Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 18 Eyl, 2007 08:26
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Herkese merhaba Smile Bu forum oluştuğunda belki de ilk üye olanlardan biriyim. Hiç yazmadım ama hep takip etmeye çalıştım. 9 aylık bir sürede 30 kilo kadar verdim ve hala vermem gereken 10 kg. daha olduğunu düşünüyorum. Birbirimize yardımcı olabilirsek sevinirim. Confused

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 18 Eyl, 2007 10:43

merhaba blacksea .ilk önce seni kutlarım.çok güzel kilo vermişsin.nasıl bir yöntem uyguladın.bilgilendirirsen sevinirim.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 18 Eyl, 2007 11:21

Merhaba Blacksea, blogumu da ziyaret etmiştin daha önce. Burada da karşılaşmak güzel. Çok güzel kilo vermişsin. Tebrik ederim.

http://ayselce.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 18 Eyl, 2007 12:06

merhaba blacksea bende seni kutlarım tebrikler bilgilerini doğrusu çok merak ediyorum

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 19 Eyl, 2007 11:53

Merhaba Pınar ,Merhaba beyaz gül, Merhaba Ayselce seni hala sessiz sessiz takip ediyorum blogundan, DZK işinde umarım başarılı olursun.
Pınar nasıl bir yöntem uyguladın diye sormuş ,öncelikle kendimden bahsedeyim 40 yaşında
, Yüksek eğitimliyim. Evliyim ve bir kızım ve sürekli oturarak yaptığımda bir işim var. Boyum 168cm. 40 yıllık hayatımın neredeyse son 30 yılını kilolu, şişman ve son olarak da obez olarak geçirdim. Ta ki bundan 9 ay öncesine kadar, bu yıllar boyunca zaten kilolu olan bendeniz , doğumla şişmanlığa sonrasında da sonuç vermeyen diyet listeleri, akapunktur uygulamaları, diyetisyen görüşleriyle obezliğe geçiş yaptım.Kısacası ben çabaladıkça daha çok kilo aldım. Yemek yapmayı, Pasta yapmayı çok severim. Hatta emekli olduğumda bir gün bunların kurslarına katılacak kadar Smile tabii yemeyi de seviyorum. Bir diyet blogu değil ama bir yemek blogu açmayı bile düşünüyorum . )))

Bilirsiniz bir problemin çözümü için önce problemin nedenlerini bilmek gerek, bende bunu yaptım. Kendimi dinlemeye karar verdim.

_ Asla uyamadığım diyet listeleri kolleksiyonum oldu, kısa sürede verdiğim bir iki kilo hemen fazlasıyla bana geri dönüyordu, diyet listelerine uyacak kadar irade gösteremiyordum.
Önce Listelerden vazgeçtim arkadaşlar.Herkesin doğrusu kendisine yarar diyerek. Sevdiğim evime yaptığım yemekleri daha az yağ (asla yagsız değil) kullanarak hazırlamaya başladım.Mesela: Yemek için soğan kavuracaksam direk yagda değil,önce biraz su ile haşlayıp soğanları sonra 1-2 yk yag ekliyorum kavuruyorum.Evde herkes böylesini daha çok sevdi. Bol bol salata , kase kase çorba eskiden az yaptığım yediğim seylerdi. Tabağımı küçülttüm, önce gözümü doyurmaya çalışıyorum. Sabah hariç ekmek tüketmiyorum. En iyi öğünüm sabah kahvaltım. Börekten ,omlete herşeyi yiyorum kahvaltıda. Ama özellikle ekmek bir dilimi geçmiyor. Tatlı bir tatlı kaşığı recel, bal ile bitiyor kahvaltı. zeytinde de 4 taneyi geçmiyorum. Peyniri sınırsız normal hatta tam yaglı beyaz peynir yiyorum. Bol su içiyorum 2-3 litre .
Kabak , Patlıcan , Semizotu vb canım sebzeleri sevmiyordum. Sevmeyi öğrendim, bol mücver, bol bol patlıcan salatası yiyorum artık, eskisi kadar itici gelmiyorlar bana.

__ Kendime her zaman bir zaman sınırı koyuyordum. Şu kadar zamana kadar diye başlıyordum. Sorun hedef belirlemede değildi , 30 kg yu 1 ayda verebileceğimi düşünmemde idi. Bundan vazgeçtim dedim ki kendime ayda 1 kilo versem yılda 12 yapar , hadi başla en gec 3 yılda çözersin bu sorunu, 30 yıl kilolu oldun 3 yıl nedir ki !

__ Ailemdeki ve çevremdeki herkesi mutlu edecem derken kendime zaman ayırmıyordum. Zaten büyük şehirde yaşam çok zor . Hele zamanı yetirmek daha zor. Kızım artık büyüdü maşallah kocaman genç kız,eşim koca adam, çektim ikisini karşıma yemekleri akşamdan hazır ederim ben spor yapacam bakın başınızın çaresine dedim. Ha bir de mutfağı dağınık bırakmayın diye de ekledim Smile)) İşin şakası bir yana ikisi de çok destekledi. Kızımın okul olunca yorulsun istemiyorum ama baba ben hallederim dedi sağolsun. Ama yüzüme umutsuz vakasın bakışını da fırlatmadı değil hani laf aramızda.

