Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 Aç mıyım? Tok muyum?
 Per 21 Arl, 2006 20:33
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Acıktığımı doyduğumu, aç olduğumu tok olduğumu farkediyor ve anlıyorum.

Tam bir haftadır sabah işe giderken ve dönerken bu sözü tekrarlıyorum. Defalarca hem de.

Ve sonunda hissetmeye başladım.

Artık kendimi asla aç bırakmayacağım. Asla diyet tuzaklarına düşmeyeceğim.
Zavallı bedenimi kıtlık tehtidiyle stok yapmaya itmeyeceğim. Onu sevdiği gıdalarla besleyecek ve bana güvenmesini sağlayacağım. Tek bir kuralım olacak.
Acıktığın zaman ye, doyduğun zaman bırak.

İşte o zaman bedenim kıtlık bitti diyecek. İstediği her zaman besin bulabileceğini anlayacak ve stokları eritme kararı alacak.

Çünkü aslında o da farkında bu kilonun bana fazla geldiğini. Fakat ne yapsın önce canlılığını korumak zorunda. E onun için de yemeli. Hayatta kalmak için enerji yani kalori şart çünkü. Her zaman bulamayacağını düşündüğü bir şeyi geldiğinde biriktirmekten başka çaresi yoktu ki.

Evet ama eskide kaldı bunlar. Şimdi vücudum ve ben anlaşmaya başladık. O minik bir sürpriz yapıp 1 kiloyu gönderdi bile. Üstelik her acıktığımda doyana kadar yediğim halde.

Üstelik dememeliym çünkü olması gereken zaten buydu.

Herkese ilan ediyorum burdan.

Diyet Kardeşliği'nin kurucusu Auryn artık diyet yapmıyor, yapmayacak da.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 Yardım edinnn......
 Cum 22 Arl, 2006 02:22

Başlarda Dr. Ozan Tunçer'in fikirlerine karşıymışım gibi görünmüş olsam da, aslında ondan daha mantıklısı yok, kabul ediyorum ve bundan şimdi çok eminim, vücudumuzu kendi haline bırakırsak o ne yapacağını bilir. hem bedenen hem psikolojik olarak hiç bi sorunumuz takıntımız kalmaz, sadece ''Acıktığın zaman ye, doyduğun zaman bırak.''

Diyet yaparken kendi kurallarımıza yada diyetisyenimizin/diyet listemizin kurallarına göre,kısıtlama yapıyorduk. Kısıtlama mikrobunu çöpe attık diyelim, acıktığımız zaman yiyoruz, doyduğun zaman bırakıyoruz, peki ya bırakamayanlar? iştahı bol olanlar? yemeyi her koşulda çok sevenler? kendisini frenleyemeyenler? onlar ne olacak?

Kafam çok karışık, nolur beni aydınlatın, bi kısır döngü içinde bocalayıp duruyorum, yaptığım diyet çok güzel ama ben kilom 56 ya düştükten sonra daha fazlasını başaramıyorum, 2-3 günde bir diyetimi bozuyorum, bu da tam kilo vermem gereken zamanda yerimde saymama yada kilo almama sebep oluyor.

Psikolojim inanılmaz sarsıldı, yıldı. en azından benim kilomda olan bi kişi için bu çok önemli bişey olmaması gerek, fakat hayatımın en önemli kısmıymış giibi öyle bir taktım bunaldım ki, nolur artık diyet yapmak istemiyoruuuuuuuummmmmm.....

Yardım edinnn...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 02:40

Auryn'cim, canım yaa kendi derdime düştüm, senin için mutlu olduğumu yazmayı unuttum.
Gerçekten çok sevindim. Very Happy Aslında dediğin gibi sen vücuduna istediğini verince o da seni ödüllendiriyor, ne güzellll...
Umarım birgün ben de doğru (diyetsiz) beslenme şeklimi bulurum. Rolling Eyes

Üye
Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 02:53

bende artık açıkmayı bekliyenlerdenim ama doyduğumu anlamda problem var onuda örenirim inşalah.artık diyet yapmak istemiyorum.sabah kahvaltıda karnım hiç aç değilken bir domates bir salatalık yemekten bıkmıştım üstelik bunu bir sonraki öğüne çok açıkmıyım diye yiyordum veya lahanayı haşlayıp zola yemeğe çalışıyordum .bunları gene yiyorum ama canım istediği zaman ve açıkınca
bu hafta açıkarak yedim ve sonuç bir kiloda benden gitti. canımın istediğini yiyorum ama miktarı hala kısıtlıyorum.midemden tokluk sinyaleri gelmiyor. Rolling Eyes bu yönteme devam edeceğim tartı aşğı gitiği sürece
bu siteye üye olduğumdan beri toplamda 3 kilo vermiş oldum.demek istediğim oki bende artık (özelikle)1200 kalorilik diyet yapmıyorum.
herkese sevgiler.

