Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Üye
Üye

turkey.gif
 Verilen kilolar neden geri alınır?
 Per 14 Eyl, 2006 15:01
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Hepimizin öğrenmek istediği bir konu sanırım

Üye
Üye

turkey.gif
Önemli Şimdi size elimden geldigince açıklamaya çalışacağım
 Per 14 Eyl, 2006 15:02

Diyet yaparken kilo verilir. Peki verilen kilolar neden geri alınır?
Bir çok kişi aç kalarak diyet yapar ve kilolarını verir, peki diyetleri bıraktıktan sonra neden bu kilolar geri alınır?

Basitce açıklayım silere,
Bildigimiz gibi televizyonlarda, gazetelerde ve dergilerde çıkan çoğu diyetler insanların yemeklerini birden azaltmasını, kısmasını, vücüdun alışmış olduğu yiyecelerden çok farklı şeyler yemesini ve en kötüsüde hiç yemek yememesinden oluşna diyetlerdir.
Bilirsiniz ki kilo alıp verme basitce kalori hesabı oyunudur.

Neden kilo alınır?
Çünkü vücudunuz yakabileceğinden fazla kalori alırsa bu da size kilo olarak geri dönmektedir.
Bu mantık ile insanlar da fazla kilo aldıklarında oyunu kuralına göre oynamak isterler ve hemen diyetlere başvururlar ve de ilk başlarda biraz kilo vermeye başlarlar daha sonra bu kilo verme durur bu bazen metabolizmanızın hızı ile alakalı olarak değişiklik göstermektedir.
Peki Bilinçsizce, aç kalarak yapılan diyetlerin sonu ne oluyor?
Bu tarz programlar uygulanıp geri alınan kiloların nedenlerini örneklendirerek anlatayım.
Bilinçsizce, aç kalarak yapılan diyetler bir yayı yukardan elinizle bastırmak gibi olduğunu düşünün bırakınca ne olur. Evet bildiniz. Şimdi örneğimizi biraz açalım.
Diyelim 65 kilosunuz ve aç kalaran diyet yapmaya aşladınız.Diyet süpergidiyor henüz 2. haftadasında olmanıza rağmen 5 kilo verdiniz bile ve şu anda 60 kilosunuz.

20.Gününüze geldiniz ve şu anda 59 kilodasınız ve kilo vermenizin yavaşladıgını farke ettiniz. Bu sırada vücüdunuz sürekli aç kalıyor ve artık KITLIK PSİKOLOJİSİ dediğimiz bir durumda vücüdünuz sanki bir daha yemek yemeyecek gibi hissetmeye başlıyor.

30. Günüz desiniz ve kilo veremiyorsunuz çünkü vücudunuz diyet sırasında ne yerseniz yiyin hayatsal faaliyetlerini sürdürmek için onları yağ olarak depolamaya başlar.

31.Gün bu gidişat sizin bütün moral ve motivasyonunuzu olumsuz etkilendigi için diyet yapmayı bırakıyorsunuz ve tekrar yemek yemeğe başlıyorsunuz. Kıtlık psikolojisinde olan vücudunuz fırsat bu fırsat diyerek ne yerseniz yiyin hepsini size yağ olarak depolar. Metabolizmanızda artık yeterince yıpranır ve hareketsizlik ile birlikte sağlıksız beslenmenin sonucu;
60. Gün diyete başladığınızda 60 kilo ile başlamışken şu anda 70 kilo olmak üzeresinizdir.

Sizlerin dikkat edeceğiniz nokta aç kalarak kilo veremeyeceğinizi öğrenmelisiniz. Unutmayın aç kalarak yapılan diyetler sadece metabolizmanızı bozmak ile kalmaz size daha fazla kilo olarak geri döner.

Saygılarımla
Dyt. Reyhan ÖZDEMİR

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 15 Eyl, 2006 16:49

Evet aynen dediğiniz gibi.Bende bir çok konuşmamda bunu dile getiriyorum.Çok yemek yiyip hareket olmaz ise KİLO ALMAK kaçınılmaz olur.

