Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Soru dkz için yardım istiyorum
 Çar 04 Tem, 2007 03:26
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

birkaç gün öncesine kadar aman ben kilo vereyimde nasıl olursa olsun diye düşünüyordum hatta bana ne kadar zarar vereceğini bilmeme rağmen kür diyetlerine merak salmıştım. neyseki bu hataya düşmeden kilo verince nasıl sabit saklarım diye düşünüp internette dolaşırken dkz'ya rastladım ve biraz inceledikten sonra özellikle daada nın yazdıklarını okuduktan sonra birde baktım ki üye olmuşum bile Wink amacım dkz ile zayıflamak ve kilomu koruyabilmek ama nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum acıkınca yemek kolay da doyduğuma nasıl kanaat getireceğim, o son lokmamın arkamdan ağlamasına nasıl izin vereceğim onu bilmiyorum. Very Happy yardıma ihtiyacım var Crying or Very sad

gitmekmi zor yoksa kalmakmı ????

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 09:38

bıcır hoşgeldin,Doymak zamanla anlaşılır diyorum.Açlığını nasıl anlıyorsan doymayıda öyle çözüceksin ;)burada yazılanları oku hepsini dkz ile ilgili olanlar doymayı yazmıştım ..Tekrar yazayım.Açlık hıssini nasıl anlatırsın midende bir kazıntı karnının zil çalması sözcükleriylemi doymayıda içimden dışarı doğru bir baskı artık sana dur diyen birşeyler var ,eğer bir lokma daha yersem kusacağım diyebilmek tıkabasa doymaktır benim için.Şimdi çatlıycam diyebilmek tıkabasa doymaktır benim için.Eğer sadece çorbayı içersem açlığımı geçiştirmektir sadece vucuduma destek olabilmektir benim için;) Onun için herkesin acıkması doyması farklı sana önerim acıktığını hissettiğinde bir bardak su iç bekle yarım saat eğer yarım saat sonra o suyu içtiğindeki açlık hissin artmışsa gerçekten acıkmışsındır o zaman yavaş yavaş sevdiğin besinlerle beslenmeye başla aman şu kilo aldırır bu kilo verdirir gibi bir düşüncen olmasın !!!Yavaş yavaş ye yemek yemenin tadını alarak yaptığın eylemin yaşamdaki öneminin farkına vararak haz alarak yee!!Doyur karnını hiçbir soru işaretin olmasın sadece vucudun ve ihtiyaçları bu kadar;)Sen karnını vucudunun istediği ölçüdeki enerjiyi aldığında o da harcamayı biliyor yavaş yavaşta olsa bu kilolardan ömrün boyunca kurtulmuş oluyor bu sistem hep zayıf kalmış insanlar gibi hep doğal işliycek sendede Wink
Sevgiler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 11:00

daada çok teşekkür ederim yalnız olmadığımı bilmek biraz daha güvenimi arttırdı. acaba yapabilirmiyim diyordum kendime şüpelerim vardı ama şu anda inanılmaz bir güven geldi içime ben yapabilirim. insan isteyince yapamayacağı şey yok. asla bırakmam dediğim siğarayı bile iki gün içinde bırakmayı başardım bu ondan daha mı zor tabiki de hayır. ben kendime inanıyorum sadece nasıl yapmam gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum
ve herşey sağlıklı bir yaşam için diyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 11:07

bıcır bende daada dan çok şey öğrendim.ozan bey in kitabını okudum başlarda açlığımı tokluğumu anlamam zor oldu ama anladım ama arada bazen karıştırdığım oluyor 40 gün falan oldu dkz yapalı 4 kg verdim

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 16:06

bıcır,senin de dediğin gibi sigarayı bile kısa sürede iradenle bırakabildikten sonra,bencede bunu haydi haydi yaparsın.yapabiliriz

