Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
Komik başarıyorum sanırım
 Per 10 May, 2007 10:30
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

herkese merhaba, foruma yeni üye oldum ve zayıflama sürecini silerle paylaşmak istedim.

3 yıl öncesine kadar 1 - 2 kilo artış / azalış olmasına rağmen durağan sayılabilirdi, 50 kiloydum.

sonrasında geçirilen rahatsızlıklar - ilaç yüklenimi v.s. ile sürekli kilo almaya başladım. ama ilaçlar yüzünden aldığım için pek fazla üstünde durmuyordum ( durmam ve önlem almam gerekirdi )

16 Nisan 2007'de tartıya çıktığımda 80 kiloyu gördüm. 30 kilo almıştım o süreçte...

ertesi gün de çok yakın bir büyüğümüzü kanser nedeniyle kaybettik. işte beni kendime getiren bu ölüm oldu.

nereye gidiyordum? 90 kilo mu 100 mü belki de daha fazlası. farkında bile değildim o kadar olduğunun. habire yeni kıyafetler alıyordum, beden ölçüsü de büyüyordu ama ben ilaçlar yüzünden şişmanlamıştım ve sanki bir sabah kalkacaktım ve kendimi yine o eski halimle bulacaktım...

dediğim gibi rüyadan uyandım.

sabah yüksek tempolu 2 saat yürüyüş ( aslında koşma - yürüme arası gibi ), akşam yine 2 saat yüksek tempolu yürüyüş ve sonrasında yarım saat kadar karın inceltici mekik v.s. gibi hareketler. mesai saatlerini ve 8 saatlik uyku süresini çıkarttığımdabana kalan sadece 3 saatti ki bunun yarım saati de banyo işe hazırlanma v.s. ile geçiyordu.

aynı anda rejime de başladım, yediklerim;

sabah : 1 bardak portakal suyu, 1 kase yulaflı müsli

öğlen: yağsız yeşil salata, tat versin diye kırmızı pul biber, kekik ve çok az miktarda salata üstüne peynir

akşam: 1 tam greyfurt yanında da 3 dilim etimek

bunlara ek olarak günde 2-2,5 lt kadar su içtim ve aralarda çok acıkırsam 4-5 tane ağzıma beyaz leblebi attım.

3. haftanın sonunda tam 9 kilo vermiştim. şu an 69,5 kilodayım ve hedefim 4 haftalık bir periyoddan sonra 10 kilo daha verip 60 a, bir 4 haftalık periyoddan sonra 50 kiloya inmek.

bu şekilde devam edersem başaracağımı biliyorum. dahası nefes alış-verişlerim düzene girdi, öncesinde müzmin bir kabızdım, vücudumda ödem oluşuyordu bütün bu saydığım olumsuzluklar minumuma indi...

azimli davranırsak şayet yapamayacağımız hiçbirşey yok. şimdi insanların bakım aa ne kadar kilo vermişsin demeleri o kadar hoşuma gidiyorki. bugün eski kıyafetlerime baktım sabah ve 1,5 yıl öncesinin eteğine girebildim en sonunda. 3 hafta önce o fermuarı kapatamıyordum bile:)

süreç hakkında detaylı yazacağım.

hepimize kolay gelsin:)

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 May, 2007 16:17

harikasın sen yaa bayıldım ama kendine dikkat et lütfen az yiyorsun gibime geldi:(
50 olunca fotolarını istiyoruzzzz:D
ben de şu an 65 im inşallah yakında 55 e ineceğimm:D

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 May, 2007 16:57

Teşhis doğru Rouge Wink

Ebby, bende diyet için çok az yediğini düşünüyorum.

