Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 29 Arl, 2006 01:44
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

"inatla kendime şık yeni kaliteli kıyafetler almıyordum 2 yıldır(ki bu ikinci doğuma uyan tarih) ama yarın almaya karar verdim.. sizce bu doğrumu alayım mı.. alırsam bu kiloyu kabullenmiş gibi hissetmekten korkuyorum.. "

Şık, bakımlı olmak kilo ne olursa olsun kendini iyi hissetmenin en iyi yöntemi.
Bir insanın güzelliğinin kilolarına bağlı olduğunu düşünmüyorum; bir insanın değerinin kilolarıyla belirlenmediğinden eminim.
Hastalarıma da hep aynı öneride bulunuyor, şaka yollu bir şart koşuyorum: bugünden başlayarak bakımlı olacaksınız. Kendi maddi imkanlarınız içinde en güzel kıyafetleri giyecek, diğerlerine kendinizin en güzel imajını vereceksiniz. Bunun mevcut kiloyu kabullenmekle hiçbir alakası yok. Tam aksine kendine bakmaya başlamak, diğerlerinden alınan sevimli tepkilerle moral yükseltiyor, kiloların psikolojik baskısını azaltıyor ve bu da kilo vermeyi çok kolaylaştırıyor. Üstelik, hayat bir saniye bile kaybetmeyi kabullenemeyecek kadar değerli... yaşamaya başlamayı ince olduktan sonraya ertelemek anlamsız.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 29 Arl, 2006 09:46

Bu konuda size sonuna kadar katılıyorum, Dr. Ozan bey..Teşekkürler..
Yıllar sonra bu noktaya vardım ve elimden geldiğince aynen uyguluyorum.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 06 Oca, 2007 00:16

Tartı yaşamlarımıza sinsice giriyor, ilk başlangıçta bir kenarda duracak sevimli bir aksesuar iken... kilo, soruna dönüşmeye başladıkça neredeyse yaşayıp yaşamadığımızın, mutlu olup olmadığımızın ana kıstası haline geliyor.
Diyetlerle uğraşırken, kilo vermeye çabalarken ya da çaresizce kiloların geri gelişini izlemeye koyulanlarda tartı giderek bir işkence aletine dönüşüyor.
Hele, bazılarınızın satırlarında üzülerek izlediğimiz gibi, olay bulimiye, anoreksiye dönüşürse tartının diktatörlüğü daha da ağırlaşıyor.
Diyetsiz Kalıcı Zayıflama'ya karar vermek ve bu amaçla çaba göstermeyi kabullenmek, tabii ki tartıyla olan ilişkimizi gözden geçirmeyi de gerektiriyor. Hemen kopamayanlara belki de bazı tüyolar vermek lazım, diye düşünüyorum.
Önce sıklığı azaltmaya çalışın, tartıyı göz önünde bulundurmak yerine, biraz zor ulaşılır bir yere koyun. Tıpkı diğer konularda olduğu gibi (örneğin acıkma, doyma tokluk sinyallerini de saplantıya çevirmemek gerekiyor... bu beslenme duyumları hedef değil, bedenimizin yeteneklerini geri kazanma sürecimizde çok yararlı yardımcılar) "tartıyı saklama" takıntısı geliştirmeden, hafif hafif araya mesafe koymaya başlamakta yarar var. Zaten, acıktığı zaman karnını doyurmak amacıyla sofraya oturma kararlılığını göstermeye başlayanlarda "yesem mi, yemesem mi", "ne yapsam da az yemeyi başarsam" gibi soruların azalması ile birlikte... yani yemek eyleminin sorun oluşturmaktan çıkmaya başlaması ile beraber... tartı ihtiyacı azalacaktır. Kısıtlamalı beslenme sürecinden çıkış, yaşamın kendisine daha çok zaman ayırmayı sağladığı gibi, akıl gücümüzü de daha serinkanlılıkla ve daha etken olarak kullanmamızı da sağlıyor... yani bazılarınız için tartıdan kopmanın bir iki günde olamayacağını tahmin etsem de, sonucun tartı gereksinimin tamamen ortadan kalkması olacağını önceden bilmeniz, sevimsiz "kilo ölçer"e vedanızı kolaylaştırabilir, derim.
Tabii, zaten Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Adı ile oluşturduğumuz, birlikteliğin bence temel herefi bu... birbirimize yardımı unutmayalım. Başaranlar, bir veya birkaç adım önde gidenler deneyimlerini, zorluk çekenler ise sıkıntılarını aktarırlarsa ortaklaşa çözümleri çok daha kolay bulabiliriz. Hem de böylece, diyet propagandalarının dışında, bizim de bir sesimiz olduğunu da gösteriveririz.
Diyetsiz Kalıcı Zayıflama'da birazcık daha ilerlendiğinde ise tartının yaşamdam çıkartılmasından yanayım. Çünkü, yapmaya çalıştığımız bedenin sinyallerinin ve beslenme eyleminden alınan zevkin (fiziksel, psikolojik... ve tabii paylaşma ve ikram zevki de buna dahil) bizi yönlendrmesi ve böylece ağırlığımızın dengelenerek, fazlalıklardan kurtulabilmenin yönetiminin tekrar organizmamızın yeteneklerini devredilmesi. Gözümüz tartıda olursa, örneğin bir gün önce doğru yapıp yapmadığımızı, yine terazinin rakamlarına sormuş oluyoruz ve böylece kendi işimizi güçleştiriyoruz.
Son bir iki kelime daha: hâlâ tartıdan kurtulamamış olanlara bir deney önerisi... tartının yerini değiştirerek tekrar tartılın... evin içinde birkaç ayrı yerde deneyin... farklılıklar olacaktır... böylesi az güvenilir bir aletin hayatımızın tadını kaçırmaya ne hakkı var?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 12 Oca, 2007 19:20

