Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Sonraki »

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 08 Oca, 2007 16:12
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhaba dkz grubu tatilden döndüm ve sadece 1 kilo fazlayla.. çünkü 1 aydır düzenli uyguladığım sporu 10 gün boyunca yapamadım ve birazda atıştırdım..yinede 74 kilo olarak tekrar başladım.. kaldığım yerden devam...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 09 Oca, 2007 15:21

selam herkese
artık bende tam olarak aranızdayım. tam olarak bu işe başlama kararı aldım. umarım bundan öncekiler gibi bir iki güne bırakmam. bu yolda birbirimize desteğimizi hiç esigememek dileğiyle. herkese sevgiler

http://giryann.blogspot.com/

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 10 Oca, 2007 10:25

Giyancım hoşgeldin canım aramıza bu öyle bırakılcak bişey değilki ,insan yemek yemeği bırakabilirmi hiç?Wink
Ben her zaman yanındayım biliyorsun yeterki zayıfla ama yaptığının adı diyet olmasın bir hafta dene güzelim açlığını ,tokluğunu kontrol etmeye çalış bu yetilerini tekrar ele geçireceksin sakın korkma!! Öyle bir hırs uğrunuda bir sürü kayıpların olmasın, bak burdan Dr.OZan Tuncer beye soralım istersen; Giryan 2 ay gibi kısa bir sürede 10 kg vermek istiyor.Ailesiyle iddaaya girmiş ve bunun sonucundada maddi olarak bir sürü kazancı olacak hedefi bu tamam kamçılamak için güzel şeyler olabilir önerdikleri ama senin için hayatta daha önemli şeyler var umarım bunu diyet yapmadan anlayabilirsin canımcım.Ozan bey bu konuda desteğinizi bekliyoruz.Giryan a yardımcı olmak adına!
Sevgilerimle.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 10 Oca, 2007 12:18

Arkadaşlar merhaba,
Bu konuda izin verirseniz ben de iki satır yazmak istiyorum.
Diyet konusunda hıza ve zorlamaya son derecede karşıyım.Ne yaparsanız yapın ama lütfen ömür boyu yapamayacağınızı yapmayın..
Gayrete gelmeniz güzel, spor -en iyi ve sürdürülebilir olanı yürüyüş bana göre-
destekli abur cubur kesme ve yediklerinize dikkat etme (Posalı ve sebze meyve + az protein ağırlıklı) ayrıca her öğünde 4 ana besin grubundan tüketerek beslenmeyi bir deneyin ve bu sürenin sonunda da 3 kalıcı kilo bile verip istikrar sergilerseniz bu sizin zaferinizdir diye düşünüyorum.
Ailenizin yerinde olsam sizi bunun için severek ödüllendirirdim.
Sevgiler ve başarı dileklerimle..

Üye
Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 10 Oca, 2007 14:13

Başak arkadaşımıza katılıyorum önemli olan verilen kilonun fazlalığı değil bu işi hayatımıza oturta bilmek.verdiğimiz kiloları geri almamak ben henüz bu konuda başarılı değilim Embarassed
verdiğim kiloyu geri almamak,bunun için çaba gösterirsem benim için daha iyi olacak.işte o zaman gerçek zafer olur.bu noktadada sizlerin desteği ve motivasyonları benim için önemli Very Happy
her kesin gönlünce olması dileğiyle.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Fikir DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE ZAYIFIM.
 Per 11 Oca, 2007 04:21

Merhaba canlarım,
Biraz önce radikal gazetesinin internet baskısında,
ilginç bi yazıyla karşılaştım, ve sizlerle paylaşmak istedim,
bu bi ölçüde bizim DKZ'mıza benziyor, okumanızı tavsiye ederim.
sevgiler..
şeri.

(alıntıdır)

DÜŞÜNCENİN GÜCÜ

'Düşünüyorum öyleyse zayıfım'. Bu cümle kulağa komik geliyor olabilir; ama NLP yöntemiyle diyetsiz zayıflamak mümkün. İşin püf noktalarını, Zaza Yurtsever anlatıyor

DÜŞÜNE TAŞINA ZAYIFLAYIN

'Bir kibrit kutusu tuzsuz beyaz peynir, üç zeytin'le başlayan diyet cümlelerini bir kenara bırakın. Şimdi düşünerek zayıflama zamanı...

