta kanım azmış dotor bana p iğrenç tatlı tüplerden verdi her sabah bi tane fondip yapcam ıyyyy.... Neyse sağlık sonuçta 20 gün katlanıcaz.

www.tubikkoslife.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 09:39

tubi geçmiş olsun canım

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 10:07

sağol pınarcım. ama daha etkisini göstermesi zaman alacak herlade hala sersem sepelek durumdayım

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 10:18

tubikçim canım çok geçmiş olsun dünden beri aklım hep sendeydi kötü bişiy olmasın da o tüplere de şükür canım. aman kendine dikkat et biliyorum çok yoğun çalışıyorsun fakat kendini de ihmal etme olurmu canım.

gitmekmi zor yoksa kalmakmı ????

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 11:55

tamam bıcırcım hiç merak etme sen. Zaten karar aldım bundan sonra biraz daha bakıcam kendime. ::Mesela ben yaklaşık iki aydır falan doğru dürüst sebze pişirmiyordum o konuya bi el atıcam.Beslenmemiz hep tek yönlü oldu ve sanırım bu da yeterince vitamin alamama ve de tabi demir eksikliğine de yol açtı.Embarassed ama artık kendime iyi bakıcam karar verdim ve de söz .Tubik sözü Very Happy

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 14:24

valla ben bugün sabahtan çarşıya gittim,bi simit şalgamı indirdim mideye 1 şişe de su aldım içtim saat 1 civarı eve geldim 1 bardak meyve suyu ve normal su içtim veeeeeeeeee şuan mis gibi kısır yiyorum bu günlük bu kadar akşama acıkırmıyım bilmiyorum.....bye

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 16:57

tubikim sebzeden uzak kalman kötü canım sadece demir eksikliğin için değil sindirim sisteminin düzgün çalışması gibi birçok işe yarıyorlar bildiğin gibi. mesela benim soframdan rokam maydanozum kıvırcığım eksik olmaz ve herkese de aynını öneririm.

gitmekmi zor yoksa kalmakmı ????

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 29 Ağu, 2007 22:43

geçmiş olsun tubikkosss... Türk kadınında -maalesef- çok yaygın imiş bu kansızlık ve demir eksikliği...

mesela ben! gören "ne kanlı canlı hatun!" der ama 1 senelik iğneli, haplı tedaviden sonra bile alt sınıra yaklaşamadım arkadaşlar ve pes ettim... yediklerimde demiri nötrleyecek hatalar yapmamaya çalışıyorum ama ilacı bıraktım.

bilirsiniz ama kısaca hatırlayalım mı:
*et yiyiyorsanız yanında yoğurt,ayran,süt ve süt ürünleri(peynir,vs..) yemeyin ama içinde C vitamini ihtiva eden yeşil biber, maydanoz, taze sıkılmış portakal suyu...gibi gıdaları almaya özen gösterin...
*sabahları çaysız duramam, çay ve peynirin demir emilimini azaltmasını ve engellemesini önlemek için de, kahvaltıma da C vitamini içeren gıdalar ekledim: 1/2 greyfurt veya 1 kivi, maydanoz, roka, yeşil biber, vs ...
*kuru siyah üzüm yedim ara öğün olarak (küçük 10-12/büyük 7-8 adet) ama çekirdeklerini bilhassa, kıtır kıtır yedim... kaynatabilirsiniz de diyorlar ama ben vitamin açısından daha kayıpsız bir yöntem olduğunu düşündüğüm için direk yemeği tercih ettim...
*kırmızı üzüm: ye , suyunu taze olarak sık... tam mevsimi!
*kırmızı şarap: 1 kadeh sağlık içinmiş zaten (ki bizim eve alkol girmez, eşim asla kullanmaz ama bana yurtdışından taşırdı saolsun, kan yapsın diye Smile)
*ciğer, dalak ızgara :S

başka şeyler de vardır ama şu an aklıma gelmiyor...

sağlıcakla kalın,sevgiler...

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.