http://www.dilarakocak.com.tr/DiyetHata.html

bu linki lütfen incele sevgilerimle

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 12 May, 2007 18:45

ebby yaklaşık 2 sene önce 50 kiloydum sabahları peynir zeytin domates salatalık bir dilim kepek ekmeği
öğlen salata yoğurt yada yağsız tuzsuz sebze yemeği
akşamda süt yada meyve gibi hafif şeylerle geçiştiriyordum 2.5 litreye yakın su içiyordum.. kilo verdikçe azmim artmıştı ama şunu farkettim göz altlarım morardı halsizlik başladı elimde uyuşmalar oluyordu ve hatta hatta 40 beden giyiyordum o da zorla.. normalde 58 olmam gerekirdi.. sonra daha fazla bu duruma dayanamadım yemeye başladım. her kilo verişte aklıma o halim geliyor korkuyorum ve vazgeçiyorum rejimden 2 3 kilo veriyorum fazlasıyla alıyorum.. ukalalık yapmak istemem ama bence diyet listeni bi gözden geçir kii benim yaptığım hataya sende düşme Sad

Küçük olaylar karşısında sabırlı olmazsan
Büyük planları gerçekleştiremezsin !!!

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 16 May, 2007 11:16

çok acımasız yaptığımı düşünmüyorum, portakal suyu ve greyfurt sayesinde yeterli vitamini alıyorum.
haklısınız vücut güçten düşmemeli:) bunun en çok ben bilincinde olmalıyım çünkü 18 yaşında ( şişmanlıkla alakalı değil ) psikolojik sebeplerden dolayı 1 ayda 30 kilo aldım ve 2. ayda 35 kilo verdim ( birşey yemedim ), hastaneye kaldırdıklarında 35 kiloydum ( anorexia nervosa ). 2 yıl sürdü tedavim ve çok şükür ölmeden atlattımSmile))

sonrasında da taa o zamanların verdiği rahatsızlıklardan kurtulmak için yıllar sonra ilaç kullanmak zorunda kaldım ve görüntü ortada işte 80 kilo eheh

şimdi kendimi inanın zorlamıyorum, o kabus dolu günlere dönmeyi hiç ama hiç istemem. dengeli gidiyorum, dua edin de bu dengem devam etsin, şu an 68,5 kiloyum. ilk yazdığımdan beri 1,5 kilo daha gitti.

spora ağırlık verince inanın göz açıp kapatıncaya kadar çok kısa sürede vermeye başlıyorsunuz. boğazı da tutunca geriy sorun kalmıyor.

eskisinden daha enerjiğim.

yukarıda da yazdığım gibi dualarınızı bekliyorum. benim bu kiloları vermem lazım. şartlandımSmile)

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 16 May, 2007 16:56

Bilemiyorum ebby sen yetişkin birisin kendin için kararları doğru alabileceğine inanıyorum.Ama senin yediklerin ile ben rejim yapsam 2 günde kapıyı pencereyi kemirmeye başlardım bunu bütün samimiyetimle söylüyorum

sevgilerimle.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 23 May, 2007 09:25

Smile yok bende kapı kemirme moduna girmeye çok var sanırımSmile
sorun şu gıda aynı, spor hala aynı ama tam 1 hafta oldu bu sürede sadece yarım kilo gitti, fetret devrine mi girdim nedir çözemedim:)

o değil de eski kıyafetlerim artık bedenime tam oturuyor harika bir duygu bu:))))

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 23 May, 2007 10:29

Bütün uzmanları ortak görüşü yiyerek zayıflamak ben senin yediklerinin rahat 3 katını yiyorum kılımı kıpırtdatmıyorum spor anlamında ama kilo verdim bu yüzden sana müdahale etme isteği duydum Smile Yemeden verilen kilolar sadece su ve bağırsakların boşalması ileriki dönemde Allah korusun sağlık problemleri yaratıyor ve çok çabuk geri dönüşen kilolar.Daha önce böle acımasız [kusura bakma acımasız dedim Smile] diyetlerle verdiğim bütün kiloları kat kat geri aldım ilk defa bu kadar uzun soluklu ilerliyebiliyorum..Seninle aynı dertten muzdarip olduğumuz için bu sölediklerim yol yakınken diyetini bir kez daha gözden geçir derim benim nacizane fikrim Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 24 May, 2007 11:43

deme öyle:) moralimi bozma şimdi eheh
sporu bırakmayacağım istediğim kiloya ulaştığımda da.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 27 May, 2007 22:44

ne diyim walla sana ebby 'cim tebrik ederim ben spordan nefret ediyorum bir koala kadar tembelim Smile

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.