Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Yeah Yasemin'ler kilo veriyor
 Sal 06 Mar, 2007 18:52
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Merhaba,

Biz burada nasıl kilo verdiğimizi paylaşmayı düşünüyoruz. Bize katılırsanız seviniriz.

Sevgiler,

Yasemin

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 06 Mar, 2007 19:00

Merhabalar

Bu arada buradaki formun işleyişini yeni yeni anlamaya çalışıyorum Smile Hatalar
yapabilirim. Benim önerim her hafta başı herkes kilosunu bildirsin. Takıldığımız noktalarda birbirimize danışalım. Ben haftanın 5 günü 40 er dk yürümeye başldım (bantta) Ayrıca 50 şer yarım mekik ve yarım mekik çekiyorum haftanın 3 günü. Beslenme programı olarak da şu anda belirli bir liste izlemiyorum. Günde 4 porsiyon meyve yemeye çalışıyorum ve her öğünde salata yemeye gayret ediyorum. Onun dışında bir öğün et yediysem diğer öğün sebze yemeye çelışıyorum. İsterseniz hep beraber bir plan da yapabiliriz. Sevgiler Yasemin

Aktif Üye
Aktif Üye

germany.gif
 (Başlık yok)
 Sal 06 Mar, 2007 20:34

aaaaaaaa Süper olmus...

merhaba bende buradayim.

Ben Zayiflama Diyetleri Cöpe adli Kitapta ne yaziyorsa ona göre kilomu vermeye calisacagim. Sanirim en mantikli kilo verme sekli budur diye düsünüyorum.
Tamam ama Ben sirf kilomu degil ölcüleimide eklemek isterim.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 07 Mar, 2007 01:58

merhaba,
ben de diyete yeni başladım, birbirimize destek olabiliriz. bence asıl ölçü BMI (Body mass index-beden kütle indexi olmalı. bazı web sayfalarında otomatik hesaplayıcılar var, kilo/boyun karesi ile hesaplanıyor. benim kilom 84 , BMI 29.1, normal sınırı 24.9 ki bunun için de 72 kiloya inmem gerekiyor. BMI de bir alt guruba inince hemen havası değişiyor insanınSmile 72 kiloyken kimse 44 beden giydiğime inanmıyordu mesela, butiğe girdiğimde " göstermiyorum ama pantalon denemeye 46 ile baslayayım diyordum:) neyse cok uzatmıyayım, gidip 1 küçük kutu yağsız süt içicem şimdi:) saat gecenin 1 i acıktım cünküSmile iyi geceler

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 07 Mar, 2007 16:39

Merhabalar hepinize,

Yasemin Okuduğun kitap ile ilgili bilgi vermen mümkün mü? Bu arada bende ilgilimi çeken bir yazı vardı BMI ile ilgili onu arşivimde bulup sizinle paylaşmak isterim. Umarım sizinde ilginizi çeker Smile
O zaman Pazartesi günü kilolarımı bel ve kalça çevremizi ölçüp yazalım Birde BMI larımız Start pazartesi günü Smile

S/Yasemin

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 07 Mar, 2007 16:55

Tekrar merhaba,

Ben hep nasıl olurda erkek ve kadın iri kemikli kalın kemikli aynı kategoriye konur diye düşünürdüm. Aşağıdaki yazıyı da sizinle paylaşmak isterim
Kantar tartısının, insanın gerçek kilo durumunu tam yansıtmadığınıi asıl önemli olanın bu tartının bileşimidir. Özellikle yağ önemlidir.
Ama üstünde pek durmadığımız bir şey de, insanın görüntüsünü ve ideal kilo hesaplarını değiştirebiliyor. Bu, “çatı” (frame) diyebileceğimiz, “kemik yapısı”...
Bir sigorta şirketinin geniş kitlelerde yaptığı bir çalışma, aynı kilodaki iri kemikli birinin, ince kemikli birine göre daha sağlıklı olduğunu ortaya koydu. Bu çalışma, BKİ için ilan edilen sınırların ve ideal kilo hedefinin, kişinin kemik yapısına göre küçük bedende 2,3-4,8; büyük bedende 3,6-6,1 kg kadar düzeltilmesi gerekebileceğini düşündürdü. Bir başka deyişle, ince kemiklilerde ideal kilonun 3,5 kg kadar eksiltilmesi, iri kemiklilerde, 4,5 kg kadar artırılması teklif edilmektedir...

İyi de, bunu nasıl ölçeceğiz?

Çok az yağın toplandığı bilek çevresi, kemik iriliğini en iyi yansıtan yerlerden biridir. Bu amaçla, kabaca, bir el bileğinin, diğer elin 1 ve 3. parmaklarıyla kavranıp kavranmamasına göre karar verilir. Rahatça kavrıyorsanız ince, kavrayamıyorsanız kalın kemikli sayılırsiniz.

Ama en iyisi bilek çevrenizi, elle-önkolun birleşim yerinden ölçmektir. Ölçümü doğrudan mezruyla yapabilirsiniz. Ya da önce bir iple bilek çevresini ölçüp, sonra da cetvel yardımıyla ipi ölçebilirsiniz.

Bundan sonra yapmanız gereken, boyunuzun uzunluğunu, el bileği çevresine bölmektir. Bulduğunuz rakam,

kadınlarda,

• 10,9-9,9 arasındaysa “medium size” (normal kemiklilik),

• verilen üst sınırdan (yani 10,9’dan) daha büyükse “small size” (ince kemiklilik),

• verilen alt sınırdan (yani 9.9’dan) daha küçükse “large size” (iri kemiklilik) olarak nitelenir.

Ölçüp bildirebilir misiniz?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 07 Mar, 2007 17:22

9,9 iri kemiklimiyim yoksa normal sınırındamıyım karar veremedimm Smile EE sonra nolucakk Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

germany.gif
 (Başlık yok)
 Per 08 Mar, 2007 02:40

Merhabalat tamam pazartesi basliyoruz...

Ben acikcasi bu Kitabi online olarak okudum, cünkü almanyada alma ihtimalim cok düsük, ve acikcasi benim algiladigim,sadece karnin aciktiginda yemek yiyorsun, ve doydugundada yemeyi birakiyorsun. Yani hemen canin birsey istediginde bunu yemek degil, karnin gruldayak, bir bosluk hissedeceksin, o zaman yiyeceksin yani istah degil aclik oldugunuda. Birde yavas yiyeceksinki cünkü doydum hissi 20 dakikada beyne salgilaniyor. Yani bakalim ise yarayacakmi

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 08 Mar, 2007 10:19

Kızzzzlar merhaba,

Hadi bakalııım.Allah yolunuzu açık etsin.Güzel günler sizlerin olsuun...

www.bizimkadinlarimiz.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 08 Mar, 2007 12:22

Öncelikle hepinizin kadınlar gününü kutlarım Smile
Her 8 Mart'ın kadın eliyle biçimlenen bir dünyaya gidişin önemli bir adımı olmasını dilerim...

Yasemin

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.