Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 Tartı... dost mu, düşman mı?
 Çar 27 Arl, 2006 13:31
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bu başlığı açmak benden, ilk yazılar sizden... lütfen.
Tartı, kilo kontrolünde yararlı mıdır, yoksa işi zorlaştırır mı? Aklınızdan geçenleri yazın, birlikte düşünelim.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 27 Arl, 2006 18:09

Bence sık tartılmak kötü birşey. Saplantıdan bahsetmiştim daha önce belki hatırlarsınız işte bunu körükleyen bir olay bu.. Haftada bir bile çok bazen, arada unutmak gerek.
Ben diyetisyene giderken her hafta büyük bir beklenti ve heyecanla gidiyordum az verdiğimi görünce de bir yıkım bir yıkım. Ne gereği var?

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 27 Arl, 2006 18:23

Evet hatta ben olayı abartmış sabah kalkar kalkmaz ve akşamları birdaha tartılıyordum rakamın küçüldüğünü göremeyincede tabi doğal olarak nasıl olsa işe yaramıyor deyip soluğu mutfakta alıyordum. Hala daha aynı ama bugün son arkadaşlar artık hayatımdan tartıyı çıkartıyorum. Sadece ayda 2 defa falan tartılıcam tabi oda şimdi diyette olduğum için diyet bitince tümden kaldıracağım. Kendime tartıya açtığım savaşa karşı başarılar diliyorum. Tabi aranızda benim gibi yapanlar varsa onlarada bol şans

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 27 Arl, 2006 19:46

Ben de 1buçuk yıldır her sabah uyandığımda ilk olarak tartımı ziyaret ediyordum, bazen iki gün tartılmadan geçse üçüncü gün yine tartılıyordum. Bu gün tartılmadım,artık uzun süre de tartılmak istemiyorum çünkü gerçekten saplantıların ve psikolojik sorunların en büyük nedeni bu bence. Diyeti de tartıyı da hayatımdan çıkarıyorum artık (ikisi de benim için bir).
Ayrıca tartının ne dediği değil sağlığımızın ve görünüşümüzün ne dediği önemli, şöyle ki, bir kişi zayıf ama bol selülitli, güçsüz ve çok afedersiniz sarkık bi vücuda sahip olabilir,
şöyle bir karşıdan bakıldığındaa, güçlü, dinç, sağlıklı ve sıkı bir bedeniniz varsa
tartının ne önemi var?
sevgiler..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 27 Arl, 2006 23:12

offf yazdıklarımın hepsi silindi. oysa ne güsel uzun uzun anlatmıştım dijital tartımı kendime hediye ettiğim ilk gün ile blumia dan önce son çıkış durumuna geldiğim zaman aralığında yaşadıklarımı. neyse işte anlayın siz arkadaşlar. insan tartıyla başbaşa kalınc onu saplantı haline getiriyor önce her sabah aç karnına, sonra günde 2, sonra günde 3 kere falan. bi süre sonra bu su içince, yemek yiyince, tuvaletten sonra,vs. gibi aptalca bi kısır döngüye dönüşüyor. ve yemek yedikten sonra, tartıya çıkınca insan mideinde bi bulantı ve çıkarma hissi duyuyor ve çıkarma isteği oluveriyor. aman sakın diyorum. iki gündür tartıya çıkmıyorum.umarım dayanıp bunu 1 hafta uzatabilirim. herkese başarılar....

PS: ben bi başlık açmıştım, diyetisyen maceraları diye ama bunu yalnış yerde açtım sanırım. serbest kürsü de yeni bir başlık açıcam tekrar.herkesi diyetisyen maceralarını anlatmaya bekliyorum:)

selamlar....

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 28 Arl, 2006 01:41

biliyorum ve anlıyorum sizin dediklerinizi eğer kendime öğretebilmişsem tartıya gerek yok çünkü benim vucudumda bir tartı var ve o sürekli işliyor benim tartılmamın bir anlamı yok!
Herşey içi teşekkürler..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 28 Arl, 2006 10:20

bense hergün sabah akşam giyinik çıplak vs tartılanlardanım..hatta kotumun,beyaz tişörtümün,geceliğimin vb. kaç gram olduklarını bile öğrendim..yani iğrenç bir duruma geldi bende bu tartı işi.. insanın morali bozuluyor ,ama yine yine yine tartılıyorum.. neyse ki 10 gün yokumda tartılmak zorunda kalmayacağım.. dönene kadar tartılmayacağıma size söz veriyorum..
sahi dolabımdaki bütün kıyafetlerim ya küçük (çoğu) ya da büyük geliyor.. çünkü 38 ve 46 beden arası her türlü giysi mevcut..bazıları da terziye gidip gelmekten hikat garibesi olmuş durumda.. inatla kendime şık yeni kaliteli kıyafetler almıyordum 2 yıldır(ki bu ikinci doğuma uyan tarih) ama yarın almaya karar verdim.. sizce bu doğrumu alayım mı.. alırsam bu kiloyu kabullenmiş gibi hissetmekten korkuyorum.. yaaa nelerle uğraşıyoruz.. normal kilodaki insanların aklının ucundan geçmez böyle şeyler.. zaten anlatsanda anlamıyorlar..aşşe nin dediği gibi şişkonun halinden şişko anlar...... Mr. Green

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 28 Arl, 2006 10:28

Almanı öneririm sevgili arkadaşım,
Aynı duyguyu ben de yaşamıştım çünkü..Olduğun halinde en bakımlı ve hoş ol..
Bu, kendini iyi hissetmene de yardımcı olur.
Aynı zamanda, kilo konusunda da sistemli davranıp, hayatını iyiye götürebilecek değişiklikleri yaşamına entegre et, yapabildiğince..
Çok sevgiler tüm arkadaşlara..

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 28 Arl, 2006 10:29

Ben, gözümü tartıya dikmesem de her gün tartılmaktan yanayım ve bunu yapıyorum, sevgiler..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 28 Arl, 2006 11:07

sağol başak cığım gerçekten bakımlı olmak daha motive edecek beni iyice kapıp koyverdim bu aralar kendimi

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.