Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 10 Tem, 2007 01:39
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Metabolizma hızlandırıcı 1. formül
İçindeki Malzemeler

1 elma
1 limon
1 kuru dal tarçin
1 tatli kaşığı tane karabiber
1 tatli kaşığı karanfil
2 veya 3 litre su
Yapılışı: Elme ve limonlar 4 eşit parçaya kabuk ve çekirdekleri ile bir kaba konulur. İçine karabiber, tarçin, karanfil eklenir. 2 veya 3 litre suda kaynatılır. Sonra karışım iyice süzülür ve bir kaba konur.

Kullanılışı: Günde 3 defa öğün sonrasinda sicak olarak içilmesi önerilir.

Toksin atıcı 2. Formül
İçindeki Malzemeler

1/2 demet saplari ile maydanoz
1/2 demet taze nane
1 adet limon
Az miktarda dal veya taze Ihlamur
Bol su
Yapılışı: Maydanoz, taze nane, limon ve ıhlamur bol su ile iyice kaynatılır. Süzülür ve suyu bir kaba boşaltılır.

Kullanımı: Sabah aç karnına 1 kahve fincanı içilir

Metabolizma hızlandırıcı Çorba
Malzemeler:

2 orta boy kabak
2 orta boy domates
1 orta boy kuru soğan
1 yemek kaşığı sıvı yağ
Yarım demet sapları ile taze maydanoz
Yarım demet taze nane
Yapılışı:Domates, kuru soğan, kabak, maydanoz sıvı yağla birlikte alabildiğinde suda pişirilir. Sıcak karışım yarım demet taze nane ile blender yada rondodan geçirilir.

Kilo durduğu zaman 1 yada 2 gün öğle ve akşam öğünlerinde yoğurtla birlikte tüketilmesi uygundur.

Alıntıdırhttp://www.sdonmez.com/sf-articles-of-Metabolizma_Hizlandirici_Formul-tp-9.htm

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 13 Ağu, 2007 03:03

merhaba herkese, ben de yeni katıldım aranıza.. metabolizma hızlandırmak için maalesef bir yemek tarifim yok ancak, gittiğim diyetisyenin bana verdiği kitapçıkta aynen şöyle bir tüyo var: "Her sabah kalktığınızda olduğunuz yerde 50 kez zıplarsanız, kan dolaşımını arttırır ve metabolizmanızı hızlandırırmış olusunuz" ne kadar doğru bilemiorum ancak ben uyguluyorum ve güne daha dinç başlıorum.. Sizlere de kendizi zorlamadan bu egzersizi yapmanızı öneririm, tabi benim gibi sizler de spor yapmaya üşeniyosanız Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 13 Ağu, 2007 12:59

öncelikle aramıza hoşgeldin jolene..Diyetisyene nezamandır gidiyorsun?

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 13 Ağu, 2007 14:17

hoşbulduk, 1 aylığına diyetisyene gittim ve 6 kilo verdim. Gerisini kendim getiririm gibi geldi ve bıraktım ancak verdiğim kiloları geri aldım, zaten her zaman kilo sorunum olmuştur yani başlayıp bıraktığım diyetlerin sayısı çoktur ancak son seferde kendime güvenim geldi ve şu anda oldukça kararlıyım, yani öyle sanıyorum en azından.. şu anda da 10 kilo vermeyi hedefliorum. Diyetisyenimin bana daha önceden hazırladığı diyeti yapıorum şu anda. 3 gündür de devam ediorum duru_79. umarım bu sefer başarıcam Shocked

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 13 Ağu, 2007 15:46

JOLENE HEPİMİZ DİYET YAPIP BIRAKIP TEKRAR GERİ ALDIK.ARTIK DİYETİN D SİNİ DUYMAK İSTEMİYORUM.BEN DKZ YAIYORUM VE 3 AYDA 6 KG VERDİM BELKİ YAVAŞ AMA KİLOLARIMIN GERİ GELMEYECEĞİNİ BİLİYORUM.DKZ NEDİR DERSEN AÇKEN SEVDİĞİN YİYECEKLERLE BESLENİYORSUN KISITLAMA OLMADAN DOYDUĞUN AN BIRAKIYORSUN VE TOKKEN HİÇ BİRŞEY YEMİYORSUN DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTERSEN SANA BİR LİNK VERİCEM İNCELE İSTERSEN...
http://drozantuncer-zdc.blogspot.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 14 Ağu, 2007 08:14

jolene hoşgeldin , durunun yazdıkları üzerine benim bişey dememe gerek yok, duru çok haklı diyebilirim sadece.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 14 Ağu, 2007 10:22

teşekkürler fanube Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 14 Ağu, 2007 20:00

Teşekkürler bu bilgilendirici site için, ancak sanırım bu tarz şeyler bana uygun deil sanırım Sad keşke olsa.. çünkü yavaş kilo verdiğim zaman şevkim kırılıyor ve yaptığım diyeti bırakıorum. şu anda yaptığım diyette her şeyi yeme hakkına sahibim, tabi belli saatlerde ve belli kaloride, eğer kendimi sınırlamazsam yani zayıflama konusunda kendime yumuşak davranırsam kendimi tutamam arkadaşlar, yani yemeklerin tadını aldıkta sonra doyduğumu anlayabileceimi ve kendimi durdurabileceğimi sanmıyorum ve bu konuda çok başarısızım. bu günlerde salata haşlanmış tavuk, et, köfte, peynir, yoğurt herşeyden yiyorum amaaz miktarda, midemi şişirmeyecek kadar, ayrıca günde 5 öğün yiyorum. diyetimin 4 günündeyim, 1.6 kilo verdim, meyvede de sınır tanımıyorum yani bunu diyet olarak görmektense, yaşam stili olarak benimsedim. Böylece diyetteymişim hissi almıorum ve gittiğim yerlerde ağır yemeklerden canım çekmiyor. Keşke sizin gibi ben de bu tarz birşeyi uygulayabilseydim, ama sanırım kendimi durduramamaktan korkarım arkadaşlar Sad

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 14 Ağu, 2007 20:51

jolene eğer yazdıklarını yaşam tarzı olarak benimseyip sürdürebilirsen çok güzel.ama genelde hepimiz bu yollardan geçtik zayıfladık ve geri eski alışkanlıklarımıza geri döndük.ve verdiğimiz kiloları geri aldık.sen devam ettirebilirsen ne mutlu.başarılar.Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 16 Eyl, 2007 05:55

metabolizmayi hizlandirmak icin bende bi formul uyguladim gercekden ise yaradi sabahlari ac karnina

1 bardak sicak su : istege bagli bu sicaklik derecesi
bir corba kasigi elma sirkesi
bir tatlikasigi bal :ben bi tatli kasigini tepeleme doldurmuyorum

herseye iyi geliyo arkadaslar vucudu toksinlerinden temizliyor uzun sure ve duzenli kullanirsaniz cildiniz bile degisiyor grip sogukalginligi bogaz agrilari ve sisligi vb bisuru hastalik icin direncinizi yukseltiyor benim 2 kizim var okula giden zorlada olsa iciriyorum tabi olculer degisiyo biraz ve gun icinde veriyorum ac karinlarina degil elmali aroma gibi oluyor ilik olunca.kis boyu bir kere anca grip oldular kendimde onlara yapdigim gibi duzenli kullansam benden adam olcakda Smile

ufak bir not : elma sirkesinin asidi dogada bulunan urunler arasinda insan cildindeki ph degeriyle ayni olan tek urunmus biraz sulandirarak cilt temizligide yapabilirsiniz yani birnevi tonik.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.