TaRTILAR ve AYNALAR DOSTTUR.

Bazen göremediklerimizi ve hissedemediklerimizi,GÖSTERİR veya HİSSETTİRİR Smile

www.bizimkadinlarimiz.com

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 13 Oca, 2007 19:06

Bir de farklı tartılarda farklı sonuçlar alınması olayı da mevcut.Hangisini baz alacağını şaşırıyor insan.Kafası karışıyor.

Mona Roza
Siyah güller ak güller...

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 12 Şub, 2007 14:09

tartı evet bende nerdeyse günde iki üç defa tartılıyorum ve bu gerçekten berbat bişey insanın morali alt üst oluyor ve yaptıklarım hiç bi işe yaramamış deyip bırakıyoruz herşeyi.bende hiç kıyafet almıyorum aynı şeyleri düşünüyormuşuz bende sanki kıyafet alırsam bu kiloyu artık hiç veremicek eski günlere dönemicek gibi geliyor. Sad

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 12 Şub, 2007 15:24

Tartılar eskiden düşmanımdı...Kilo vermeye başlayınca en çok tartıları ve aynaları sevmeye başladım günde en az 2 tartılıyorum biraz takıntı haline geldi ama belli bir kiloya ulaşana kadar bu durumdan şikayetçi olmayacağım.Tartıya her çıktıgımda motivasyonum artıyor hee bide sizinle konusurken acayip motive oluyorum Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

germany.gif
 (Başlık yok)
 Sal 06 Mar, 2007 16:42

Bence tarti pek birsey göstermiyor. Yani aslinda arti hicbir ise yaramiyor. Düsünsenize her defasinda kas gelistirme isi yapiyorsunuz ve kas gelistiriyosunuz, ve bir yandanda diyt yapiyorsunuz. Siz tartildiginiz zaman eksiye dogru gitmesini beklersiniz, cünkü ama diyet yapiyorum düsüncesi olusmustur. Ancak cogu skisi bunu bilmemektedir, kaslar yagdan agirdir. Bu yüzden siz kas gelistirdikce vucutman yani aynada zayiflamis gözükebilirsiniz, ki öyle olacak cünkü yaglari eritmis oluyir kaslar, ve vucudunuzun incelmesine faydada bulunur. Ancak kilonuzda bir degisiklik olmaz. Bu yüzden bence tartilmak yerine vucudunuzun belli bölgelerini ölcün, daha iyi belli olur kilo verip mermediginiz.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 06 Mar, 2007 18:19

bende her sabah nü halde tartılırım ve bence bunu yapmak gerek kendini kandırmayı önlüyor....

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 07 Mar, 2007 00:51

benim terazim bozuk, dijital ve baya pahalı ve ünlü bi marka ama yaklasık 10 kg eksik tartıyo, ardarda iki tartımda da 5-6 kg farkediyo yani anlamsız, tartılmıyorum. ben hangi pantolona girip hangisine giremediğime bir de rahat hareket edip edemediğime bakıyorum. kilo alırsam sağımdan soluma dönmek bile zor geliyor cünküSad cok farklı hissedersem komsuma gidip tartılıyorum:)
hangi beden olursan ol yeni kıyafet almak yanlısıyım, kabullenmek dısında dert etmemek takıntı haline getirmemek gerektiğine inanıyorum. gecenlerde 2 pantolon 1 kapri aldım mesela (sırf büyük beden satan bi markanın 48 i, ama normal 48 lere giremiyorum:) olsun, yine de üzerime uyan ve güzel duran birşey bulursam alıyorum (ki bu çok sık olmuyor) en iyidileklerimle

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.