Bildiğiniz tüm diyetleri çöpe atın. Bundan böyle diyet de yasak, tartıya çıkmak da. Artık düşünce gücüyle zayıflatma iddiasında bir program var. ABD'de giderek yaygınlaşmaya başlayan 'NLP ile diyetsiz zayıflama programı', beyninizi kullanarak kilolarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.
Almanya'da psikoterapi alanında uzmanlaşan Zaza Yurtsever, Berlin'den sonra şimdi İstanbul'da da NLP ile diyetsiz zayıflama programını uygulamaya başladı. Yurtsever, "Yapılan araştırmalar şunu gösteriyor. Piyasada 300 tane değişik diyet biçimi var. Biri karbonhidratı yasaklıyor, diğeri proteini. Ama sonuç olarak diyetle zayıflayanların hepsi kilolarını geri alıyor," diyor. Yurtsever'in zayıflama seansları dört kişilik gruplarla yapılıyor, ama isteyenler bireysel terapiye katılıyor.
Her şeyin başı nefes
Cinsellik, yemek ya da uyku gibi otonom sinir sistemi tarafından yönlendirilen alanlardan birinde ortaya çıkan bir aksama, psikolojik dengenin bozulmasına yol açıyor. Sevdiğinizi ya da işinizi kaybetmeniz cinsel yaşamınızı, yemek yemenizi ve uykunuzu olumsuz etkilemiyorsa o problemin altından kalkmanız kolay. Bu üç alan otonom sinir sisteminin etki alanında olduğu için dıştan yaptığınız müdahalelerle bu ritmi bozarsınız. Vücut aslında bunları kendisi ayarlıyor. Yurtsever, "Eğer 'Allah kahretsin acaba bu gece uyuyabilecek miyim? Kitap okumam lazım!' gibi endişelerin doğası gereği spontan olan davranışa dıştan bir müdahale olduğunu ve spontanlığı bozduğunu iddia ediyor. Yurtsever'e göre vücut ne zaman acıktığını, ne kadar yemek yemesi gerektiğini bizden çok daha iyi bilir. Diyet yaparak yemekle olan ilişki ciddi bir biçimde bozulur, kişi sürekli yemek hakkında düşünmeye başlar. Anorexia Nervosa, Bulimia Nervosa ve Obezite gibi ciddi yemek bozuklukları da her zaman bir diyet sonrasında başlar, çünkü yemekle olan ilişki bozulmuştur. Yurtsever 'önemli olan yemekle olan ilişkinizin düzelmesidir," diyor.
NLP yönteminde nefes terapisi çok önemli bir yer kaplıyor. Yapılan araştırmalarda kilo problemi olanların hepsinin yanlış nefes aldıkları görülmüş. Siz de kendi nefesinizi test etmek istiyorsanız, bir dakika boyunca kaç defa nefes aldığınızı sayın. Bir dakika içinde aldığınız nefes sayısı yediyi geçiyorsa bu nefes problemimiz olduğunu gösterir. ABD'de obezlere uygulanan yöntemlerin başında nefes terapisi geliyormuş. Yurtsever, işin sırrını anlatıyor: "Düzgün nefes almak kilo vermenin anahtarıdır. Eğer, bedeninizde yağ birikmişse bu vücudunuzda fazla hidrojen az oksijen olduğu anlamına gelir. Kimyasal olarak oksijen, hidrojeni suya ve enerjiye dönüştürür. Koşarken daha fazla oksijen aldığınız için vücudunuzdaki yağlar bu sayede yakılır, bu da kilo vermenizi sağlar. Şişmanların metobolizması yavaş çalışır, vücut aldığı gıdayı yakamaz. Dolayısıyla nefes terapisi burada devreye girer. Nefes teknikleri, programın önemli bir bölümünü kapsıyor."

