Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 07 Arl, 2006 19:19
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Uzun süre her türlü diyeti deniyor, fakat herhangi birisine bi türlü adapte olamıyordum.

Karbonhidrat diyetiyle karşılaşınca hazine bulmuş kadar sevinmiştim Laughing

Bu diyeti dershanede calısırken bi ögretmen arkadaş getirmişti, ona doktor arkadaşı vermiş, o da hemen başlamıştı, ben de denemek istedim, çünkü mantıklı gelmişti, araştırdım her yönüyle ve hemen ertesi gün başladım diyetime, çok sıkmadan sınırları zorlamadan yaptım, günlük 40-60 puanı geçmeden istediğimi yedim, sonuçta 3 ayda 10 kilo verdim.

66,5 kilodan 56 kiloya düştüm.

ilk hafta biraz zorlandım, ama sonra..
herkes şaşırdı kaldı, siman bile değişmiş dediler. İnanamadılar bendeki bu değişime.
Sonra herşey çok daha güzel oldu Very Happy

Bu diyeti uygulamak isteyenler olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. uzmanı oldum nerdeyse Laughing

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 07 Arl, 2006 23:41

"Ozan Bey'e katılmak isterdim fakat, keyifle korkmadan düşünmeden yemek iştahlı kişiler için tehlikeli olsa gerek. Bazen kendime soruyorum, bu kadar iştah varken nasıl oluyor da 150-200 kilo falan olmuyorum diye kendimizi biraz tutmasak sınırlamasak daha zor olmaz mı işimiz?"... şeri
İşin püf noktalarından biri de belki de burada. İştahlı olduğunuzu, keyifle korkmadan düşünmeden yemenin tehlikeli olduğunu düşünerek... tek çözümü kendinizi sınırlamada buluyorsunuz. Sınırlamalar koyarak, yani kısıtlamalı beslenmeye çalışarak bedenininizi kıtlık şartları altında çalışmaya mahkûm ediyorsunuz. Böyle olunca da bedeniniz elinden gelen bütün yollarla sizi yemeye, daha fazla yemeye itmeye çalışıyor. Tabii siz de bundan iştahlı olduğunuz, kendinizi tutmazsanız "150-200 kilo" olacağınız sonucunu çıkartıyorsunuz. Böylece bir kısır döngü içinde, kısıtlamalar ve kısıtlamaların yol açtığı denetim kayıpları ile çok yemeler arasında gidip gelerek kilolarınızı yukarı taşıyor ve bedeninize kendi ağırlık dengeleme mekanizmalarını kullanma şansını vermiyorsunuz.
Hiç diyet girdabına kapılmadan obez olmuş insan gördünüz mü?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 07 Arl, 2006 23:59

konuşmalarınıza çok fransız kalıyorum hahahahahhh Razz

www.bizimkadinlarimiz.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Arl, 2006 01:53

Merhaba Ozan Bey,
Şöyle bir düşündüm de, geçmişte hiç diyet, kilo verme gibi şeyler düşünmüyordum, babam hep bize '' Yemekten korkmayın, yiyin, bütün hastalıklar zayıflıktan gelir'' derdi (gerçi sonradan 'yemeyin' demeye başladı Laughing ), biz de yerdik, diyet aklımızın ucundan bile geçmezdi, o dönemleri hatırlıyorum da, zaman içerisinde hızlı yada yavaş daima kilo artışı olmuş bende, aldığımı farkettiğim zamanlar ancak kendi 'çaba'mla verebildim. Durduk yerde uğraşmadan kendimi farkedip şaşırıp da hiç ''aaa ben kilo vermişim'' demedim ömrümde.

Yani anlatmak istediğim şey, vücudumuzu kendi haline bırakırsak, hareketli kişiler yediklerini bilinçli yada bilinçsiz yakarak en azından kilo almazlar, fakat benim gibi hareketsiz kişiler yani çok faal olmayan vücutlar yediklerini harcayamadıkları için depo edip zamanla farketmeden kilo alırlar.

Sizin fikirlerinize saygı duyuyorum, fakat benim düşüncelerim ve yaşadıklarım bunlar.

Sevgi ve saygılarımla..
şeri.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Arl, 2006 09:41

şeri merhaba karbonidrat diyetini anlatabilirmisin?

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 Merhaba Ozan bey!
 Cum 08 Arl, 2006 10:30

