Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 sayenizde kendimi tanımaya başladım!!
 Pts 23 Nis, 2007 00:25
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

32 yaşındayım ve 32 yıldır obezim. Fakülte yıllarımın sonuna kadar bu durumumdan dolayı gizli gizli üzülüp, bişeyler yapmaya da korkardım. ya başaramazsam, bu imkansız, ben kim 60 lı kiloda olmak kim? 60 lı kiloları enson yanından geçerken 14 yaşlarında görmüştüm!
Hep kalbalıklar içindeydim ama hep yalnızdım.' Güzel kız ama yarısı olmasa'.... beni ençok acıtan sözlerden sadece biri... neyse; göreve başladım. Yeni bir şehir, yeni arkadaşlar buna yeni bir imaj lazım diyerek diyetler, ilaçlar,sporlar, çaylar, mamalarla tanıştım ve hayatımın en uzun en zorlu en yorucu 2 yılını geçirdim. başarmıştım! artık 62 kiloydum! tam 28 kilo vererek yepyeni bir insan olmuştum. mutluydum......Sonraaaa evlilik, doğum, iş hayatı, ev hayatı derken yine 87 kiloyum. ve vücudum nasıl zayıfladığını hatırlamakta zorlanıyor, bana direniyor. O direndikçe ümitsizliğim artıyor battı balık yan gider deyip daha çok yiyorummm.
Kendim için bir mucize ararken sizleri buldum.hayatıma hoşgeldiniz!!!
Dr. Ozan Bey kitabınızı bir solukta okudum,herşey çok mantıklı lakin bir sorum var: çocukluğumdan beri obezim, kitabınızdan sonra şöyle kendime bir bakayım dedim ! ! Ben açlık ve tokluk nedir hiç bilmedim ki! Bu duyumları öğrenene kadar ne önerirsiniz bana? DKZ de deneyimli arkadaşlar siz nedersiniz bu duyguları öğrenene kadar kısıtlama mikrobunu kapı dışarı etmesem mi? Daada, crea, Başak, Auryn.... sizlerden çok şey öğrendim, beni de kardeşliğe kabul edin!!!

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 23 Nis, 2007 00:31

iyi akşamlar Laughing bence öncelikle ben obezim demekten vazgeç Wink kısıtlama mikrobunun atılması için ilk aşama bu zaten.kendini zayıf hisset.daada nın bloğundan uygulama kısımlarını takip edebilirsin..başarılar

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 23 Nis, 2007 00:41

Bu arada 3 gündür aç mıyım tok muyum sorularıyla sofraya oturuyorum, doyup doymadığımı anlamadığım için abartmadan bişeyler yiyip kalkıyorum, hafta da bir tartılmayı planlıyorum, yediklerime azıcık dikkat ediyorum, liste diyetlerinden zaten hiç hazetmem, sağlıklı şeyler hazırlamaya özen gösteriyorum.
sorunlarımdan biri de duygusal yeme krizlerim.. bunları da yardımlarınızla aşacağım inşallah! Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 23 Nis, 2007 09:16

Günaydın.Hoşgeldin GÜLTANEM ..
Ne desem nerden başlasam bilemiyorum ama burada olduğumuzu açlığını tokluğunu kendi kendine öğreneceğini bu konuda kimsenin sana yardımcı olamıycağının farkına var senin de dediğin gibi insan kendi kendini tanıyor kim olduğu bu hayattaki amacını bile keşfediyorsun bu yöntemle!!
Hayat güzel ve en başta hep mutlu olmam gerektiğini farkettim ben en ufak bir boşvermişlikte kilolarımı çok kolay verebildiğim gibi rahat da alabiliniyormuş ama olsun ben tam bitirdim derken büyük konuşmuşum bu konuda bu hafta sonu kilo aldığımı gördüm ama bu yalnışlıklar olucakki doğruyu bulalım dimi Wink

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 23 Nis, 2007 11:16

aramıza hoşgeldin GÜLTANEM,

arkadaslar inanın zayıflamak çok kolay hemde çok kolay, ben 94 kilodan 54 kiloya düştüm hemde hiç zorlanmadan aç kalmadım evet bazen çok bunaldığım ne zaman biticek bu diyet diye isyan ettiğim günler oldu fakat hiç bozmadım çünkü bozunca ertesi gün daha çok üzülcektim. izlediğim yolu anlatıyım kısaca size kesinlikle herşeyden önce zayıflamak istediğinizi kendinize inandırcaksınız, sonra ben yediklerimi bi ajandaya yazarak başladım günde en az 6 öğün yedim hiç acıkmadan zayıfladım inanın öğlen diyelimki canım kalorisi fazla yemek istedi yedim küçük porsiyon ona göre akşam sadce salata yedim. önce 15 dk müzik acarak oynadım sonra bu zamanı uzattım şimdi 1 saat oynuyorum. inanın arkadaşlar hayatımda zevk haline geldi iş yemeklerine katılıyorum dikkat ederek yemek bile hoşuma gidiyo onca yıl boşuna tasımısım o kilolarımı Smile

ben hastanede görevliyim gelen hastalar beni tanıyamıyo burada tombik birisi vardı o ayrıldımı diye soruyorlar hayır benim diyorum ama çok güç onlara anlatmak... 48-50 benden giyerken şimdi 38 beden giyiyorum müthiş bir duygu arkadaşlar bence bunun için değer SİZE TAVSİYEM BİRAZ SABIR GÖRCEKSİNİZ OLACAK... yazım yanlışlarım varsa özürdilerim tüm desteklerimi vermeye hazırım hepinize sevgiler