BEŞ DUYUNUZU ÇALIŞTIRIN

Önemli olan insanların diğer duyuları aracılığıyla da zevk almasını sağlamak. Yurtsever, zayıflama terapisine katılanlara ev ödevleri veriyor; nefes alma alıştırmalarının yanı sıra hastaları, beş duyu organı alıştırmalarını da yapmak zorundalar. Mesela, gözünü kapatıyorsun ve bedeninin koltukla olan temasını algılıyorsun. Kapalı gözlerinle odayı tarıyorsun, neler görüyorsun? Neler duyuyorsun? Bir tek tat alma duyusuna yüklenmek probleme yol açıyor. Zayıflamak araba kullanmaya benzer, nasıl bilmeden araba kullanamazsanız nasıl zayıflayacağınızı bilmeden de zayıflayamazsınız!
Zayıflayanların çoğu kendilerini 'gizli şişman' olarak algılıyor. NLP yöntemi tam da bu mekanizmayı kırmaya yönelik. Yurtsever, kendinizi gizli bir şişman olarak görürseniz şişmanlama olasılığınızın çok yüksek olduğunu hatırlatıyor: "Çünkü o zaman hep aynı kiloya geleceksiniz korkusunu taşırsınız. Burada tasavvur alıştırmaları devreye giriyor." İşte alıştırmalardan bir demet: İstediğiniz kiloya indiğinizi düşünün. Kendinizi bikinili olarak tasavvur edin. 80 kg.'dan 60. kg.'a inmişsiniz. Zayıfken yüzünüz nasıl gözüküyor? Çene, boyun ve omuzlar nasıl duruyor? Kendinizi ince hayal edin. O zaman beyine, zayıf olduğunuza dair beş duyu organıyla resimler göndereceksiniz. Beyin de açlık tokluk mekanizmasını ona göre ayarlayacak; böylece otomatikman, düşünmeden az yiyeceksiniz. Ancak, nasıl tasavvur edeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor.

ASLA TARTIYA ÇIKMAYIN

NLP yönteminde tartıya çıkmak neden yasak? Yurtsever, şöyle yanıtlıyor: "Sabah kalkar kalmaz tartıya çıkıyorsunuz. Allah kahretsin yine aynı kilodasınız! Güne böyle olumsuz başlamak kaslarınızı geriyor. Bu durumda düzgün nefes almak zaten mümkün değil. Dolasıyla oksijen mekanizmasına müdahale ediyorsunuz. Tartılmak moral bozukluğu, gerginlik ve ardından fazla yemek yemek demek." Bu durum herhalde çoğunuza yabancı değil! Kilolarınız taşsa da çıta gibi seri hareket edebilir, merdiven çıkabilir hatta dans edebilirsiniz. Bu eylemler beyne olumlu sinyal gönderiyor. Yurtsever, sırada dilsel alıştırmaların olduğunu söylüyor. Size pasta ikram ettiklerinde 'Teşekkür ederim pasta yemek istemiyorum, çünkü şişmanlarım,' demeyeceksiniz. Yurtsever'e göre bu cümle beyne yine şişmanlıkla ilgili korkulu bir resim göndermek demek. Ama bunun yerine 'Teşekkür ederim, zayıflamak istiyorum,' demeye çalışın. Çünkü böylelikle beyne zayıflama ile ilgili bir resim göndereceksiniz. Bu olguyu hayatın başka alanlarında da görmek mümkün. Mesela çocuğunuzla parkta yürüyorsunuz ve düşmemesi için ona 'dikkatli ol, düşme!' diyorsunuz. Bu uyarınız çocuğunuzun yere düşme ihtimalini yükseltir, çünkü çocuğun beyninde düşme ile ilgili çağrışımlar ve resimler oluşur. Oysa bunun yerine 'düzgün yürü' dediğinizde, çağrışımlar da düzgün yürümekle ilgili olur ve çocuğunuz düşmez.
Zayıflamada en zor olan şey yemek yeme fantezileriyle başa çıkabilmek. İşte, bu ızdıraba da NLP çözüm buluyor. Yemek yemenin verdiği hazzı başka türlü nasıl sağlarsınız? Yurtsever, terapide işte bunun tekniklerini de öğretiyor. Bir sonraki adım, zayıflamış bedeninin içine girmek.
Ayrıntılı bilgi için: (0212) 327 62 85

MOTİVASYON ALIŞTIRMALARI

NLP yöntemi zayıflamak isteyenlerin sürekli kendilerini azarlamalarını da yasaklıyor. Amaç, kişinin kendisiyle daha şefkatli, daha sevgi dolu bir ilişkiye girmesini sağlamak. Söz Yurtsever'de: "Şişman birini pasta yerken azarlamak, onda suçluluk duygusu yaratmaya ve daha çok yemek yemesine yol açar. Bir parça çikolata yediğiniz için kendinizi suçlarsanız, bu duyguyla bir paket çikolatayı bitirebilirsiniz! Kendinize iradesiz demeyeceksiniz. İç sesinizi iyi dinleyin. Azarlayan ses gerçekte kimin sesi? Kadın sesi mi, erkek sesi mi? Bu noktada ciddi ciddi psikoterapi başlıyor; artık o iç sesle barışmak gerek. Genelde karşımıza ya anne ya da baba çıkıyor."