Ama isteyen herkes Kilo verebilir.Bunun en büyük örneği benim.Elbette ölüm orucu gibi yapılan diyetlere her zaman karşıyım.Benim diyetimde sağlıksız hiçbişey yoktu.Masraflı bi diyetti kabul ediyorum Smile)

Sizleri seviyoruum kardeşlerim...Haydiii hepberaberrr hooopp hooop hoooppp.Bir iki bir iki kolları aç kapa..Pişşşt kaytarma bakkiim Red Wink) Red dedimde çok özledim beaaa En büyük rakibim Redi.

www.bizimkadinlarimiz.com

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 15 Eyl, 2006 17:13

leylii senin diyetin nasıldı : )
kaç kilo verdin biraz yazarmısın şimdi merak ettim : )

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 16 Eyl, 2006 00:33

Sevgili Leylii Hanım bir diyetin sağlıklı olması demek onun pahalı veya masraflı olması demek değildir. Bir diyetin sağlıklı olması demek kişinin kendine özel gunluk alması gereken besin ve besinögelerini yeterince alabilmesi ve programlı bir şekilde zayıflaya bilmesidir. Kilo kayıplarını lutfen dikkate alalım bu kayıpların nereden ve nasıl verildigi önemlidir. Örneğin, göbek bölgesinin hızlı erimesi bazı durumlarda iç organlara zarar verebilir. Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi iç organlarımızı etrafında da yağlar var ve bunların hızlı erimesi durumunda iç organlarımızda tahrip olabilir.sevgilerimle

Dyt. Reyhan ÖZDEMİR

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 18 Eyl, 2006 09:13

Ehuu Ehuu Ehuuu Smile

benim diyetimi duymayan var mıı yaa Limonağacı Smile) "6 ayda 30kg"

DİYET YAPMAK HİÇBİRŞEY YEMİYECEKSİN DEĞİLDİR.

BEN KENDİ DİYETİM ADINA KONUŞUYORUM:

Diyetin "sağlıklı" olması demek onun PAHALI ve MASRAFI olması demektir bana göre.Benim izah etmek istediğim; diyet yapan birey,her türlü meyveden,sebzeden,balıktan,tavuktan,zeytinyağından,bademinden -cevizinden-fındığından,light peynirinden yoğurdundan,sütünden,vitamininden, vs vs. yiyecektir.Haa bunlarda maddiyata bakıyor Reyhan hanımcım.Hayat maddiyat değil midir?

Benim kardeşlerimin,arkadaşlarımın,siteyi ziyaret edenlerin burada bulunma amacı belli;

Çoğu diyetisyenlere,spor komplekslerine gidemeyen,kendi uğraşlarıyla,bizlerin de destekleriyle,güzel bir ortam sağlayarak onların kendi başlarına yaptıkları diyete katkı sağlamaktır..

SİZLERİ SEVİYORUM KARDEŞLERİM.KARDEŞİNİZ ALDIĞI KİLOYU BİR HAFTADA "DETOKS" YAPARAK VERDİ.SİZLERİN DE KATKILARIYLA.ÖZELLİKLE "AYBALAM" SENİN DESTEKLERİNİ İNKAR EDEMM BİTANEM BENİİİİM Smile

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 20 Eyl, 2006 13:41

leyliye bu konuda sonuna kadar katılıyorum. cünkü bende diyetim boyunca market alışverişlerimi ona göre yaptığımı ve pek çok kez belki de normalden daha pahalıya mal oldugunu söyleyebilirim. örnek vermek gerekirse şekersiz ananasın varlıgından haberim yoktu ama artık buzdolabımızın vazgecilmez bir elemanı kendisi, prebiyotik yogurtlar, light peynirler, enteresan çaylar, hayatımda ilk kez et bile aldım kendime... girdiğimiz yol bizlere bunları
yaptırıyor cünkü.
arkadaslar konu ile ilgisi yok biliyorum ama şunu belirtmek isterim kimi zaman diyetimizi bozmadığımız ve sporumuzu da iyi yaptığımız halde tartıda kilo vermemiş olarak cıkabiliyoruz. bunun sebebi vucudumuzun su tutması. morallerimizi bozmayalım. vucudumuz bugun su tutar, yarın direnir ama öbür gün patır patır verir vermesi gerekeni. Smile

