Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 ben bulimikim
 Cum 12 Oca, 2007 13:15
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

15 senedir yediklerimi çıkarıyorum ve çok mutsuzum. midemdeki herşey sürekli aklımda oluyor ve onları kusana kadar da huzur vermiyor. bir dönem anoreksiya oldum ve geçen sene tekrarladı ama kendim iyileştim. yaklaşık bir ay serumla ve çaykaşığıyla beslendim. tat alma duygum 1 sene sonunda geldi. yemek yiyen insanları görünce öğürüyorum. hastalıklı bir durum olduğunu yeni idrak ettim. ama kabullenmek çok zor. çünkü zayıf olma isteğimi aklımdan çıkaramıyorum. yiyip kustukça kilo alıyorum ve daha da mutsuzlaşıyorum. şu anda zayıf değilim. ama parmağımı oynatacak halim yok.. öğlen yemek yemek istemiyorum çünkü kusmak istemiyorum artık. göz damarlarım çatladı. ayrıca zayıfladığımda da sadece suratım ve kaburgalarım kemik yığınına dönüyor. kalçalarım kocaman. armut gibiyim. artık kusmak istemesem de eğildiğim anda herşey ağzımdan boşalıyor. nasıl kurtulabilirim?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 12 Oca, 2007 19:10

CANIMSIIN,

HOŞGELDİN ÖNCELİKLE ARAMIZA.Dua edicem sana SAĞLIĞINA BİR AN ÖNCE KAVUŞABİLMEN için.ELİMDEN GELEN BU Sad

www.bizimkadinlarimiz.com

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 12 Oca, 2007 19:38

hoşgeldin umarım bir an önce sağlığına kavuşursun.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 14 Oca, 2007 22:06

Merhaba principessa, ben de 8 yıl anoreksiya-bulimiayla yaşayıp 1 yıldır kurtulmuş durumdayım. Bunun ne kadar zor bir hastalık olduğunu çok iyi biliyorum ve iyileşebilmek için hem beslenme konusunda kendini geliştirip diyet palavrasını unutman, hem de özgüvenini, özdeğerini beslemen gerekiyor. Bu hastalıkta en büyük düşmanın "kendin"sin. Ve düşmanımızı yenebilmek için önce onu iyi tanımamız gerekir.
Ve Ozan Bey'in kitaplarının beslenme konusunda okuyabileceğin hem en doğru şekilde bilgilendirici hem de en motive edici kitaplar olduğunu söyleyebilirim. Ben hepsini okudum, bu hastalığı yaşayanlara da ilk bu kitapları edinmelerini söylüyorum. Şuan 9-10 arkadaşım okudu ve hepsinin de "yeme fobilerinde" belirgin bir azalma var. Bu da dolayısıyla yediklerini çıkarma sıklığını yavaş yavaş azaltacak olumlu bir gelişme... Sana özel mesaj da attım, kendine çok iyi bak

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 18 Nis, 2007 10:25

bende anoreksiğim, seni çok ii anlıyorum, bundan yıllar önce tedavi görmeye başladım fakat yarım bıraktım tedaviyi, eğer terapilere devam edersem kilo almaya başlayacağımı düşündüm Smile bi ara düzelmiştim fakat son 1.5 senedir yine aynı şekildeyim, laksatif kullanıyorum deli gibi, ben kusamıyorum çünkü kusma fobim var, 44 kilo idim şu an 47 kiloyum, sigarayı bıraktım 3 kilo aldım, çok mutsuzum, bu korkunç bir hastalık ve tedavi gerektiyor, sanırım ben tekrardan terapiye başlıcam, çünkü evliliğimi ve işimi bile etkiliyor, sanada tavsiyem bu olur.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.