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 11 Oca, 2007 11:02

çok sağol canım bu yazı için.. ben de bu aralar yine kısır döngü içinde yiyor sıkılıyor,sıkılıyor yiyorum.. sorunlarımı ve üzüntülerimi yiyerek atmaya çalışıyorum.. her zaman olduğu gibi.. bu sabah tartıldım ve eşimin sözleri kulaklarımda çınlıyor hala... "75 kilo sana çok değil mi güzelim.. gerçekten artık versen..." Shocked iradesiz olduğumu düşünmüyorum çünkü bir çok alanda iredeli ve başarılı olduğumu gösterdim kendime... ya bu kilo konusu niye bu kadar uzadı.. bir yerlerde yanlış bişi var ama... Sad

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 14 Oca, 2007 22:22

Herkese merhabalar,
DKZ grubunda olmakla çok güzel bir tercih yapmışsınız, keşke bundan 8-9 yıl önce de olsaydı bu grup... Ben 8 yıl anoreksiya-bulimia hastasıydım. Son 1 yıldır çok iyiyim ve artık hasta insanlara yardım ediyorum. Tarif edilemeyecek kadar kötü günler, depresyonlar yaşadım. Belki birileri o zaman bize diyetin palavra olduğunu söylese bu kadar bilinçsizce bu hastalıklara yakalanan milyonlarca insan olmazdı, ya da genç yaşta kalp krizleri yaşanmaz, "yemek yeme"yi becerememekten ölümler yaşanmazdı... Ben 1 yıl önce keşfettim Ozan Bey'in kitaplarını ve yıllardır artık tat-doku-açlık-tokluk gibi kavramları yitirmiş bir insan olmama rağmen benim için mucizeler yarattı diyebilirim. Bu hastalıktan, psikolojik-kişisel gelişim ve bu kitaplar sayesinde kurtuldum diyebilirim. Artık kilodan veya yemekten korkmuyorum, ve böyle beslenmeyi alışkanlık haline getiren kimsenin de kilolarla problemi olmayacağına eminim.
Sağlıkla kalın,

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 14 Oca, 2007 22:28

Bu arada, NLP ile ilgili yazıyı yeni okudum; ve kesinlikle tavsiye ederim. Sadece kilo konusunda değil hayatın her alanında çok faydalı NLP. Son 1 yılım NLP, hipnozla geçti ve yeme bozukluğu dışında alkol problemi, nikotin ve kafein bağımlılığından da kurtuldum! Özellikle sigarayı bırakabileceğimi pek düşünmezdim; zaten düşünmediğim için de bırakamıyordum. NLP (Neuro Linguistic Programming), düşünce şeklinizi değiştirebiliyor; düşünce değişince davranış da değişiyor haliyle! Ben kitaplardan ve internetten faydalanarak kendimi geliştirdim bu konuda, seminerlere gidemeseniz bile sadece okumakla da çok faydalı olacaktır.
Sevgiler,

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 15 Oca, 2007 13:59

Merhaba,
Bu söylediklerinizin de çok uzun vadenin işi -Kaybedecek çok kilosu olanlar için
özellikle- eklemeyi gerekli görüyorum.
NLP nin başarısı belki uzmanına göre değişebilir ama benim bir arkadaşım, bu konuda uzman şamanist bir dr. a gidiyordu, önceleri biraz başarı kaydetti ve sonra istikrar sağlayamadı.
Herkes için çok iyi sonuçlar veremeyebilir, göz önünde bulundurulmalı diye düşünüyorum.

Bu işin çaresi kendinizsiniz ve kendi kabulleriniz, bu kadar..Yorumum bu şekilde..

Sevgiler..

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.