Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Üye
Üye

turkey.gif
 şeker hastalığı
 Sal 05 Arl, 2006 16:05
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

herkese merhaba,
biraz canımı sıkan bir olayı sizinle paylaşmak ve biraz da sizlere danışmak istedim.
çok yakın bir akrabam şeker hastası ve artık ayak parmakları kararmaya başladı. doktor diyet ve hareket öneriyor ama hareket yetisini gittikçe kaybediyor ve en fazla iş ve ev arasında gidip gelebiliyor. eve spor aleti aldırdık en fazla 3 tane yapabiliyor. yürüyebilmesi için dışarı çıkarıyoruz bir süre sonra ayakları şişmeye başlıyor. nasıl kilo verdirebileceğimizi bilmiyoruz veya parmaklarındaki kararmaları ve ağrıları nasıl giderebileceğimizi. titreşimli masaj aletleri biraz ağrılarını giderebiliyor ancak günde en fazla 2-3 saat uyuyor.
bu durumla nasıl başa çıkılır bilmiyorum ilk etapta ne yapmam gerekiyor? sizlerden birinin veya bir yakınının böyle bir durum başına geldi mi?
şimdiden hepinize teşekkürler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 16:31

merhaba phonix öncelikle geçmiş olsun. ben hastanede görev yapıyorum hastanızın iyi bir endokrin uzmanı ile takibe alınması gerekiyor, ikincisi diyetide doktor tarafından belirlenmesi gerekiyor. ben 10 kilo verdim 1 ayda bunun başarısını günde 3 litre su içerek ve ara öğünlerimi aksatmayarak protein alarak yaptın ayrıca meyvelerimi proteinle aldım ki kana karışıp yağ yapmasın diye bunlara dikkat edin oldmu. sevgiler

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 16:39

çok sağol cimcime. bol bol yoğurt yediriyoruz bu güne kadarda koruyan yediğine az çok dikkat etmesi, ilaçları ve masaj oldu sanırım ama artık başa çıkamıyor. kararmayı önlemek için neler yapılabilir peki? birde pul pul olmaya başladı derisi badem yağlı bebek yağı ile ovmasını tavsiye ettim en azından deriyi besler yumuşatır diye.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 16:44

phonixcim gerekirse ben hekimlerimle görüşürürm ama hastayaı görmek isterler bence suan önemli günleri geçiriyo hangi ildesiniz iyi bir dermatologa ihtaycınız var sizin zaman kaybınız olmasın

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 16:56

ilgilendiğin için sağol cimcime. kocaeli izmit' teyiz. izmit'te bildiğin bir endokronoloji servisi var mı? vakit kaybetmeden bir nöroloğa götürmeyi düşünüyorum. götürmek diyorum çünkü işi nedeniyle çok fazla boş vakti yok. gideceği yeri benim veya annemin ayarlayıp götürmesi lazım. ilgin için tekrar teşekkürler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 17:00

önemli değil elimden geleni yapmaya hazırım ama izmitte hiç tanıdığım yok araştırırım. ama norologdan çok dermatolojiye (cildiye) ihtiyacı var bence ve kesinlikle diyabet eğitimlerine katılsın allah korusun bu seker hastalığı önemli bie konu hiç aksatmaya gelmez. araştıralım oldumu netten falan ben hekimlere soruyum.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 17:31

tamam bende biraz daha araştırma yapayım olmadı üniversite hastanesinde vardır herhalde.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 17:42

ben araştırdım devlet hastanelerinde yok. yakınlık derecen nedir hastayla. onu birşekilde ikna et ve hemen git lütfen hatta yarın oldumu. dermatoloji + endokrin

griÇevrimdışı
Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 17:46

merhaba
şeker hastalıgı kaynaklı ayak neropatisinde nevrontin adlı ilaç kullanıyor ayrıca hastanın b vitamini ile desteklenmesi gerekiyor bunun içinse benexol alınabilir bir nörölog tarafından görülmesi gerekiyor hastanın gercekten sonuçları çok üzücü labilir.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Arl, 2006 18:41

çok yakınım diyebilirim. maalesef hastalığın sonuçlarını biliyorum. en iyisi yarın ilk iş nörölog, kalp damar ve cildiyeye randevu alayım. bildiğim kadarıyla benexol ve beraberinde daha bir sürü ilaç daha kullanıyor. bu arada bildiğiniz sadece şeker hastaları için hastaneler veya özel bir departman açmış bir hastane var mı?

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.