Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 03 Eyl, 2006 15:13
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Zuzu,
Bunu bilebilmek güç. Yine de boyunu kilonu ve şişmanlama öykünü yazarsan tahmin etmeye çalışabiliriz.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 05 Eyl, 2006 12:24

merhaba arkadaşalar görüyorum ki bir cogumuz diyetisyenlerin ilgisizliginde hoşnutsuz.Arkadaşlar öncelikle bir diyetisyen olarak sizlere şunu söylemeliyim. Bu gün türkiyede 2000 mezun diyetisyen bulunmaktadır.hal boyle olunca diyetisyenlere çok fazla iş duşmakte ve ilgilenmesi gerekilenden daha fazla sayıda kişiyle ilgilenmeyiz.Bunun içinde bazı diyetisyen arkdaşlarımız önceden hazırlamış oldukları diyet listelreini vermektedir.Biliyorum bu bir hata yapılmaması gerekir.Neyse bu konuda fazla konşmayım diyetisyen arkdaşları savunucusu veya kötüleyici duruma düşmek istemem. Arkdaşlar bu siteye yeni geldim ve elimden geldigince szlere yardımcı olmaya calışacagım tabiki zaman buldukca. Sevgi ve saygılarımla

www.diyetisyen.tr.cx

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 07 Eyl, 2006 15:38

Diyetisyenler elbette yol gösterici olarak çok yardımcı olabilirler. Ama bu aynı zamanda motivasyonla da ilgili birşey.

Baş ağrısı değil ki ilaç yazılsın ve uygula densin. Bu listeler daha başta insanı strese sokuyor. Benim gittiğim diyetisyenin de sizin anlattıklarnızdan farkı yoktu. Önünde yığılı birsürü kart vardı hastalara ait. Bir başka dosyada da, bana da verdiği fotokopi diyet listesi.

Tabiki tavsiyelerde de bulundu. Onu şunu bunu yeme şeklinde. Ve ben başladım ama tamamen kendi zorlamamla. Yani liste ve ben vardık. Uzun sürmedi.

Benim hatam büyüktü hala da büyük. Bunu hep kabul ederim. Ama diyetisyenlerin sorumluluğu da sandıklarından daha büyük. Ona gelen kilosu fazla kişi zaten bu sıkıntının altından kendi çabasıyla kalkamamış demektir. Yüksek motivasyon ihtiyacı vardır. Belki bunu üzerinde durulsa çok güzel sonuçlar ortaya çıkacak.

İnanın buradaki yazıları okumak bile, ya hadi bi daha deniyeyim, dedirtti bana.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Eyl, 2006 17:38

Nilsar Hanım sizi anlıyorum ve sizinde benim demek istedigimi anladıgınızı duşunuyorum.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Eyl, 2006 12:25

Eğer istediğinizi söylediğiniz halde kendinizi motive edemiyorsanız bunu diyetisyenlerden beklemek ne kadar doğru ki?

herşey önce "BEN" den başlamıyor mu???

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 26 Eyl, 2006 23:25

merhabalar...bende kilo vermeye karar verdiğim zaman arkadaşımın önerdiği diyetisyene gittim.beni dahiliye dr.yönlendirdi.tahlil sonucuna göre bana özel diyet programı ayarladı.belli günler kontrole çağırdı.sonuç olarak şimdilik 5 kg. verdim.vermeye devam ediyorum.bence iletişime geçtiğiniz kişi önemli.siz ona güveniyorsanız ve sizinle iletişim kurabiliyorsa mutlaka kilo veriyorsunuz.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 27 Eyl, 2006 08:12

Esin merhaba hoşgeldin aramıza,

5kg vermiş olman beni çok mutlu etti ve sevindirdi.Diyet yaparken kişi öncelikle kendisine güvenecek ve inanacak ki bu inancı doğrultusunda EMİN ADIMLAR atabilsin.Bütün fazlalıklarından kurtulman dileğiyle.Sevgiyle kal..

www.bizimkadinlarimiz.com

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 20 Arl, 2006 18:52

ben hiç gitmedim ve gidip gitmeme konusunda çok kararsızım yani ya işe yaramazsa diye korkuyorum

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 20 Arl, 2006 19:01

bence herkes diyetisyene gitmeli zayıfı, kilolusu herkes doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğretiyor

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 21 Arl, 2006 06:47

Doğru beslenmeyi öğrenmek çok önemli.Bu anlamda sizi yönlendirecek olan diyetisyen de büyük önem kazanıyor.
Çabuk kilo vermeniz adına sizi aşırı kısıtlamaya sokacak,çok düşük kalorili beslenmeye yönlendirecek olanları da var, her meslekte her çeşit insan var biliyorsunuz.
Bu konuya dikkat lütfen..
Sevgimle..

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.