Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 09 Arl, 2006 10:16
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

elif ablasııı o zayıflayacak ben onu programa aldıım Smile

www.bizimkadinlarimiz.com

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 09 Arl, 2006 10:22

Bahsettiğin programı anlatır mısın tatlım?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 09 Arl, 2006 10:24

öncelikle motive ediyorum,kilo verebileceklerine inandırıyorum.

daha sonra yaptıgım şeylerden bahsediyorum.onlarında basitçe uygulayabileceklerini belirtiyorum. olay bu..!!

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 09 Arl, 2006 10:30

ARKADAŞLAR BURDAN DA BAĞIRA BAĞIRA SÖYLÜYORUUM,

L Ü T F E N ,,

Kilonuzun Çokluğundan Yakınıyorsanız.Artık Aynalara Bakmak , Tartıya çıkmak, Yolda yürümek zor geliyorsa.Gelin birlikte BAŞARALIM..!!!

Hiç bir şey için geç değil + Çözümü olmayan PROBLEM yok...

SİZE KİLO ALDIRAN SİZSENİZ, KİLO KAYBETTİRENDE SİZ OLACAKSINIZ

Sizleri seviyorum.

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 09 Arl, 2006 10:42

Leyli güzelim,
Bunları bir makale şeklinde yazabilir misin?
Hem herkesle paylaşmış olursun ve sağladığı yarar çoğalır hem de içeriği eleştirilere de açılmış olur böylece.

Aslında aklıma bir fikir getirdin şimdi.
Bunun adına diyet koçluğu diyebiliriz.
Fikir üretmeye bayılıyorum. Hemen şimdi bunu nasıl uygulamaya geçirebileceğimizi düşünmeye başlayayım. Katkılarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yaşasın demek istiyorum izninizle Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 10 Arl, 2006 01:28

Auryn demiş ki:
Şeri güzelim. Diyet Kola hakkında hiç hoş şeyler duymuyoruz.
İçine tatlandırıcı olarak kattıkları madde MS hastalığını tetikliyormuş sanırım. Allah korusun canım, dikkat et olur mu?

Peki canım, dikkat ederim, en azından daha seyrek içerim.
sen de kendine iyi bak,
öpüldün.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 10 Arl, 2006 03:02

evet gercekten leylıcıgım tum ıctenlıgıyle yanımda ve bu kendımı ıyı hıssetmemı saglıyor ... gercekten bu sefer basaracagım galıba

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 10 Arl, 2006 13:39

daha da önce söyledim insan haftada 500 gr yağ vere bilir. en fala 700-750 gr haftada. eğer haftada 1-2 kilo veriyorsa 500 gr dan sonrası kas dokusundan gidecek. ve senin kas kaybetmen zayıflatcak. ama yağ oranın yüksek kalacağı için vücudunda deformasonlar oalcak. zayıf ama kilolu olacan. onun gibi bişey. zayıflaman o zaman bi anlam ifade etmiyecek. yavaş ve istikararlı gitmen gerek...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 10 Arl, 2006 18:01

evet anlıyorum ama oncelıkle sımdıye kadar hızlı ve duzenlı kılo verenlerde oyle bır goruntu olmamıs gayet sık ve guzel gorunuyorlar acaba sporla desteklemelerı mı yok sa yag yakan ozel menulerle beslnmlerı mı?

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 10 Arl, 2006 18:49

ya ben insanları anlayamıyorum. dinimiz de sabır sabır sabır diyo. acele işe şeytan karışır arkadaşlar. hayatımzı daha uzun. bir iki ay la hiç bir şey kaybetmezsiniz. arkadaşlar tabiki kişi diyelim 100 kg o normalde 60 kg olması gerek. tabiki bu kişi sadece yağ dokusunu harcayarak 60 kg ye inemez. ama minumum kas kütlesi harcayarak inmek var. evet spor çok faydalı. ama ben ağır fizikles aktiviteyi ilk başlarda önermiyorum. ilk önce bi 80 kg ye falan insin sonra fitness salona gider geliştirir. o zamamn daha atletik bir yapıya sahip olabilir.
ilk önceler en güzel spor tempolu yürüyüştür.
siz;yok sa yag yakan ozel menulerle beslnmlerı mı? --yazmıiınız. böyle bir mönü zayıflamak için olandır zaten. ama anlatamadım sanırım insana genetik olarak haftada 500-750 gr maximum yağ yakabilir.
size bir örnek. yakın bir bayan arkadaşım geçen yıl aniden kilo aldı. ve kilo alırken hiç bir fiziksel, spor aktivitesi yapmadığı için yağ deposu arttı. kas kütlesi artamadı fazla. sonra kız bu yaz aniden kilo verdi. boyu 168cm, 52 kg oldu. ebet güzel buyuna göre hatta zayıf bile oldu. ideal kilosunun altında. ama yağ oranı %29. bir bayan için ideal %22 dir. ve bu kız normal kilosunun altına döştü. ama yağ oranı fazla kaldı. o yüzden de şu anda bacaklları kolları zayıf. ama kocaman yağılı bir göbeyi kaldı ve bir türlü onu eritemiyordu.
o durumda iseniz yapmanız gereken. CHO yu minumuma indirmek. protein miktarı asla düşürülmemelidir. çünkü hücrelerin çalışması için elzemdir. ayrıca yağ hücre için gerekli besin öğesidir. yaşamak için yağ ve proteine ihtiyaç vardır. yağ kesilerek zayıflayan kişiler yanlış yapmaktadır. yağ doymamış olmalıdır. balık yağ, zeyytin badem yağı gibi..
beyin sadece enerji olarak CHO yani glikoz formunu kullanır.. tabiki yaşammız için kas kütlererimiziz hareketi için de CHO ya ihtiyaç vardır.
size önerdiğim haftada 2 kg. yıl da 24 kg. vermeniz. bu idealdir. ama diyelim 120 kg birisi ideali 60 kg olması gerek. ha bu tabi ayda 2 değil. daha fazla vermek zorundadır... ama bazılarının dediği gibi ayda 10 kg değil..
günlük alınan enerjinii %30 protein, %40 CHO, %30 yağdan gelmelidir. ama bir konuya dikkat edilmelidir. her CHO prıtein ve yağ kullanılmamalıdır.... örneğin glisemik indeksi yüksek olan CHO lar. yağılı proteinler. doymuş yağlar.... kesinlikle sıfıra indir demiyorum sadece kısıtlama yaparak diyer besinlerden alın diyorum...

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.