Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 13:46
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

arkadaşlar tatildeyken tombiş bir çocuk vardı.10 -11 yaşlarında.kendinden zayıf arkadaşlarına yaptığı diyeti anlatıyordu.sabah 7-8 poğaça,öğlen 3 lahmacun,2 hamburger,akşam pilav üstü makarna ben koptum tabii.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 13:52

pınar şu andan itibaren dkz yi bırakıyorum bıraktım gitti o çocuğun diyetinden yapıcam yaşasın fast food diyeti Very Happy

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 13:54

ama çocuk bayağı tombişti.diyet yaptığı halde.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 14:10

"şu ana kadar beyne verilen hatalı kodlar" gibi birşey yazılmıştı bu forumda. Evet, zaten o yüzden benim de yaşadığım bu çelişkiler. Eski ile yeni bilgilerin çarpışması. Ama şu da bence çok sevindirici: eskiden önümüze konan listeyi hoop alıp, uyguluyorduk. Hiç sorgulamadan. Şimdi bu başladı ki sevindirici bence. İnsanlar yavaş yavaş bilinçleniyor. Az hatalar yapmadık ve yapılacaktır da, ama bu tür paylaşımlarda insanlar belki 1 kelimeyle "zınk" olabilir. O yüzden yazmalı, bıkmamalı. Çünkü "şişmanlık ve diyet takıntısı" cidden hastalık, asla sırf estetik kaygılı bir olgu değil. Arka planda var olan etkenlerin tetikleyici olduğu ve insanları hatadan hataya sürükleyebilen bir davranış bozukluğu olarak bahsediliyor bazı yerlerde. Ozan Orhon Ayşe Arman'a verdiği röportajda; midesine kelepçe taktırmasını, çıkarttıktan sonra kilo almasını anlatıyor ve yeterince kilo vermiş olduğu halde tekrar kelepçe taktırmasının riskinden korkup korkmadığı sorulduğunda "ölmek önemli değil, tabutum hafif olur!!!" diye cevap veriyordu...

Uff, ne yazacaktım, nerelere geldim Rolling Eyes ... Cidden, Allah yardımcısı olsun bu tip saplantı halinde kilosunun sıkıntılarını yaşayanlara ve masum masum sağlıklı beslenmeye öğrenenmeye ve yaşam tarzı haline getirmeye çalışan bizlere de...

DKZ ile ilgili yazmışın ya, "ben de ekleme yapiim, madem konuyu açtın" demiştim ama farklı yere geldim... Ben de paylaşacağım canım ama daha sonra olsun, şimdilik gitmem gerekior...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 14:15

pınarcım haklısın bende hedefi kaldırıyorum, nasılsa dkz ile duru gibi 3 ayda 6 kilo , yada 2 ayda 2 kio farketmez gidecek bu fazlalıklar ben inanıyorum , en azından eskisi gibi pasta yaptığım zaman bir tane yada bir dilim bile yemiyordum kilo alıyorum diye şimdi bir dilim yiyorum ama en azından kilo almıyorum ('Very Happy')

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 14:19

o röportajı bende okumuştum.ameliyattan sonra nasıl sağlıksız beslendiğinide anlatmıştı.pizzaları yiyip poşete çıkarttığınıda. anoreksiyada olmuş.bence bunlardan ders almamız lazım.dkz insanları diyet saplantısından kurtarıyo bence.ozan beyin yazdıklarını iyice
okuyup algılamamız gerekiyo.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 17 Ağu, 2007 16:30

arkkadaşlar biraz önce serbest kürsü formunda dadaanın yazdığı bir yazı var.sizlerle pay
laşmak istedim başlığıda . okumadıysanız okuyun derim.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 18 Ağu, 2007 01:31

nerede pınar, linki verir misin???

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 18 Ağu, 2007 07:32

gerçekten bu şey işe yarıyoor Smile

ben 17 yaşındayım şu an özgüvenimin oturmamasının tek sebebi ilkokuldaki acımasız arkadaşlarımdır.hiç zayıf olmadım ama obez de değildim.tabi çocuk bundan ne anlar dersiniz 12 yaşıma geçtiğimde bile ilkokuldaykenki halimle ilgili saçma sapan yorumlar duyuyordum.e tabi bi de sosyal yönü var,beğendiğim çocukların bakmaması mı dersiniz,zaten hiç beğenilmemek mi dersiniz..Hatta en yakın arkadaşınız bu konuda aşırı şanslı ve sürekli övgü alan bir tipse(bende olduğu gibi) kendine güvenin "-"lerde olması işten bile değil(hala sıkıntı çekiyorum Very Happy)

daha önce hiçbirşey yemeyip 55 kiloya düşmüştüm,ama ne saç kaldı ne göz feri,bir de adetten kesilmiştim.ve tabi akabinde geri gelen 20 kilo(2-3 ay içinde ya..korkunç!)

onun psikolojik boyutlarını atlatmak da kolay olmamıştı tabi.ilk zamanlar istediklerimi giyiyordum,mutluydum,herkes ne kadar güzel bi genç kız olduğumu söylüyordu..Ama sonra.O kot pantolonun artık sıkmaya başladığını görmek ve yine de yemeye devam etmek en büyük hataydı Smile ama yaptım..

Liseye girdim yine sınav dönemi kışın kilo alır,yazın hurraa diyete başlardım.2-3 günde de bozardım onu.

En son lise 2 deyken(yine tamamen maddi bir sebep,sevilip sevilmemek vs Smile)) dedim ki bu iş böyle olmuyor.Yemeği evde yemeye başladım.Çabuk doymadığım için ev yemekleri yiyor ama güzel yiyordum,okul çıkışı yürüyüşler danslar derken atmıştım sonunda kiloyu.Yaz arasında bir dönem bocaladım ama,şimdi yine evdeyim,ÖSS ye hazırlanıyorum ve artık sırf can sıkıntısından hiçbirşey yemiyorum.Kolamı da içiyorum,lokmamı da yiyorum ama sadece acıktığım zaman.Dün mesela dondurma yedim ve bugün 64 olduğumu görünce(sonunda!)havaya uçtum!!25 inde tartılacaktım ama hala eskiden gelen acaba kilo aldım mı korkusuyla..Smile

Bundan sonra hayat şeklim budur..Eskiden çöplük niyetine midemi doldurduğumu yeni farkediyorum.Her moralim bozulduğunda çikolataya,kebaplara..Bilinçlenince ne kadar hata yaptığımı anladım.

Bu sistemde yanlış yapma riski yok Smile Herkese kolay gelsin şekerlerr

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 18 Ağu, 2007 10:34

rouge aferin ablacım.zayıf olcam diye sağlıktanda olmamak lazım.öss de sana başarılar diliyorum.çok çalışmam gerekiyo.bence başka şeylerle ilgilenme hazırlık döneminde.(er
kek arkadaş olayları)
turkuaz bizim formlar sayfasında serbest kürsü diye bir bölüm var.oraya gir.orda sizinle paylaşmak istedim diye bir başlık var.tıkla.dadaa yazmış.40 küsür kilo veren bir kızın hikayesi.
ben etkilendim.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.