Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 07 Oca, 2008 12:54
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

bu konuda duruya kesinlikle katılıyorum. Bir kere kitabı tam olarak okumamış birinin bu konuda yorum yapması bence de kesinlikle yanlış...DKZ ile kilo vermeye bir sürü örnek var ama anlaşılan o ki bu site bile yeterince incelenmemiş,size burada daada ve şeri arakdaslarımızın bu konuda yazdıklarını okumanızı tavsiye ederim.
burada amaç çok kısa zamanda çok kilo vermek değil,zamanın önemi yok önemli olan kalıcı olması verilen kiloların ve emin olun dkz ile verilen kilolar sizin yaptığınız diyetlerdeki gibi geri gelmiyor ve biz vücudumuzu kısıtlamadığımız için öyle yeme krizlerine de girmiyoruz.
Bu süreçte kilo alanlardan biri de benim ama sebebini de biliyorum,çünkü tok olduğum halde bayram demeden yılbaşı demeden yedim,biliyorum ki aç olmayı bekleseydim olumlu sonuç alacaktım...yani netice itibarı ile arkadaslar bence dkz bugüne kadar karşılaştığım en sağlıklı ve kalıcı incelme yöntemidir ... Lütfen bunu denememiş ve de yeterli bilgi sahibi olmayanlar karalamaya çalışmasın.

www.tubikkoslife.blogspot.com

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 07 Oca, 2008 13:06

heytttttttttt tubiş ve arzuuu tam desetkk nemden kardeşim diyeti savunuyosunuz bu sayfada ne arıosunuz ben tubıkkoyla aynı yerde calışıorum ona sorun bakalım dkz ıle rejım yapmadan kaç kılo vermışım okadar ver ver bayramda 1.100 gr aldık dıe vazgecmıcez heraldee bız herzaman durustlukten yanayız rejım evrelerını bızde atlattık neler oluyor sonunda gorduk arkaslarım kendınızı yormayın bazı kışıler demekkı yasayarak oğrenmek ıstıyorr DKZ İNCELİYORUM aksını ıdda EDENLERE de BEN ZAYIFIM DIORUM lol:

Üye
Üye

turkey.gif
 Re: DKZ KİLO VERDİRİR
 Pts 07 Oca, 2008 18:39

duru_79 demiş ki:
Selin dediğin gibi sen bu konuda uzman değilsin ve neden dkz yapmak isteyen birini böyle cümlelerle şevkini kırıyorsun.Kitabı tam okumamışsın ve anlamamışsın.Dkz grubumda kilo alan 1-2 kişi...Ben toplam dkz yaparak 10 kilo verdim ve hiçbirşeyden feragat etmedim.Neden dünyaya rejim yapmak içinmi geldim.İnsanları bilmeden diyete yönlendiriyorsunuz pekalada diyetsiz kilo verilir.Bu sitede daada arkadaşımız29 kilo verdi aynı şekilde şeri var ben 10 kilo verdim.Sen diyet yapmak istiyorsan yap bu senin seçimin ama dkz yi kötüleyip dkz yapanlara bilip bilmeden lütfen yorum yapma.Herkes özgürdür.DKZ KİLO VERDİRİYOR.hEMDE SAĞLIKLI KİLO VERDİRİYOR.Diyet yapıp kilo veren ve koruyanlar var ama diyeti bıraktıktan sonra alanlar aha çok.Ama dkz yaptığınızda bu kalıcı oluyor.Burda dkz yapmak isteyenlere dr ozan beyin kitabını okumalarını ve dkz yi tereddütsüz yapmalarını öneriyorum.ÇÜnkü gerçekten işe yarıyor.Diyet yaparken çektiğiniz çile yok.Tabii dkz başta sabır gerektiriyor ama alışıyorsunuz.En azından psikolojiniz bozulmuyor.
selinnn demiş ki:
halecim bence de çok haklısın...ben tam okumadım kitabı ama daha çokkorumaya yönelik yani istediğini ye ama sonra dengele mesela öğlen canın kebapmı çekti ye ama sonra akşam acıktığında çorba salatayla geçiştir..çünkü kebap tatlı yiyerek kilo verileceğine inanmıyorum..dkzcilerin bloğuna da bakıyorum öyle çok kilo veren yok aksine 2 tartılma dönemi arasında kilo alınmış.tabiki aç kalarak zayıflanmaz diyetisyenler de zaten diyet yaptırtırken aç bırakmıyorlar yeterince yiyorsun hatta ben ilk haftalarda karnım gayet şiş gezdim yeterli ve dengeli beslenmeyi öğrendim..kilo vermek için elbette bazı şeylerden feragat ediyorsun.tatlı yemiyorsun hoş benim 1 dilim baklava yemişliğim oldu bayramda ama dr um o kadar önemsemedi bunu çünkü daha sonra yiyeceğim bazı şeylerden ksıtım baklava yediğimde..ama genel anlamda pastalar,börekler,ekmek arası fast foodlar yasak kilo verirken...yani diyeceğim odur ki ben uzman değilim dkzciler de alınmasın ama o yöntemle kilo vermek gerçekçi değil ancak verdikten sonra belki o yöntemle korursun...spora gelince en azından haftada 2 kez drlar öneriyorlar klio vermek için diyetin yanında.ayrıca sporu yemekten sonra değil aç karnına yapmak gerekiyor tansiyon düşüklüğü problemin yoksa çünkü amaç yediğini yakmak değil depolananı yakmak..