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 23 Nis, 2007 14:39

daada, yardımdan kastım sizllerle aynı yollarda ve aynı zorluklarla karşıkarşıya olduğumu bilerek varlığınızdan güç almak. yoksa herkes tabiki kendini tanıyıp organizmasının ihtiyacına göre kendi savaşını verecek. sizler benim motivasyonumsunuzz! süper egolarımsınız...PC min başına geçtiğimde inşallah sesimi duyan ve cevap yazan olmuştur diye dua ettim, yazdıklarınızda sihirli altın formüller aramıyorum, orada olduğunuzu hissettirin yeter.Aldığın kilo için üzülme demeyeceğim, kilo bu geldiği gibi gider, yolunu da hepimiz öğreniyoruz işteee!!!! Wink
mavilim, önerin için teşekkürler, obezim deyip bunu kabuletmenin nesi yanlış? şöyle desem belki daha umutlu olur:'şimdilik obezim!' daadanın bloğunu gece mesajını okuduktan sonra incelemeye başladım, bugün devam edeceğim....
cimcime başarı öykün beni tekrar heyecanlandırdı, o duyguları ben de yaşamıştım!
'Diğer yarını nerede bıraktın?' sorularıyla gururlanmıştım. sabredersem tekrar yaşayacağımı da biliyorum! hepinizi öptüm!! Smile

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 23 Nis, 2007 17:33

gültanem obezim diyerek beynine o şekilde sinyaller gönderip durumu kabullenmiş oluyorsun.e tabi bizim en büyük hizmetkarımız olan beynimizde gönderdiğin ileti benim için emirdir diyerek durumun devamlılığını sağlıyor.yani bir tür psikolojik olay.işe ilk olarak burdan başlamanı tavsiye ederim Laughing

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 24 Nis, 2007 00:20

GÜLTANEM demiş ki:
Bu arada 3 gündür aç mıyım tok muyum sorularıyla sofraya oturuyorum, doyup doymadığımı anlamadığım için abartmadan bişeyler yiyip kalkıyorum, hafta da bir tartılmayı planlıyorum, yediklerime azıcık dikkat ediyorum, liste diyetlerinden zaten hiç hazetmem, sağlıklı şeyler hazırlamaya özen gösteriyorum.
sorunlarımdan biri de duygusal yeme krizlerim.. bunları da yardımlarınızla aşacağım inşallah! Smile

bu sistemi uygulamaya başladığımda dikkatimi çeken şey şu oldu: insan acıktığı zaman yiyebileceğini bilince eskisi kadar hızlı acıkmıyor. ben ilk olarak geçen ağustosta uygulamaya başladım. ozan beyin kitabında "karnınız acıkınca da canınız ne istiyorsa yiyin, ister büfeden tost alın ister lokantaya gidin, kısıtlama bitti" mealindeki cümleleri gözlerim dolarak okumuştum ve öğlenleri (çevrede başka birşey olmadığı için) sosisli sandviç yiyordum. bilirsiniz bu tip besinlerden hep kaçınmak gerekir. üç dört kez öğle yemeklerini bu biçimde geçirdikten sonra bir de baktım ki canım hiç de sosisli sandviç yemek istemiyor. daha da ilginci saat 13.00 sıralarında bir sosisli sandviç yiyen ben akşam 19.00 da hala acıkmamış oluyordum. siz de bir süre sabrederseniz vücudunuz size doğru yolu göstermeye başlayacaktır. acıktığımız zaman yemek zaten serbest olduğundan bu duygusal yeme krizleri de olmayacaktır diye düşünüyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 24 Nis, 2007 19:12

gültanem hoşgeldin Smile
eminim kardeşliğimizde sen de hedeflerine er yada geç ulaşacaksın, çünkü biliyorum ki burdaki sıcak atmosfer sana da iyi gelecek, böylece daha GÜÇLÜ olacak ve kendine daha çok güveneceksin, ben inanıyorum, SEN de BAŞARACAKSIN, yalnız dikkat et kardeşliğimizin bi yan etkisi var, bağımlılık yapıyo Wink bi bağlandın mı kopamıyosun Smile

Sorunlarımdan biri de duygusal yeme krizleri demişsin, ben de çok çektim bundan, fakat artık kendimi kontrol edebiliyorum, zamanla kazandığım bi şey oldu bu, bilinçliyim bu konuda kendimin farkındayım, duygusal oldugunu farkettiğim anda dikkatimi başka yone çeviiriyorum, tv seyrediyorum, kitap okuyorum, farklı şeyler düşünüyorum, yada o an başka ne gelirse aklıma, illa ki yapılacak bişey bulunuyor o arada, sıkıntım yada üzüntüm her neyse geçtiğinde yeme isteği de geçiyo zaten..
her zaman yanında olduğumuzu bil..
sevgiyle kal.
şeri.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 28 Nis, 2007 20:48

cimcime seni özellikle tebrik ediyorum.94 den 54 e.süperrrrrr!!Darısı hepimizin başına.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.