Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 İZLEDİĞİM YÖNTEMLER
 Pts 13 Kas, 2006 11:05
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Diyete hazırlanma süreci çok önemlidir.Aklımızın bi köşesinde olmazsa olmaz püf noktalar vardır elbette.Benimde izlediğim yöntemler var.Paylaşmak istiyorum sizlerle.

* Portakal ,Limon ve Greyfurt suyunu karıştırıp içmek.
* 1 yemek kaşığı "Elma Sirkesini " sıcak suya katıp aç karnına içmek. (Tansiyonu düzenliyor)
* Salatalarda "Elma Sirkesi" tüketmek.
* Limitsiz yağsız salata yemek.
* Keten tohumu kullanmak (Susam Şeklinde olandan)
* Form çayı içmek.
* Bol sebze tüketmek.
* Akşam 7den sonra "yemek yememek".
* Aşırı 'Tuz" tüketmemek.
* Cips,Çikolata ve yağlı kuruyemiş yememek

Not:Kendi Blogumda ki Püf Noktaları Paylaşmak istedim..

www.bizimkadinlarimiz.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 13 Kas, 2006 11:14

Şuan diyete başlamak için çok uygun bi dönem,

BAHAR bizi bekliyorr.Noluur fazlalıklardan kurtuluuun.Kilonun yararı yook,Zararı çok..

Hafta sonu anladım ki 70kg bile çook bi bayan için.Hele hele bu genç kızsa.Bende yeni idealler belirlediim kendime.Şimdi ki idealim 65in altına düşebilmek.

TOPLAMDA "37" KG OLACAAAK 1 ay sonraa.Leylii seni seviyoruuum çoook seviyoruuum.Sen bitanesiin ve başaracaksın bunuda.Hayatın çok değişti biliyorsuun.8 ay içinde aklına hayaline gelmeyecek güzel şeyler yaşadın.Araban bile oldu beeeea daha ne olsuun Smile)) Tanrıya binlercee kez teşekkür ediyoruum.Bana bu azmi,gücü,sabırı verdiği için.

Ve beni ""IŞIK"" olarak seçtiği için..!!!!!!!!!

www.bizimkadinlarimiz.com

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 14 Kas, 2006 08:59

Demek ki hayatın sadece bir alanındaki değişim bile diğer alanlardaki değişimi tetikliyor. Hem inceldin hem arabalandın hem insanlara yardımın dokunuyor, ne güzel.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 22 Kas, 2006 12:15

merhaba foruma yeni üye oldum. malum dertten bende fazlasıyla rahatsızım ve hayatımıı oldukça kötü etkilemeye başladı. Leylii sizi tebrik ederim umarım devam eder istediğinize ulaşırsınız.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 22 Kas, 2006 13:55

Hoşgeldin _phonix_cim Smile
Herkesin hayatında bi dönüm noktası vardır, ben de 2 yıl önce 10 kilo vererek herşeyin değiştiğini farkettim. ve şimdi herşey yolunda, ben cok mutluyum.
Sen de istersen yapabilirsin, inanmak ve sabretmek yeter..
Hepimiz yapabiliriz.
Sevgiler..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 22 Kas, 2006 14:36

teşekkürler desteğin için adına sevindim. 2 yıl önce yaklaşık 80 kilodan 66 kiloya kadar düşmüştüm. Fakat kansızlık çıktı. Sad Kan hapları ve solüsyonları sağolsun tekrar 80 i buldum ve malesef durduramadım şu an 106,5kg dayım. Bugün tekrar diyete başladım. İnşallah eski halime bir an önce kavuşurum. Wink

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 22 Kas, 2006 18:48

Aramıza hoşgeldin,
Bizden kopmadığın ve kendini kapatmadığın sürece seninle olduğumuzu göreceksin.
Yeni bir başlık açarak kilo alış-veriş hikayeni yazar mısın _phonix_

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 23 Kas, 2006 01:04

Teşekkür ederim _phonix_cim, inşallah kavuşursun canım, bu olmayacak şey değil, bunu bir kez başardıysan tekrar başarabilirsin,
daha önce de söylediğim gibi;
yeter ki sen gerçekten iste.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 23 Kas, 2006 12:20

auryn'in yaptığı bi alıntıyı okudum az önce hani şu az yiyen ama kilo alımını kontrol edemeyen insanlarla ilgili, sanki tam olarak beni anlatmış. bu metabolizma ile ilgili bozukluklarla hangi doktorlar ilgileniyor. bu sefer kesin kararlıyım kökünden çözmem lazım bu meseleyi. Very Happy

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 23 Kas, 2006 19:13

_phonix_ senin için bunu buldum:

Endokrinoloji nedir?