öncelikle duru_79 ve arkadaşlarına asabiyeti bir kenara bırakmaya çağırıyorum burada herkes fikrini bir şekilde söylüyor ama saygı çerçevesinde!!ben kimseye saygısızlık etmedim doktorun yazdığı kitaba laf etmedim..sadece mantığıma uymayan şeyleri söyledi.kimsenin kişiliğine düşüncelerine saygısızlık etmedim.hele hele dkz uygulayacak birini yoldan çıkarmaya hiç çalışmadım çünkü hale arkadaşım düşüncelerini söylemiş ve bende onun düşüncelerini desteklediğimi aynen onun gibi düşündüğümü belirttim..burada hakaret içerecek,saldırıya uğrayacak bir laf ettiğimi hatırlamıyorum.herkes istediğini uygular.ben gördüğümü söyledim.kilo vermiş 2 kişi hiçbir zaman anakütleyi temsil etmez.örnek kütleden alınmış bir kesittir o 2 kişi o yuzden örnek teşkil etmez.doğrudur kilo verdiyor olabilir o yöntem ama verdiriyor önergesi kadar verdirmiyor önergesi de doğrudur..size dkz nin mantıklı geldiği kadar bana da gelmiyor ancak kilo verdikten sonra koruma amaçlı uygulayacağımı belirtiyorum.o yüzden lütfen saygılı olalım birbirimize ben sizin kişiliğinize ve düşüncelerinize hakaret etmedim ola ki bir gün öyle birşey yaparsam o zaman saldırıya geçersiniz..sizden ricam bu söylediklerimi de hakaret olarak algılayıp tekrar saldırıya geçmemeniz..herkese zayıflama yolunda başarılar...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 Oca, 2008 11:31

sevgili duru,
yazdıkların beni çok motive etti. 10 gün içerisinde hiç kilo almayıp yarım kilo verdim.
ve hayat çok keyifli.hele sizin gibi kilo verenleri okuyunca daha hoşuma gitti. zaten 6-7 kilo fazlam var. buyuk bir motivasyonla devam edeceğim. teşekkürler

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 Oca, 2008 11:32

sevgili duru,
yazdıkların beni çok motive etti. 10 gün içerisinde hiç kilo almayıp yarım kilo verdim.
ve hayat çok keyifli.hele sizin gibi kilo verenleri okuyunca daha hoşuma gitti. zaten 6-7 kilo fazlam var. buyuk bir motivasyonla devam edeceğim. teşekkürler

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 Oca, 2008 11:32

sevgili duru,

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 11 Oca, 2008 11:34

selam duru
yazdıklarını okudum teşekkürler

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 dkz
 Cum 11 Oca, 2008 20:22

