Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 02 Kas, 2006 16:59
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Hülya merhaba,

Bende çok süpeer diyet yaptığım halde 2 ay boyunca 75in altına düşemedim.Amaa yılmadım azim ettim SPORLA 70e kadar düştüm.Neden 75in altına düşemedim biliyormusun SPOR yapmadığım için.26 Kg yemek yemeden verdim.6 kg da SPORla verdim.Bizlerin en büyük hatası diyet yaparken."HEMEN PES ETMEK" hele bi dur da az beklee "hemen yemeğe sarılma" Smile Valla ben son diyet girişimimde bunu BAŞARDIM.

AZMETTİM,SABRETTİM ....... KA.ZAN.DIM

www.bizimkadinlarimiz.com

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 03 Kas, 2006 08:23

Şu an hala bu düzeni devam ettiriyorsan ideali yakalamışsın demektir. Rahatsızlığının da etkisi ile bir duraklama dönemine girmişsin büyük ihtimalle. Fakat verdiğin listede değiştirilecek hiç bir şey yok.
Yine de tedirginsen bir doktora danışmanı öneririm.
Su tüketimini arttırmak, ve vücudun su tutmasını engellemek için tuz tüketimini azaltmak da işe yarayabilir.
Ama en önemli şey sağlığın canım. Sen zaten büyük adımlar atmışsın. Birazcık sabret devamı gelecek. Sen yeterki iradeni koru.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 03 Kas, 2006 10:25

Hülya,BAŞARANLAR bölümüne diyetinden bahsedersen.Bir çok kişiye umut ışığı olabilirsin.O kadar çok bilinçsiz diyet yapan insanlarımız var ki.Hele hele asla kilo veremeyeceğini düşünenlerde.En azından fikir edinebilirler,kilo vermiş kişileri okumak MOTİVEMİZİ arttırı diye düşünüyorum.Galeriler bölümünde eski ve yeni halinide yayınlayabilirsin.Fazlada takma istersen,neden kilo veremediğin konusunda.Zamanla onuda çözersin.Önemli olan istikrarı sürdürmendir.Sevgiyle kal.

www.bizimkadinlarimiz.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 03 Kas, 2006 10:45

Bencede beslenme düzenin gayet iyi, zaten bir diyetisyene gidince aynı öneride bulunuyor. Sen kimseye paranı kaptırmayıp, kendi çabalarınla başarmışsın, tebrik ederim.
Biliyormusun sen şu anda çoğumuzun hayallerine ulaşmış durumdasın Smile Hepimiz en az
20 kilo verip, bunu nasıl başaracağız derdindeyiz ki sen bu durumu atlatmışsın. Sağlık
sorunlarım oldu ve tedavi gördüm yazmışsın, bu durumda bence şok rejim falan yapma.
Bünyeni fazla zorlamaman belki senin için daha iyidir. Sen bu yeme düzenine devam et,
sakıncalı besinlerden uzak dur, bir süre sonra tekrar kilo vermeye kendiliğinden başlarsın.
Normalde bile diyetisyenler 6 aydan sonra bir süre koruma diyeti veriyorlar. Bedenimizin bir süre dinlenmeye ihtiyacı oluyor. O yüzden çok kafaya takma. Jimnastik yapmak yerine ise, hafif tempolu kısa yürüyüşler yapabilirsin mesela.

Sevgiler,

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 03 Kas, 2006 13:05

Merhaba arkadaşlar hepinize ilginizden ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Güzel sözleriniz beni hırslandırdı.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 20 Arl, 2006 18:42

boyum 167
kilo 57
yaş 24
bekarım
hastalığım yok
en fazla kilom 64 en az 57

1 aydır diyet yapıyorum vede spor.benim sorunum bacaklarımda belim incecik ama bacaklarım çok kalın. daha önce spor salonuna gittim bana bacaklarımı eritemeyeceğimi söyledi bende bıraktım sporu. 1 aydır yaptığım diyette 5 kilo verdim ama bacaklarım istediğim gibi edimiyo . ne yapabiirim bana yardım edin lütfennnnnnnn Sad((

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 20 Arl, 2006 18:59

ayy inanmıyorum nisan_23 sana sen sadece bacaklarından şikayetçisin birde beni düşün heryerimde fazlalık var Crying or Very sad

