Cevap Gönder  

Üye
Üye

blank.gif
Oh evet ! nasıl bir iklem
Pts 18 Arl, 2006 11:00

Pts 18 Arl, 2006 11:49
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhaba arkadaşlar size birşey danışcam mesela diyetisyene gidilir ve dr.1200 kalorilik diyet verir günde 6 öğün (bana hep bu diyeti vermişlerdir)zaten bunada uyamamışımdır.örneğin:sabahları kalktığımda oda sıcaklığında mevsim meyvesi yemek gibi vs.....
diyer yandanda aynı dr.lar acıkmadan yemeyin diyorlar sizce bu bir ikilem değilmi?
ben bu aralar açlığımı dinliyorum bununda şu zorluğu var doyduğunu anlamak. bunu örenmeye çalışıyorum bu aralar. Rolling Eyes
peki sizler ne yapıyosunuz bunuda merak ediyorum. not:sizleri seviyorum ve iyiki varsınız Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Arl, 2006 12:37

merhabalar rozerin,

ben kilo vermek için denemediğim yöntem kalmadı ama en sonunda önce dr sonra diyetisyene başvurdum. ben hep açıkmadan azar azar sık öğünler yiyerek zayıfladım. bana drlarımın önerisi ise acıkmadan yemek yemekdi. günde 3 lt su içmek ve mutlaka ara ögünlerde meyve ile birlikte yoğurt ya da süt içine keten tohumu koyarak tüketiyorum. inan çok etkisi oluyor herşeyden yiyorum ama tadımlık ve alıştımda buna ben 48 bedeb pantolon giyiyordum şimdi 40 beden giyiyorum çoooooook mutluyum. sizller içinde elimden geleni yapmaya hazırım.

sevgiler...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Arl, 2006 14:55

Acıkmadan yemeyin ben acıkıp yiyiorum.karnım tokken niye yemek yiyim ki Wink

cimcime 8 beden mi düştün süpersin valla,göndersene resimlerini bakalım.Motive oluruz daha çook.

Bizlerde seni seviyoruz ROZERİNcim..

www.bizimkadinlarimiz.com

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Arl, 2006 15:35

leylii çok yanlış düşünüyorsun. daha önce de forumda söyledim
günde 3 ana 2 ara öğün olmalıdır. bunların arasıdna ortalama 5 saat ara ile olması gerekir. aç olsa da olmasanda yemek yemelisin...
bunun sebebi tükettiğin bazı besinler insülin salınımını artırır bazıları da düşürür. açlık durumunda artar. o yüzden günde 5 öğün azar azar ama 5 saat ara ile yenmesi gerekir. ...
cimcime yi tebrik ediyorumen doğuru yolu seçmiş ve zayıflamış. en önemlis de sağılıklı bir şekilde.
cicmcime sana tek tavsiyem hayat bir diyettir ve ve bu diyeti bir hayat tarzına çevir işte o zaman sağılıklı ve mutlu olursun. ayrıca dinç..

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Arl, 2006 16:20

tşk ederim dietician,

zaten kendimi alıştırdım diyet ismimle birlikte benim ile yaşayacak Smile inanın herşeyi yiyorum ama az ve dengeli olcak şekilde yiyorum. arkadaşlar ben diyetten hep korkardım. şimdi ise keyifle yapırum ara ögünlerde aldığım için hiç açlık hissetmiyorumm. az kaldı arkadaşlar hep birlikte başarcaz ben bu siteyi çok seviyorummm.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
Not merhaba rozelin
 Pts 18 Arl, 2006 16:25

Sevgili rozelin emeğini takdirle karşılıyorum açlığını dinle ve yemeye gerçekten acıkmadan başlama !
Tokluğunuda şöyle öğrenebilirsin.Çok acıkarak bir sofraya oturduğunda tüm yiyeceklerini önüne koy bunları seçerken, aman zararlı bu bana kilo aldırır diye düşünmeden , buna gerçekten inanarak o gün yemekte ne varsa hepsini önüne al sonra zaten çok açsın ama seni engelleyen birşeyler olmasın beyninde bu çok önemli yemeğe büyük bir iştahla başlıycaksın daha sonra yemekleri yemeye devam ettikçe bir isteksizlik duymaya başlıycaksın başında hissettiğin duygularınla o anda hissettiklerini karşılaştır bence olay bu kadar basit kendince alıştırmalar yap 3-5 yemeği bu şekilde gerçekten inanarak yemeye başla ve vucudun bu kadarı bana yeter dur! diycek ben bunu uyguluyorum yani sayın doktor Ozan Tuncer bizlerde olanı tekrar bize kazandırmaya çabalarını takdirle karşıladım ve öğrettim tekrardan kendime açlığımı ve tokluğumu.
Zayıf olan insanlar neden hep zayıf bunu bir düşün doğada hangi haycan şişman hepimizin doğasında bir kontrol mekanizması var.Bu kadar mükemmel kusursuz yaratılmışız vucudumuzda bi kilo kontrol ,kiloyu dengeleme mi eksik olucak allah aşkına !!
Zayıf insanlar bizden çokmu akıllı neden onlara saldırmıyor bu kilolar çünkü onlar yemeklerden korkmuyorlar vucutlarının ihtiyacı kadar olanını alıyorlar bünyelerine...

Cimcime senide tebrik ediyorum.

Arkadaşlar ben diyet+rejim yapmıyorum açlığımı tokluğumu tekrardan öğrendim ve ben yavaşta olsa geri almıycak şekilde zayıflıyorum.Çok basit inanın!!

Dietican ın dediği gibi "sadece ben diyet yapmıyorum " diye inandırdım kendimi bu bir yaşam şekli eğer bu şekilde hayatımıza devam edersek zaten fazlalıklarımız zamanla vucudumuzu terk ediyor.

Herkese sevgiler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Arl, 2006 19:36

.

www.bizimkadinlarimiz.com

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.