Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sonraki »

Üye
Üye

turkey.gif
 Emzirirken kilo vermeye çalışıyorum
 Sal 31 Tem, 2007 19:18
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Merhabalar hepinize:))Aranıza katıldığım için mutluyum.Diyete başlayalı 2 ay oldu.11 kilo verdim.Hedefim 55.Vermem gereken 8 kilom daha var.
Tabi birde 4 aylık minicik bir kızım var emzirdiğim.Sütüm azalmadı şimdiye kadar hiç.İnşallah eski kıyafetlerimin içine girebilirim yakın zamanda.Aslında diyette denmez biraz daha kontrollü besleniyorum.Yoksa kilo almaya çok müsait bir bünyem var.Aranızda olmak motivasyonumu güçlendirecek inşallah:))Hem yemek bloğu hazırlayıp hemde irademi kontrol etmek çok zor oluyor ama:(

Image

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 04 Ağu, 2007 23:34

iknur merhaba.bende 2 çocuk annesiyim.emzirirken diyet yapmamanı öneririm.emzirmek zaten doğal zayıflama yöntemi.her besinden al.ama miktarını abartma.bol su ve sıvı gıdalar alırsan sütünde azalmaz.zaten diyette olmadığını söylemişsin.başarılar.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 14:57

ilknur ve pınar hoşgeldiniz ilknur pınar doğru doğru söylemiş emzirirken diyet yapma zaten emzirdiğin için metobolizman hızlı çalışıyor diyet yerine DKZ YAPABİLİRSİN yani DİYETSİZ KALICI ZAYIFLAMA..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 18:03

Hoşbuldum öncelikle:)Kesinlikle haklısınız.Emzirirken diyet yapmak hiç doğru değil.Kızım 2.bebeğim.Yeme içme ile sütün arasındaki bağlantıyı oğlumu emzirirken ayırt ettim.

* Oğlumu emzirirken aşırı derecede tatlı tüketimim oldu;şimdi kızımı emzirirken ise hiç tatlı yemiyorum.
* Hamur işlerini çok severim oğlumda süt bahanesiyle herşeyi yiyordum; şimdi ise yemiyorum ama canım çok istediği zamanlarda istediğim kadar yiyorum ertesi gün ise hiç dikkatimi dağıtmadan yememeye devam ediyorum.Böylelikle nefsimide köreltmiş oluyorum.
* Kola,çikolata gibi faydasız abur cuburlar yemiyorum.
* Öğünlerde ekmek yemek yerine kısmadan yemeğimi yiyorum.
*Bence süt üretimi için en önemli şey olan suyu günde 3 lt.olarak alıyorum.(Bardakla içmek zor geldiği için yarım lt.lik su şişesinden içiyorum. böylece zorlanmadan içebiliyorum.Tavsiye ederim.
* Anne sütü için proteinin çok önemli olduğunu bildiğim için bol bol protein alıyorum.(mesela her kahvaltıda 3 tane yumurtadan ve bol maydonozla peynirden yapılmış omlet yiyorum.)
*Hiçbirşeyin light olanlarına kaçmıyorum çünkü hayatım boyunca bu tip ürünlerle beslenemeyeceğimi biliyorum.
*Bol bol meyve yiyorum ve geceleri tokluk hissiyle uyumamaya özen gösteriyorum.

Sonuç olarak ise; oğlumu emzirirken nerdeyse hiç su içmiyordum ve önüme ne gelirse süt bahanesinin arkasına sığınıp yiyordum ama oğlumu toplam 6 ay emzirebildim onunda yarısında süt yetmediği için mamayla besledim.Aldığım kilolarda cabası.

Şimdi ise hem sağlıklı besleniyorum hem zayıflıyorum hemde sütüm değil azalmak dahada arttı.Kızıma hiç mama vermek zorunda kalmadım.

Sadece emziren anneler değil kilo vermek isteyen herkes aç kalmadan sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir.Benim tüketimini kestiğim besinlerle arttırdığım besinlere dikkat edilirse bebeğim ve benim için sağlıklı olduğu görülebilir:))

Image

En son ilknur tarafından Pzr 05 Ağu, 2007 18:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 18:06

Bu arada sizden destek bekliyorum:))Önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Image

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 18:56

arkadaşlar ben ve burdaki bir çok arkadaşım DKZ YAPARAK yani diyetsiz kalıcı zayıflamayla kilo veriyoruz.Mesela tubikkoş,daada,bıcır aklıma ilk gelen isimler ayrıca cimcime ve şeri arkadaşımız ideal kilolarına kavuştular ve daada..Dadaanın blogunu ziyaret ederseniz farkı görebilirsiniz sağolsun slayt hazırlamış
http://daada.blogcu.com/3720568/
ayrıca doktor ozan bey in blog adresini veriyorum bu konuyla ilgili sağolsun ücretsiz kithabını yayınlamış isterseniz inceleyin.
http://drozantuncer-zdc.blogspot.com/
ben 2 ayda DKZ yaparak 5.5 kg verdim arkadaşlar..sorularınız olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.sevgiler

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 19:04

duru dadanınbloguna baktım.kitaptan sayfalar koymuş.bi hamlede okuyum dedim olmadı.çok uzun geldi. çıktı alıp öyle okuyacağım.iki gündür açlık ve tokluk hisslerimi kontrol etmeye çalışıyorum tam beceremiyorum.ama daha az yiyorum.motivasyona ihtiyacım var.sanırım en önemli olay bu.desteklerin için teşekür ederim.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 19:08

Duru daada'nın blogundan geliyorum şimdi.Gerçekten çok zayıflamış ve çok güzel olmuş..Sende uyguladığın DKZ yı bizimle paylaşırsan motive olmamız için sevinirim .

Image

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 19:21

ilknur ve pınarcım 2 mesaj üstte linlk verdim orda ozan beyin sitesi var onda ücretsiz e kitap var okumanızı tavsiye ederim.Pınar ilk başta bende zorlanmadım desem yalan söylemiş olurum hala bazen zorlanıyorum ama aklıma hemen ideal kiloma kavuştuğumda giyiceklerim geliyor ve burdaki arkadaşların desteği çok önemli sağolsun tubikkoş ben tam vazgeçiceğim zaman imdadıma yetişiyor.
Ben size biraz yaptığımı anlatim acıktığımda sevdiğim yiyeceklerle doyana kadar yiyorum ama doyduğumda bırakıyorum tokken ağzıma bişey koymuyorum tabii ne yalan söyliyim bazen tokken dondurmaya hayır diyemiyorum rahat rahat yiyorum ama geç acıkıyorum.normalde her tatile gittiğimde kilo alırdım hatta açık büfe olunca kg alıcağımdan korktum geldim ne görim 1 kg vermişim 2-2.5 ayda 6 kg vermiş oldum böylece...Ben sizlerden de güzel haberler geliceğini biliyorum.zaten takılırsanız yada birşey sormak isterseniz bizler burdayız ve yanınızdayız hep beraber ideal kilolarımıza kavuşma dileğiyle...

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 05 Ağu, 2007 19:27

Sevdim ben bu sevdiğin herşeyi yeme ve doyunca bırakma mantığını.Bugün enson yediğim yemeği düşündümde şimdi.Doyduktan sonra biraz daha fazlasını yemişim malesef..Şimdi yanlış yaptığımı anlıyorum.Bundan sonra bende DKZ yı uygulayacağım artı olarak.Bakalım nasıl sonuçları olacak.

Image

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.