İnsan vücudunda hormon salgılayan iç salgı bezlerinin aktiviteleri ve bunların hastalıkları ile ilgilenen tıp dalıdır. İç salgı bezleri, kan dolaşımına hormon adı verilen maddeleri salgılayarak, diğer organ aktivitelerini etkiler. Hormon üretimindeki bozukluklar önemli sağlık sorunlarına yol açar.

Endokrinoloji hangi hastalıklar ile ilgilenir?

En bilinen belli başlı ilgi alanları; diyabet (şeker hastalığı), tiroide (guatr), obezite (şişmanlık) ve osteoporoz (kemik erimesi) hastalıklarıdır. Bunlarla birlikte hirşutizm (tüylenme) ve adet düzensizliklerinin hormonal nedenleri ile ilgilenir.
• Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı)
• Tiroid hastalıkları (Guatr, nodül veya kanserleri)
• Obezite (Şişmanlık)
• Polikistik Over hastalığı (Genç kadınlarda tüylenme ve adet düzensizlikleri)
• İnfertilite (Erkek ve kadınlarda kısırlık)
• Büyüme ve gelişme geriliği
• Erken veya gecikmiş ergenlik
• Böbrek üstü bezi hastalıkları (Hipertansiyon atakları, ciltte mor renkli çatlaklar, aşırı kilo alımı)
• Hipofizer hastalıklar (Memeden süt gelmesi, tümörler)
• Osteoporoz (Kemik erimesi)
• Lipid metabolizma bozuklukları (Kolesterol, trigliserid yüksekliği)

Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)
Şeker hastalığı yol açtığı komplikasyonlar nedeni ile günümüzde önemli bir sağlık sorunudur. Diyabetli bir hastanın beklenen yaşam süresi aynı yaş ve cinsteki sağlıklı bir bireye göre 10-15 yıl kısalmıştır. Pankreastan salgılanan insülinin yetersiz kalması sonucu ortaya çıkan bu hastalık, günümüzde erken teşhis edildiğinde önlenebilmekte veya geciktirilebilmektedir.

Tiroid Bezi (Guatr)
Tiroid bezi vücudumuzun metabolizma hızını ayarlayan iç salgı organımızdır. Hem yapısal hem de fonksiyonel problemleri vardır. Halk arasında zehirli guatr, iç veya dış guatr olarak isimlendirilen hastalıklar, tiroid bezinin normalden fazla çalıştığı veya yapısal olarak içerisinde bezelerin geliştiği durumlardır. Son yıllarda biyopsi tekniklerinin kolaylaşması sonucu tiroid kanserleri erken tanınabilmekte ve gereksiz ameliyat riski minimuma indirilebilmektedir.

Obezite (Şişmanlık)
Yağ dokusunun hormonal olarak aktif bir organ olduğunun ve kanser dahil birçok hastalığa yol açtığının anlaşılmasından sonra, obezite önemli bir sağlık problemi haline gelmiştir. Altta yatan olası bir metabolik neden mutlaka araştırılmalıdır. Obezite tedavisi, hipertansiyon veya kalp hastalığı tedavisi gibi hayat boyu süren bir tedavidir. Hedef, kalıcı kilo kaybının sağlanmasıdır.

Osteoporoz (Kemik Erimesi)
Yaşlılık her insan için kaçınılmaz bir dönemdir. Yaşlılıkta kendi isteği ile yemek yiyebilmek, hareket edebilmek en önemli konular haline gelmektedir. Bu dönemde hareket kısıtlılığına yol açan en önemli nedenlerden biri osteoporoza bağlı kırıklardır. Kırık riskini en aza indirmek için, Osteoporoz'un tespit edilmesi ve kişiye uygun tedavinin seçilmesi gerekmektedir.

Hirşutizm (Tüylenme) Her genç kızın az ya da çok tüylenme problemi olmuştur. Ancak vücudun 3-4 yerinde birden, uzun, siyah ve sert tüylerin ortaya çıkması özellikle adet düzensizlikleri ile birlikte ise mutlaka hormonal araştırma gerekmektedir.

Nasıl Endokrinolog olunur?
Ülkemizde Endokrinoloji Uzmanlığı 5 yıllık İç Hastalıkları (Dahiliye) İhtisası ve sonrasında yapılan 3 yıllık üst ihtisas eğitiminden sonra, sınavla verilmekte ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır.

Endokrinoloji üniteleri nerelerde bulunur?
Ülkemizde 33 tıp fakültesinde Endokrinoloji ve Metabolizma Üniteleri bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Sigorta Kuruluşları'nda erişkinler için toplam 12 Endokrinoloji Kliniği vardır.

Alıntı

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.