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 16:12

dada,arada bir yorumlarınla seni burada görmek beni sevindiriyor.birşey söylemek istiyorum.anladığım kadarıyla duru da bunu başarmış.ben sabah kahvaltısız yapamıyorum.aslında yemesem mesela ilk önceleri acıkmayı öğrenmeye çalışırken gerçekten 3 lere 4 lere kadar acıkmadığımı farkettim.galiba bana bu açlık tokluk işini erteleten kahvaltı oluyor biraz da.çünkü kahvaltıdan vazgeçemiyorum.ne yapmalıyım sizce?aslında kaçıyormuyum onuda anlamadım.böyle yediklerimi azaltmak daha kolay geldi belki ama.kalıcı olanın bu acıkma-doyma olayında olduğununda farkındayım.bunun en güzel örneğide sensin dada.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 16:20

karzukarzucum bence kahvaltı olayından vazgeçmemelisin.Çünkü bence gügün en önemli öğünü ve insan onu atladığı zaman bütün günü enerjisiz geçiyor. Ve sen daha sabahtan vücudunu aç bırakırsan bu sana yol,su,elektrik olarak geri dönüyor. BEnce kahvaltıyı atlama ama değişiklik getirebilirsin.mesela geçiştirici öğünler koy kahvaltın için ben öyle yapıyorum... Küçük bi peynirli sandviç,bazen ekmek üstüne krem peynir, bazen de sütle birlikte meyveli müsli yiyorum.

Bu arada kızlar sabah saatlerinde lifli şeyler yemek öğleden sonraki saatlerde daha az acıkmamızı sağlıyormuşş bunu da mehmet öz'ün kitabında okumuştum aklınız da bulunsun...

www.tubikkoslife.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 16:22

Bu arada ben bişey farkettim sabahları çok yersem gün içinde çok acıkıyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 04 Tem, 2007 16:27

bıcır demiş ki:
daada çok teşekkür ederim yalnız olmadığımı bilmek biraz daha güvenimi arttırdı. acaba yapabilirmiyim diyordum kendime şüpelerim vardı ama şu anda inanılmaz bir güven geldi içime ben yapabilirim. insan isteyince yapamayacağı şey yok. asla bırakmam dediğim siğarayı bile iki gün içinde bırakmayı başardım bu ondan daha mı zor tabiki de hayır. ben kendime inanıyorum sadece nasıl yapmam gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum
ve herşey sağlıklı bir yaşam için diyorum.

Baksana bıcırcım sen sigarayı bile bırakmışsın bunu mu yapamayacaksın. Ben de yeni başladım bu açlık-tokluk olayını öğrenmeye... Şimdi kim yazmıştı hatırlamıyorum ama sanırım daada ydı. Aç olduğumu hissedince su içiyorum ondan sonra bir süre bekliyorum yarım saat falan...eğer midem ciddi şekilde kazınmaya devam ediyorsa o zaman bişeyler yiyorum. Bak göreceksin bunu uygulamaya başladığında kendini daha hafif hissedeceksin. O da şu bakımdan; midemizi yiyeceklerle tıka basa doldurmadığımız için karnımızın üstünde kocaman bi kütle varmış gibi dolaşmamaya başlıyoruz.Dolu ama şişik olmayan bi mide hissiyle yaşıyosun...Bu sayede de bunun işe yaramaya başladığını görüp daha çok şevke geliyosuuunnn Very Happy

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 05 Tem, 2007 12:50

evet arkadaşlar başarıcam kendime o kadar inanıyorum ki hayatta herşeyin zamanı var sanırım. siğara demişken ben sigarayı bırakmaya bir günde karar verdim ve ikinci günün sonunda artık içmiyordum oysa ki asla bırakamam derdim hatta eşim evlenince bırakalım demişti de ben evlenince daha da arttırmıştım. evet sigara için doğru anı buldum ve kurtuldum.şimdi burnum daha kolay koku alıyor ve yediklerimin tadını daha iyi anlıyorum. evet kilo aldım ama sigara içerek zayıf kalmaktan iydir 3 kilo almak. bu arada yapamayacağım endişesine düştüğüm zamanlarda yorumlarınızla tekrar canlanıyorum. hepimiz başarıcaz buna eminim.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.