Öncelikle aramızda olmanızdan çok ama çok memnunum bunun için ayrıca çok teşekkürler!!!
Ben sizin Zayıflama Diyetleri Çöpe adlı kitabınızı okudum değerli bilgilerinize saygı duyuyorum ve bence siz çok haklısınız Hayatında hiç diyet rejim yapmamış insanlar hep normal kilolu insanlar ben açlığı ve tokluğu öğrendim yemekleri korkmadan ve ayırmadan yiyorum ama şimdilik bir sorunum var ben sadece kilomu koruyabiliyorum eğer dikkat etmezsem yani normal yaşantımın dışına çıkmassam hareket etmez isem kilo veremiyorum. 172 boy şu an 82 kiloyum eğer sizin doğrularnızı uygulayıp başaran arkadaşlar varsa bazı örnekler verebilmeniz mümkünmü acaba ? Ben kendime inanıyorum en doğruyu vucudumun ne istediğini benden iyi kimse bilemez bunun farkındayım kısıtlama mikrobunu vucuduma sokmadan önce en son hatırladığım lise son sınıfta 72 kg idim sonra 3 ay 1000kl lik bir diyetle ve hergün spor yapmakla 62 kg düşmüştüm tabi ondan sonra iflah olmadım Smile aldım verdim aldım verdim 100kg ı görmüştüm ben fazla yemiyorum artık eskiye göre yani:) yani bu denge vucudumuzda 3 hafta gibi bir süre diyorsunuz vucudunuzda ben bir hafta hiçbir şeyi kokrmadan severek isteyerek yedim dediğim gibi sadece kilomu koruyabildim ama herhalde biraz daha sabır gerekiyor sanırım sonuç alabilmek için örnekleriniz varsa size ulaşan lütfen bizimle paylaşın ben çok merak ediyorum güzel paylaşımlarınız için teşekkürler.
Kolay gelsin .
Sevgiler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Arl, 2006 11:50

Ozan Bey'in dediklerine hem katılıyorum, hem katılmıyorum. Sık sık diyet yapmaktan
metobolizmamızın alt üst olduğu doğru. Bilinsizce verilen kiloların bir süre sonra
fazlasıyla döndüğünüde biliyoruz. Bu olay genetik değil, ya da kişiden kişiye değişen
bir şey yok mantığınada katılmıyorum. Ben 11 yaşıma kadar zayıf bir çocuktum.
Regl dönemim 11 yaşında başladı. Ve kilo alışımda 11 yaşında başladı. Biz 4 kız
kardeşiz, aynı durum onlarda da yaşandı. Benim annem ve babamda da
kilo sorunu var. Yani genetik bir durum bariz ortada. Etrafıma dikkat ediyorum.
İnsanlar genelde, ya ailecek zayıf, ya ailecek kilolu. Ayrıca kısıtlama mikrobunu
vücudunuzdan atın demişsiniz. Aslında dedikleriniz bir yandan çok doğru. Çünkü
kısıtladıkça yeme arzusu artıyor bu doğru. Ama kısıtlama yapmayarak sadece
bulunduğumuz kiloyu koruruz. Özel bir çaba göstermeden kilo vermek bence
mümkün değil.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Arl, 2006 11:51

Birde birşey daha sormak istiyorum .Kendimize bir hedef koymamız gerekiyormu mesela ayda 4kg gibi ???
Benim blogum var bloguma blogunuzun kısa yolunu ekledim birde taylan kümeli formumda arkadaşlarım var orada gazete röportajlarınızı kitaplarınızın kısa özetlerini koydum kitaplarınızı okuyan arkadaşlar var ama bu şekilde örnek olabilcek birini bulamadım o yüzden nedense bir örnek olmasını istiyorum belki örnek ben olacağım bilmiyorum ama ben diyet+rejim yapmıyorum bunu kendime inandırdım.Tek yapmamız gereken vucudumuzu dinlemek ihtiyaçlarını karşılayabilmek iştahla açlığı karıştırmamak yapmamız gereken açlığımızı bilmek ve doymak bu kadar basit bunu biliyorum.Zaten diyet rejim yapmıyorum diye kendimizi inandırsak iştahımız ortadan kayboluğu mesela sizin önerilerinizi kendince bir şekilde doğruyu bulmuş bir arkadaşımız var mayıs ayında en son foruma yazmış anlattıkları paylaştıkları tam sizin doğrularınızla örtüşüyor.Diyet rejim yapmadan sevdiklerini tatarak 92 kilodan 5 ayda 41 kilo vererek 51 kiloya düşmüş oraya yazdığında zayıflamış olarak yazmış örnek olmak istemiş bizlere başarmış hergün yürümüş .Haftada 2,5-3,5 kg vermiş değişken olarak zaten diyor belli bir zamandan sonra tartının pek bir önemi kalmadığını anlatıyor önemli olanın aynanın ona ne söylediğiymiş Smile o kadar güzel ki yazdıkları sürekli okuyorum beynine şunları öğretmiş "bende zayıflayabilirim benim iskeletimde zayıf olan insanlardan farksız!"
Ben zayıflamak istiyorum .
Kolay gelsin.
Sevgiler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Arl, 2006 11:52

Cimcime'cim,
Karbonhidrat diyetini önceki sayfada anlattım güzelim, eğer daha ayrıntılı bilgi istersen yada sormak istediğin bişey olursa yardıma hazırım.
Sevgiler..

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Arl, 2006 12:58

çok tşk ederim şericim. diğer sayfayı gözden kaçırmısım afedersin. bu arada arkadaşlar bu sayfaya üye olduğumdan beri yani pazartesi gününden itibaren 1 kg verdim destek olan herkese tşk ederimmmm Very Happy çok mutluyummmm

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.