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 09:10

Şeri, Rozerin,
Ozan Bey sorularınızı cevaplayacak. Ben de naçizane size katkıda bulunmaya çalışacağım.
Bu mesajı alel acele yazıyorum. Evden çıkmam gerek şu anda.
İkinizi de can-ı gönülden kucaklıyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 11:53

Auryn tebrikler canım kendine yeniden eski alışkanlıklarını vucudunu kazandırmana çok sevindim ve bir haftada kısıtlama yapmadan her istediğini açlığını tokluğunu dinleyerek anlayarak ve öğrenek yemekleri zevkle kıstılamadan yemene çok ama çok sevindim ve tabi ayrıca 1kg verebilmene bu çok güzel bir gelişme ben sana demiştim mail adresini diyet koçu olarak almak istemiyceksin diye hehehehe:))) önemli olan herkesin kısıtlama mikrobundan kurtulması burda olan arkadaşlarımıza tecrübelerimizi paylaşarak tabiki yardımcı olacağız bende senin yanındayım her zaman biliyorsun.
Ama ben halen iki hafta kısıtlama mikrobunu yenemeyerek yaptığım bir haftalık diyetin sonucunda gördüğüm 82kg maalesef göremedim Sad bugün tartıldım sabah 82.6 geldim ben 82nin altına düşmedikçe bu yöntemi başarabiliyorum diyemiyceğim maalesef bakalım 82nin altına düştüğüm gün ben açlığımı tokluğumu kontrol ederek kısıtlama mikrobu olmadan kilo verebiliyorum diyeceğim maalesef 2 hafta oldu ama 82nin altında göremedim kendimi bu bir başarısızlıkmı bilemiyorum bişey eksikmi onunda farkında değilim açıkçası ben kilomu koruyorum kilo vermeye ne zaman başlıycam merakla bekliyorum Confused
Sevgiler.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 14:45

Ya ben Ozan Bey in kitabını okudum ve çok mantıklı buldum, bir süre denedim de ama sonunda saplantılı bir insan haline geldim her an aklımda şu var, "aç mıyım, tok muyum neyim ne haldeyim" Kafamda o kadar döndürdüm durdum ki bunu, sonunda obsesif bir karakter geliştirdim, sora da bıraktım.. Sad

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 16:36

Auryn demiş ki:
Şeri, Rozerin,
Ozan Bey sorularınızı cevaplayacak. Ben de naçizane size katkıda bulunmaya çalışacağım.
Bu mesajı alel acele yazıyorum. Evden çıkmam gerek şu anda.
İkinizi de can-ı gönülden kucaklıyorum.

Uzun zamandır arzuladığım bir uygulamayı bu sevimli çatı altında, hayata geçirebilmek beni çok sevindiriyor.
Diyetsiz kalıcı zayıflama ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım ve karşılaşabileceğiniz zorlukları aşabilmenin yöntemlerini sizlerin katkısıyla geliştirebileceğimizden kuşkum yok.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Arl, 2006 19:04

Çok teşekkürler Ozan Bey Smile
Size tamamıyla katılıyorum artık, bugün başladım ve artık bütün diyetlerden kurtuldum, sevinmek için çok erken fakat öyle olacağını umuyorum.
Ve şimdilik iyi gidiyor..
Benim sormak istediğim şu,
acıktığımız zaman yiyoruz, doyduğumuz zaman bırakıyoruz, peki ya bırakamayanlar? iştahı bol olanlar? yemeyi her koşulda çok sevenler? kendisini frenleyemeyenler? onlar ne olacak?
Ve aklıma takılan diğer soru, ailecek yenilen yemekler tok oldugumuz zamana denk gelirse napabiliriz, biliyorsunuz ki Türk toplumu ailece yemek yemeyi seven bi toplum.
Diğer bi sorum da şu, belki sorularım anlamsız gelebilir ama kendimi sormak ve ögrenmek mecburiyetinde hissediyorum Embarassed
Tam doymadan kalksak sofradan, birazdan yada yarımsaat bisaat sonra yiyeceğimiz şeyi düşünerek eksik bıraksak doymasak sizin fikirlerinize ters düşmüş olur mu?
Sevgiyle kalın..

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Not ozan beye
 Cum 22 Arl, 2006 23:31

Merhabalar daha öncede sordum ama ben yine durumumu belirtmek istiyorum ben açlığımı tokluğumu öğrendim kısıtlama mikrobunu vucudumdan beynimden attım ama kilo veremiyorum ne kadar daha bekliycem acaba nerde yalnış yapıyorum?
Cevabınızı merakla bekliyorum teşekkürler.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.