Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 Herkese merhaba. Umarım tecrübelerimi paylaşabilirim...
 Sal 20 Mar, 2007 00:00
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhabalar.
Öncelikle şunu söyleyeyim ki forumu çok yeni bulup henüz yeterince dolaşamadığımdan konuyu doğru yere mi açtım bilemiyorum. yanlış yerdeyse taşınsın lütfen.
gördüğüm kadarıyla ağırlıklı olarak hanım kullanıcılar yoğunlukta. ben ise 29 yaşında bi erkeğim. kilo sorunum çocukluğumdan beri devam ediyor. kısaca anlatmak gerekirse 2004 yılı yazında ilk kez kararlı bi şekilde diyet ve spora başladım. yaklaşık 8 ayda 35 kilonun üzerinde kilo kaybettim ve 80 kg nin altına kadar indim. bu arada boyum 182 cm. inanılmaz değiştim ve elbise bedenim 58 den 50 ye kadar düştü. ancak ideal kilomda tutunamadım. dönem dönem biraz aldım biraz verdim vs vs. derken geneldi 90 kg civarlarında dolaşmaya başladım. ancak son bi kaç ay yoğun geçtiği için şu an tahminim 95 in biraz üstüne çıktım. ama bugün itibariyle diyetime başladım. umarım bu forumun da yardığımıyla tecrübelerimi, sevincimi ve hayal kırıklığımı paylaşarak motivasyon kaybına uğramadan kilo veririm.

görüşmek üzere...

Üye
Üye

turkey.gif
 topla kendini bence :)
 Sal 20 Mar, 2007 00:14

bence süper kilo vermişsin.yerinde olsam dikkat ederdim kendime.okadar kilo göz göre göre geri alınmaz ama dimi Very Happy
bide sanırım kilosu 100ün üstünde olanlar daha çabuk kilo veriyolar bide verdikleri hemen belli oluyor. ben 2 haftada 6-7 kilo verdim sadece belim inceldi bide göbeğim yok artık Smile çok fazla belli olmuyor yani
bence dediğim gibi topla kendini olurmu Smile bide çok sağlıklı vermişsin bence. bol şans tekrar Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 20 Mar, 2007 00:17

Gajin merhabalar HOŞGELDIN,

Örneklere ve tecrübelere o kadar çok ihtiyacamız var ki,kendimizi motive ediyoruz baya bir kilo kaybı yaşıyoruz, en ufak sallantıda,mutsuzlukta iki mislini alıyoruz.Şunu unutmamalıyız düşsek bile kalkmasını bilmeliyiz UMUDUMUZU yitirmemeliyiz arkadaşlar...
Yaz geliyor herşey daha güzel olacak.Kilo vermek için beklemeyin.

En azından ekmegi kesip onun yerine karnınızı yemekle doyursanız bile kilo almazsınız.

Evde oturan bayanlara sesleniyorum sabahları kalksanızda bir kaç tur atsanız ne güzel olur.Keşke evde olsam sürekli yürürüm gezerim dolaşırım ,yemegimi kafama göre pişiririm ama öyle bir imkanım yok şuan...

www.bizimkadinlarimiz.com

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 20 Mar, 2007 00:28

teşekkür ederim arkadaşlar.

eğer kabul ederseniz öncelikle şunu tavsiye ederim.spor evde yapılmaz. inanın sokakta parkta yürüyüş yaparak da yapılmaz. egzersiz ancak spor salonunda hem kardiyo hem ağırlık antremanının dengeli bir karması ile yapılabilir. zaten nabız belli bi temponun( yaşa ve vücut ağırlığına göre değişir) üstüne çıkmadığı müddetçe vücut kalori harcayamaz ve doğal olarak kilo kaybı yaşanmaz. o yüzden sokakta eller cepte yürümenin inanın iç faydası yok. tecrübeli bi fitness eğitmenini hazırlayacağı programla sonuç almak ise gerçekten çok kolay. o yüzden imkanınız varsa spor salonuna devam etmeyi öneririm. ayrıca bu motivasyonu ve diyete bağlı kalma arzusunu da tetikleyen bi unsur yaratıyo. salonda zaman zaman zorlandıkça zaman zaman acı çektikçe insanın hırsı artıyor ve planına sadık kalıyo.

bi de haftada bi tartılmanızı tavsiye ederim. ben hata yaptım her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kez tartıldım. en ufak bi su toplaması moralimi bozdu ve rejimi kırar noktaya geldim. oysa haftada bi aynı saatte tartılsam bu olmayacaktı.

neyse çok uzatmayayım. nasılsa burdaki herkes kilo verme konusunda bilgi sahibidir ama yine de yazayım dedim.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 20 Mar, 2007 00:36

ben sana katılmıyorum kusura bakma...
bence tempolu bir yürüyüşünde mutlaka etkisi vardır...
doktorlar da bunu diyolar...
onun dışında tartılma muhabbeti bencede doğru...
ben 2 hafta sonra tartıldığımda 7 kilo vermiş olduğumu görünce çok sevindim...Smile o mutluluk güzel işte.
bide kiloyu aşırı olmamak şartıyla dert etmek ne kadar doğrudur bilemiyorum...
benim görünüşüm çok kötü diil.erkek arkadaşımda var ve ben çok mutluydum kilo vermeyi düşünmeden önce.. şimdi pek gülmüyorum...
dert etmemek lazım okadarda....sağlıkla ilgili bi sorun yoksa

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 20 Mar, 2007 01:20

sevgili gajiin umudunu yitirme.dediğin gibi haftada bir kez tartıya çık ,sabah akşam tartılırsan moralin bozulur bu da insanda yeme dürtüsünü uyandırır.sana tavsiyem sabah1 domates ,1 yeşil biber,beyaz peynir,2 yada 3 dilim etimek,sınırsız ama şekersiz çay.Ara öğünde,1 elma.Öğle ben istediğim herhangi bir sebzeyi haşlayıp yoğurtla karıştırıp yiyorum.ilkindi 1 kupa sütlü nescafe ben yarı süt yarı su ile hazırlıyorum sen light sütlede hazırlayabilirsin.Akşam yemeğindede haşlama tavuk salata yada çorba salata 2 dilim etimek 1 hafta sonra tartıl kesin kilonu vermeye başladığını göreceksin.Sabırlı ol ve kendini sev kendine iyi bak

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 20 Mar, 2007 01:26

arkadaşlar yürüyelim ,eğer yapamıyorsakaçalım sevdiğimiz hızlı tempolu bir müzik dans edelim ben tempolu müzikle oynarken gerçekten mutlu oluyorum. Acıkma hissim kayboluyor.Kendi kendime söz verdim yağlarımın hamalı olmayacağım.Yeğenimin düğününde tığ gibi olmayı hedefledim.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.