__ Sinirlendiğimde sıkıldığımda hemen kendimi mutfağa atıyordum. Şimdi Ramazan nedeniyle yapamıyorum ama sonrasında yine başlayacam inşallah; kendimi dışarı atıp yürüyorum. Kış döneminde de öğle tatillerimde yürüyordum ve hafta arası iki gün hafta sonu iki gün olmak üzere kondisyon salonuna gidip bantta yürüyordum. Yani haftada neredeyse 40 km. yol yapıyordum. Spor benim başım tacı, yapmasaydım bu kadarını başaramazdım.

__ Çay tüketiyor ama su içmiyordum. Şimdi günde enaz 2-3 lt. su tüketiyor. Artı olarak 4 kupa yeşil çay içiyorum. Çay ise sadece sabah kahvaltısında içiyorum,aslında ben bir çaykolik olduğumu sanıyordum su içmeye başlayınca ,çayı su yerine içtiğimi farkettim.

__ Bütün gün oturarak çalışmam nedeniyle hareketsiz olmama ragmen, ev işlerinin
hareket olarak bana yeterli old. düşünüyordum. Artık hayatımda yürüyüşlerim var.Spor olmadan olmuyor.

__ İyi bir terzi edinmiştim , hazır giyime ugramıyordum. Hoş ugradığımda da ya tezgahtara kızıyor, ya eşimle kavga ediyor dönüyordum. Ama kilo vermeye başladıkça her 5 kg.da bir mağazalara koşuyorum. Hangi bedene girebiliyorum diye. 52 bedenden 42 bedene geldim.Şu an 42 beden rahat oluyor.Tüm o giysileri denerken aldığım hazzı anlatamam. 40 beden olursam süper olacak. Epey uzun oldu sanırım yeter şimdilik sonuçta bir 10 kg daha verip 40 bedene girmek istiyorum sorularınızı zevkle yanıtlarım, ama sizlerden de destek bekliyorum. Şu an Ramazan nedeniyle sporu düzenli yapamıyorum. Kilo azaldıkça vermek zorlasıyor. Desteklerinizi bekliyorum. Birde kilo grafiğini buraya nasıl ekleyeceğim konusunda yardımınızı
Şİmdilik hosçakalın Confused

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 19 Eyl, 2007 13:22

tebrik ediyorum blacksea.sözün tükendiği yer burası demek.yazdıklarınızı
okuyunca yutkunamadım.azminizle hepimize örnek olursunuz işallah.hayatınız
sağlıklı ve zayıf olarak devam eder umarım.ilk okuyunca sizi yaşlı sandım ama.40 yaş
hayat yeni başlıyor bence.30 kiloyu verdikten sonra 10 kiloyuda kolayca verirsiniz
sizde bu kararlılık varken bir dahada almazsınız.darısı bizim başımıza.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 19 Eyl, 2007 13:31

Blacksea, tam bir başarı öyküsü okuduğumu görünce çok sevindim. Kuralları kendin koy. hayatına yeni bir düzen ver. İşin özü bu olmalı. Gerçek zayıflama da bu bence. Daha önce de bahsetmiştim. 24 kilo verdim ben. ve neredeyse tamamını geri aldım. Çünkü akupunturlı hafta hafta hafta diyet listesiyle 3 ayda vermiştim. Bu kadar hızla kilo verince bedenim isyan etti. Neredeyse 100 gün ekmeğe karbonhidrata el sürmesince gözüm hep makarnalarda, pilavlarda, tatlılarda kaldı. O kadar eziyetle verdiğim kilolar geri geldi.
Şimdi DKZ sayesinde anlıyorum ki "Acıkınca yeyip doyunca durmak" yeni bir yaşam tarzı oluşturmak, temelmiş. Bizler temel olmadan diyet listeleriyle ömrümüzü geçirmişiz. İnşallah artık doğru yoldayım.

Tekrar tebrik ederim.

http://ayselce.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 19 Eyl, 2007 14:40

Blacksea pınara bende katılıyorum azmine hayran kaldım seni okuyunca kendi mücadelem gözümün önüne geldi bende yürüyüş diyetle ama çok katı diyet 85 den 65 kiloya inmiştim ama ne mücadeleydi aynı katı rejimi şimdi asla yapamam diyorum ama bıraktığım an hiç anlamadan 85 oldum şimdi dkz yi keşfettim bakalım nolcak. seni gerçekten tebrik ederim inş hep beraber veririz şu fazla kiloları hepimize kolay gelsin.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 19 Eyl, 2007 22:35

blacksea hoşgeldin, yazını okudum ve gerçekten azmin takdir edilmeye değer, ve de çok güzel kilo vermişsin aramızda olman çok güzel tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler hep beraber incelicez her zaman yanındayız.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 20 Eyl, 2007 09:39

Pınar, Ayselce, Beyaz Gül, Fanube hepinize çok teşekkur ederim.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.