Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 12 Arl, 2006 17:51
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

SmileSmileSmile
biliyom şaka olduğunu bende takılıyom zaten SmileSmileSmile
20 yıl önce ABD lilerin %33ü fazla kilolu iken günümüzde bu oran eskiye göre çok daha az yağ tüketilmesine rağmen, %50 yi geçmesini nedeni CHO tüketiminin artmasıdır. buna amerikan paradoksu deniyor. madem yağ düşmanımızdı o halde yıllar önce obezitete karşı zaferimizi yıllar önce ilan etmi olmalıydık. aslında beinler yağlar gerçek düşmanımız değildir alsa. ARTAN OBEZİTE SALGINININ ASIL NEDENİ, ENSÜLİN HORMONUNUN ASŞIRI ÜRETİMİDİR. AŞIRI ENSÜLİN SİZİ ŞİŞMANLATIR VE ŞİŞMAN KALMANIZA NEDEN OLUR...
öte yandan eğer ensülin seviyesi çok düşerse hücreler açlık çekmeye başlarler. çünkü , yaşamsal besleyicileri hücrelere yönlendirmek için belli bir miktar ensülin gerekir.. kısaca ne fazla yüksek ne de fazla düşük placak şekilde, belli bir aralıkta bulunmalıdır.
amerikada yapılan bir araştırmaya göre.
nüfusun %50 si ensülün salınımı yüksek. %25 i normal durumda. fakat aldğı besinler yükseltme olasılığı yüksek..
%25 i de ne de yese ensülin salınımı yükselmiyor..
işte ben o %25 in içinde olduğum için ne kadar da tıkınsam kilo alamıyorum. ama bu yaz beslenmemi deyiştirdim ve 48kg den 57 kg ye çıkabildim. fakat vize final sınav dönemleri yüzünden dengesiz beslendiğim için şu adna kilo almam durdu...
sizde ensülin seviyenizi belli bir noktada tutarak zayıflaya bilirsiniz.. hemde çok basit bir şekilde. sadece hızlı değil. yavaş ama istikarlışekilde...

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 13 Arl, 2006 20:04

Dietician,
Süte toleresi olmayan kişiler için ne önerirsin?
Bir de uzman bir diyetisyen zamanında bana gece yatmadan meyve yemenin pek doğru olduğunu söylemişti. Bu konuda bir bilgin var mı?
Yani illa süt ve mandalina ikilisine mi kaldık? Başka ikililer rica ediyoruz vesselam.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 13 Arl, 2006 23:01

meyveden meyveye fark var. glisemik indeksi (yükü) az olan tüketilmelidir.elma kayısı kiraz üzüm gibi..
ve sana ir itirafta bulunayım. diyetisyen mesleği daha çok yeni ve tam ne doğuru olduğu kesinleşmiş bir bilgi yok. yani zamanındaki doğurular şimdi yanlış. yanlış doğurular şidmi doğuru... önceden de ıspanak tı sadece demir kaynağı. ama kırmızı et çıktı daha i diye deme Smile
süt sndiren laktaz enzimi yeterszliği arap zenci ve akdeniz ülkelerinde görülme oranı yüksektir. türkiye de %35 lakaz enzimi yerersizliği vardr. o yüzden bazı kişiler süt içtiklerinde ishal oluyarlar..
120gr kırmız şarap 30 gr az yağılı peynir
süt ile fındık da olur.
45 gr meze stili hindi eti yarım elma 3-5 yer fıstığı

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
Komik yeni üye oldum
 Pts 18 Arl, 2006 18:39

slm. aranızda çok yeniyim. bende 1 ay oldu diyete başlayalı ve bunu sizlerle paylaşmak istedim uygulamak isteyenler olabilir Confused

sabahları 45 dk tempolu yürüyorum. günde 2,5 lt ılık su içiyorum. kahvaltıda müsli(lıght süt ile 1 tabak) öğlenleri yağszı tuzsuz hafif sebze yemeği yada beyaz et haşlanmış, acıktıkça bol meyve tüketiyorum yada lıght büsküviler. akşam 7 den sonra asla yemek yemiyorum. ekmek yok,cola,türk kahvesi nescafe yok. şeker çikolata yok. günde 1 adet form çayı içiyorum,bir adet soda ve akşamlarıda sindirimi kolaylaştırıcı yoğurt . marka vermek istemiyorum Very Happy
1 ay oldu başlayalı ve 1 ayda 5 kg verdim
denemek isteyenler varsa deneyebilirler Wink

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 19 Arl, 2006 02:16

mesela gece 12 de yatıyorsan yatmadan 1 saat önce bir bardak şekersüz yağısız süt yanında bir orta boy mandalina.
veya 120 gr kırmızı şaram biraz yağısız peynir.. tüketsen ii olur..

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 slm
 Cum 27 Nis, 2007 10:04

bende yeni üyeyim ve dün geceden beri bütün forumlarınızı okudum.sıcaklığınıza ve samimiyetinize azminize hayran kaldım.Aslında bugün isveç diyetine başlama niyetindeydim ama okuduklarımdan sonra bende ne yapacağımı bilemiyorum.1,55 boyunda ve 77 kilo yum.hayatım botunca diyet yaptım.kilolar verdim aldım verdim aldım........sayısız defa!artık kiloların bana yakışmasını istemiyorum!!!Burada beni anlayabilecek insanların olması beni rahatlattı ve elde edilen başarılar beni motive etti.bundan sonra bende burda sizlerle olmaktan mutluluk duyacağım

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 28 Nis, 2007 11:00

Dietician'a
Benim de zun süredir uyguladığım bi yemek programı var,iyi kilo verdim sayesinde,nasıl olduğunu somak istiyorum.
Sabah tatlandırıcılı çay(haftasonları portakal suyu olmak üzere) keek ekmeği,domates ve peynir yiyorum
Öğle ise etli sebze yemeği,yanında bazen söğüş tavuk veya balık,bir kase yoğurt, bir porsiyon meyve ve kepek ekmeği
Akşam da yine etli sebze yemeği,bir kase yoğurt,kepek ekmeği ve sindirim kolaylaştırıcı yoğurt Smile))
Su içmeye dikkat ediyorum ve yürüyüş yapıyorum bol bol.Ama tatlıya çok düşkün olduğum için çok sık krize giriyorum Sad
Ara öğün tüketmiyorum.
Böyle Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 28 Nis, 2007 16:13

Rouge diyetin çok güzel bence ama meyveyi ara öğün olarak tüketsen daha iyi olur bence

Küçük olaylar karşısında sabırlı olmazsan
Büyük planları gerçekleştiremezsin !!!

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 28 Nis, 2007 16:54

çok sağol canımmm
tavsiye ederim hakkaten düzenli yapınca işe yarıyor
ben uydurdum Very Happy

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 25 Mar, 2008 16:05

merhaba bende rejime yeni başladım kendimi yenice hazır hissettim yediklerime çok dikkat ediyorum sizin azminiz beni çok etkiledi nasıl başardınız
banada yardımcı olun alttaki bu eğriler ne oluyor

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.