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 21 Arl, 2006 18:41

nisan_23,
Kilon çok normal. Lütfen diyet yapıp ta bedenini zorlama.
Kendini olduğun gibi kabullen ve sevmeye çalış.
Bak benim de bacaklarım vücuduma göre çok ince ama belim herhalde 1 metre falandır Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Iıı ! (Başlık yok)
 Pzr 21 Oca, 2007 04:49

merhaba bende dıyetısyene gıttım ancak listeyi elime verince birden diyet yapmaktan vazgeçtım motivasyonum yoktu .simdi yeniden dıyete basladım ancak kendı kendıme lıste yaparak gunluk protein yag karbonhıdrat alıyorum baslangıc kılom84.4 hedefım70 motıvasyonumu sureklı bu sevıyede tutup diyeti bırakmamam için destege ihtiyacım var:(( [color=] [/color]

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 21 Oca, 2007 11:50

Hoş geldiniz...

Arkadaşlar diyette en çok ihtiyaç duyulan şey motivasyon, destek, sevgi, ilgi anlayış
gibi faktörlerdir diye düşünüyorum.

Hatırlıyorum da bir dönem benim de denemediğim yol kalmamıştı, ne duysam 'acaba? '
düşüncesiyle yaklaşıyor, zaman zaman güçlü irade ve inadımın da etkisi ile başarılar kazanıyordum.

İşte o dönemlerde en çok duyduğum söz de :
'Çokkk güzel oldun, nasıl yaptın, aman sakın alma, nasıl oldu da cildin hiç etkilenme-
di, ..? gibi sorular oluyordu.

Ve ben de şimdi bir çoğunuzda gördüğüm davranışların aynısını sergiliyordum. İnatla:
' Yok canım, daha 5 kilom kaldı verilecek..' diyordum.
Cevap hiç gerek olmadığı doğrultusunda iltifatkâr sözler oluyordu amaaa..Söz dinleyen
birileri olsa da duysa!..

Bir de herkes ağız birliği etmişçesine:
'Sakın geri alma! diyorlardı. Geri almak mı, o da ne demekti?
O kadar sıkıntıdan sonra niye geri alacaktım ki, bu insanlar ne demek istiyorlardı?

Bugün her şeyi daha bir netleştirmiş, oturtmuş durumdayım çok şükür, zihnimde..
Vermek evet zormuş ama daha da zor olanı korumakmış!!!...

Lütfen sâkin olun, hız kesin arkadaşlar, bunca yıl al-ver, diyet-yeme döngüleri baskısında yorulmadınız mı, canınıza yetmedi mi, hadi, çekinmeyin,söyleyin..

Daha uzun zaman tanıyın kendinize, bakın bugünkü gazetelerden birisinde Dr. Mehmet Öz ne demiş:

Kilo vermek için küçük ve ulaşılabilir hedefler saptamak gerekiyor. yani, bir günde 500 kcal. kesen bir diyet yerine, akıllıca yiyip, günde 100 kcal. kesmek.

Çünkü, günde 500 kcal. kesmek istediğiniz zaman, sanki suyun altında nefessiz duruyormuş gibisiniz, tekrar SU ÜSTÜNE ÇIKMAK İSTEYECEKSİNİZ.

Kendinizi neredeyse aç bıraktığınız diyetler uzun vadeli çözüm olamıyor; çünkü iradenizi kaybettiğiniz anda yine eskiye dönüyorsunuz.

Kendinizi çok zorlamamalısınız.

Arkadaşlar, inanın bu kadar boş vaktim olması gibi bir lükse sahip değilim, yalnızca
benim geçmişte çok acı çekmeme neden olan bir konuda insanları, hem de sizler gibi çok aklı başında olan gençlerimizi bilinçlendirmeye çalışıyorum, yanlışlarınızı görünce dayanamıyorum, inanın..

Birkaç ay daha geç giyin yeni aldığınız kıyafetinizi, yeter ki bu işi öğrenin ki size bir daha acı veremesin bu hastalık.. Evet, hastalık, küçümsenmeyecek, kronik bir hastalık..

Çaresiz değil fakat çok dikkat ve emek ister.

Lütfen..Rica ediyorum.. Bilinçsizce olan, aceleci yaklaşımlardan uzak durun.Diyet psikolojisi bölümünü de okumayanlar okusunlar..Öneririm..

Yanınızdayız, biraz cesaret, dengeli ve yeterli beslenme ve egzersiz- yürüyüş en ideali bana göre- ile yolunuza devam ediniz, asla vaz geçmeyiniz, ümitsizliğe kapılmayınız, başaracaksınız!..

Sevgiler..

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.