HERKESE SELAMLAR;
Bende aranıza yeni katıldım.Burayı internette dolaşırken keşfettim ilgimi çekti kaydoldum.Evet benimde fazla kilolarım var. Tabiki bende ince olmak isterim.Ancak şu sıralar herhangi sıkı bir diyete girmeye niyetim yok.Cesaretimde yok çünkü diyete girmek ne demek iyi bilirim.2 yıl önce 66 kilodan sıkı bir diyetle 55 kiloya indim.Bunu 1 yıl koruyabildim.Busüre içinde hep açtım.Tabi en sonunda dayanamadım ve yemeye başladım.Yedikçe pişman oldum ama yedim kendime hakim olamadım. Şu anda 76 kiloyum verdiğimin iki katını geri almış durumdayım.Zayıflamak istiyorum ancak açlık çekmek istemiyorum.Diyetler hakkında okadar çok şey okudum ve dinledimki bir diyetisyen kadar bilgiye sahibim ama şişmanım.Çünkü o diyetlerin acımasız kurallarından korkuyorum ve kaçıyorum.
E-kitabı iyice okudum. Mantıklı geldi.Benim deneyimlerimle kitapta yazanlar uyuşuyor.Ancak yinede kafamda bazı soru işretleri oluştu. Eğer bunlara cevap verecek arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler.
1-Deniliyorki ne yersen ye gerçekten acıktığında ye gerçekten doyduğunda dur.tamam güzel ama ya ben acıktığımda tatlı yada börek yada mantı vs... yemek istersem ve doyanakadar yersem yinede kilo verecekmiyim?
2-Acıktığınız zaman bir önceki öğünü yakmışsınız demektir kilo almazsınız rahatça doyana dek yiyin deniyor.Tamam güzel belki bu yöntemle kiloyu koruyabiliriz gibi geliyor ama zaten bol miktarda mevcut olan yağ kütlesini nasıl eriticez.Yani acıktık yedik yaktık yine acıktık yedik böyle sürer... yediğimizi yakıyoruz ekstradan bişi yapmadan mevcut kilolarımızı nasıl yakıcaz?
3-Son olarak glisemik endeksi düşük gıdalarla beslenmemizin gerektiği söylenmeye çalışılıyor küçücük bir paragrafta. Nedir bu glisemik endeks? Şöyle söyliyeyim: Bir gıdanın kan şekeri seviyesindeki etkisinin ölçüsüdür.Akçaağaç şurubu, bal ve şekerleme gibi şeker miktarı fazla olan gıdalar ve de havuç, patates gibi nişastalı gıdalar yüksek glisemik indekse sahiptirler. Onlar bu yolla değerlendirilirler, çünkü bu gıdaları ediğinizde kan şekerinizde hızlı bir yükselme yaşarsınız. Bütün buğdaydan elde edilmiş çavdar ekmeği gibi lifçe zengin gıdaların glisemik indeksi düşüktür, çünkü bu gıdalar yenildikten sonra kan şekeri seviyesinde hızlı bir artışa neden olmazlar.
karbonhidratlardan kaçınmalıyız yani.Tatlıdan unlulardan... E geriye zaten sağlıklı gıdalar kalıyor. Yani sağlıklı gıdalardan istediğiniz kadar tüketin denilmiyormu bir bakıma. Bu bir kısıtlama diilmidir?birçeşit diyet diilmidir tatlılardan unlulardan yani kan şekerimizi yükselten gıdalardan bir bakıma karbonhidratlardan uzak durmak?
Neyse zayıflama yolunda sayısız yöntemler ve sayısız safsatalar var herkez istediğine inanmakta özgürdür.Bense birşeye inanmadan önce elle tutulur gözle görünür kanıtlar ararım. Bu yöntemin gerçekliğini ancak kendim test edip öğrenebilirim.Bu yüzden bugünden itibaren 1 ay boyunca uygulayacağım.Kaybedecek bişeyim yok.Eğer ki bu süre sonunda 1 kilo dahi vermişsem çok sevineceğim yöntemin doğruluğuna inanacağım herkese anlatacağım. Ancak kilomda hiç bir değişiklik olmazsa yayda artma olursa maalesef bunuda zayıflama safsatalarından biri sayacağım.
Herkese zayıflama yolunda girmiş oldukları mücadelede başarılar...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 12 Oca, 2008 14:22

merhaba melis Smile biz dkz ciiler olarak www.dkzgrubum.blogspot.com adresinde kendi blogumuzu kurduk ve dayanışma içindeyiz.Aradığın soruların cevaplarını orada bulabileceğine inanıyorum ve bu yöntemle kilo vermiş olan arkadaslarımızın da deneyimlerini..gelirseniz seve seve yardımcı oluruz.görüüşmek üzere...

www.tubikkoslife.blogspot.com

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 13 Oca, 2008 03:19

teşekkür ederim tubikkos bloğa gelicem.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.