Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 merhaba
 Pts 08 May, 2006 10:26
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhaba arkadaşlar
kilo veriyorum ama çook yavaş,şikayetçiyim.

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 08 May, 2006 11:41

Hoşgeldin Paytak Penguen,
Yavaş kilo vermenin sebebi pek çok farklı şey olabilir. Önceden de diyet yapan biriysen vücudun kıtlık psikolojisine kapılıp güçten düşmeyi engellemek için böyle bir yola başvurduğunu duymuşsundur. Genelde ilk kez diyet yapanlar daha çabuk kilo kaybederler. Diyete alışık vücuda sahip olanlar ise bunda zorlanırlar.
Diğer aklıma gelen sebep ise herhangi bir hazım problemi yaşıyor olabileceğin. Ya da sindirim sisteminin bağırsak kısmı sana bunu yapıyor olabilir. Belki de metabolizma hızın doğal olarak yavaştır.
Aslında bu tahminler her ne kadar edinilmiş bilgilere dayansa da en doğrusu gerekli ölçümleri yaptırmaktır. Sana da bunu tavsiye ederim. Çünkü sorunun ne olduğunu bilsen bile çözümü sana sunacak olan doktorlar olmalıdır.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 08 May, 2006 12:23

metabolizmam nedeniyle bende yavaş kilo veriyorum ama yağ kaybım kiloma göre
daha hızlı, öğrendimki sadece diyette işe yaramıyor mutlaka spor da yapmak lazım.

ama damlaya damlaya da göl olur deil mi Wink

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 08 May, 2006 17:27

diyet yapmak tek başına çözüm diil.. diyetimi sporla desteklediim 1 ay boyunca 4.5 kilo verdim ancak iki aydır okul dersler derken spora zaman ayıramadım ve iki ayda sadece 2 kilo verdim. o da tam iki kilo diil zaten Neutral yani spor kaçınılmaz bişey...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 bagirsak problemi olanlar
 Cum 12 May, 2006 08:18

benim muzmin kabizlik problemim var(uzerinize afiyet)
gunde 1,5lt suyu sadece ofiste tuketiyorum,eve gidincede yemek oncesi ve sonrasinda mutlaka su icerim bu nedenle su icmemeye dayali bir problem degil,hareket etmek derseniz, evli,cocuklu ve calisan bir bayanin evdeki hareketini bilen bilir,bazen dogruduzgun oturup tv seyretmeden yada gazete/kitap okuyamadan uyudugum oluyor.(bu anlattigim rutin nedeniyle spor aktivitelerinde bulunmam mumkun degil maalesef..yapabilen varsa takdir ederim..)
neler denemedimki sabahlari ac karnina kayisi/ incir yiyip uzerine su ictim bunun uzerine hani su bagirsak calistirdigina inanilan caylardan ictim banamisin demedi.. hepsini birden yukleyince bagirsaklarim hepten calismaz oldu!!
farkli neler yapabilirim bileniniz, ayni problemden sikayetci ve cozum bulmus olaniniz varsa lutfen soylesin..

simdiden tesekkur ederim.

herkeze iyi haftasonlari

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 13 May, 2006 20:28

Münevver,
Bu problem çoğumuzun baş ağrısı. Hiç biri fayda etmediyse bir de prebiyotik ve probiyotik ürünleri denesene. Hani şu Activia ve türevlerini diyorum. Bir de kefir dene derim ben.
Olmazsa da ufak ufak doktor yolunu tutman iyi olur. Acele sıhhatler pardon acil şifalar dilerim Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 16 May, 2006 15:06

münevverciğim sabah erkenden bal ile keten tohumunu karıştır ve üstünede
bolca ılık su iç bana dua edeceksin çünkü aynı sorunu böyle yendim

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Sal 16 May, 2006 23:44

Tombul cadi, blog adresini bizimle paylas hadi:) Yani blog vardir diye dusunuyorum, belki de sadece bu foruma katiliyorsundur, ama uyguladigin plani merak ettim cok.

Spora ben de feci useniyorum, onceki rejimlerimde hep yapiyordum, ama nedense bu sefer eziyet gibi gelior, o yuzden kendi kendime dedim ki, kilo vermem yavaslarsa ya da durursa baslicam spora, once bir yeme duzenine alisiyim, cunku ben hep bir anda rejim-egzersize saldirip hizli kilo verip sonra biktim ikisinden de, bu sefer agirdan aliyorum!

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 17 May, 2006 09:38

merhaba arkadaşlar,ben özlem... diyetimin 9.haftasındayım...geçen hafta ya baskülüm bozulmuştu ya da metobolizmam. bir gram bile verememiştim...amaaaa 2 gündür su içmeyi öğrendiğim için tekrar inişe geçtim...çok mutluyum....

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.