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Eyl, 2006 12:53

herkese merhaba
kendimi yeniden tanıtma ihtiyacı duydum.ben bir diyetisyenim.ve bir şey sağlıklı değilse önermem ve yaptırmam
bu sitede herkes(önüne gelen kendini diyetisyen zannediyor) bir beslenme uzmanı olmuş.
diyet demek bir şeylerden mahrum olmak veye pahalı şeyleri alıp yemek değildir.
diyette kişinin istediği her şey olabilir miktarı ve yeme sıklığına bağlı olarak.zaten sen market alışverişi yapıyorsun ve para ödüyorsun benim müşterilerimden bu konuda şikeyet gelmedi.siz evde ceviz yemiyor musunuz yada peynir yada ekmek bunun ne farkı var.illaki diyette light ürünler olacak diye bir şey yoook ki.herkes kendi maddi durumuna uygun diyet yapabilir.ve bende kişinin maddi durumuna uygun diyet hazırlayabilirim.
metabolizma diye bir şey vardır bilmeme biliyor musunuz limoon ağacı.kişinin nbir haftadan sonra kilo verememsi ilk önce diyetiyle alakalıdır yani çok düşük enerjili diyet yapıyordur ve metabolizma bu enerjiye adapte olur ve o da az enerji harcamaya başlar ve kilo verme durur.yani vucut su topladığı için değil bunlar.tabi bunun olmaması içinde kişinin bir gerçek bir beslenme uzmanıyla diyet planlaması ve sağlıklı beslenme eğitğmi alması gerekir.
inşallah derdimim anlatabilmişimdir bende 2buçuk ayda 13 kilo verdim ve 2 yıldır aynı kilomdayım.bu demek oluyorki doğru yolu izledim ve bir hafta sürekli yemek yiyip kilo alıp sonrada bunun detoks adı altında vermeye çalışmadım.kilomda sadece 1-2 kilolu dalgalanmalra olur kilo alıp vermeme.zaten kilo alıp vermek metabolizmayı yavaşlatır ve her kilo aldığınızda vucunuzdaki yağ miktarının artırırsınız.buda demek oluyor ki daha zor kilo verirsiniz.
sizlerer bir beslenme uzmanı olarak tavsiyem uzmandan yardım alarak zayıflayın veya lilo alın.bunlar basit işlerdeğil.herkes aynı diyeti yapmamalı.herkesin kendi vucut haritasına göre diyeti olmalı ve sağlıklı ama bütçesine uygun beslenmelidir.
benimle aynı görüşte olan ve yardım alamk isteyenleri bekliyorum.
kiloverin ama almayın.SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Eyl, 2006 14:15

Diyetisyen hanım laf kalabalığından başka bişey yazmamışsınız.Diyetisyen olabilirsiniz,
ama bize yardımınız var mı.Artı benim hakkımda ve çok sevdiğim arkadaşlarım hakkında ;

bu sitede herkes(önüne gelen kendini diyetisyen zannediyor) bir beslenme uzmanı olmuş.
DİYEMEZSİN,İZİN VERMEM.YÖNETİMDE BUNA İZİN VERMEZ.

Bizler "OKUMAYI " biliyoruz.

kendimi yeniden tanıtma ihtiyacı duydum.ben bir diyetisyenim.ve bir şey sağlıklı değilse
önermem ve yaptırmam

SİZİN DİYETİSYEN OLDUĞUNUZ KULLANICI ADINIZDA YAZIYOR ZATEN.

benimle aynı görüşte olan ve yardım alamk isteyenleri bekliyorum.

TŞKR EDERİZ.YARDIM ALMAK İSTEYENLER OLDU AMA YARDIMINIZ "ÜCRET" KARŞILIĞI OLDU.
BİZLER BURDA GÖNÜLLÜYÜZ.

SİZİNLE HARCIYACAK VAKTİM YOOK ÜZGÜNÜM.DAHA FAZLA TEPKİ TOPLAMAK İSTEMİYORSANIZ

SİTEDEN ÜYELİĞİNİZİN SİLİNMESİNİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Eyl, 2006 14:33

leylii kesinlikle sana katılıyoruum canıım.zaten diyetisyenin konuşma uslubunu
beğenmemiştim.ne öyle ileri geri konuşmuş.burası dostluk sitesi herkes bizim canımız.
kimse leyli için ileri geri konuşamaz.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.