Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 mideye kelepce takmak
 Cum 18 Ağu, 2006 08:13
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

arkadaslar bu konuyu bana enine boyuna aciklayacak birileri varmi?
ben tehlikeli bi yontem oldugunu duymustum ama bakiyorum unlu/unsuz bircok insan bu yontemle zayifliyor,,
(enson ozon orhon kardesimiz zayiflamis -6 ayda 60kg-, dun gazetede birinci sayfadan haber yapmislardi.bide bi bayan tiyatrocu taktirmisti.)

konu hakkindaki sorularim asagidaki gibidir..
1- kelepce midede kac yil kaliyor?omurboyumu?
2- cikartinca ne oluyor?
3- mideye etkileri nelerdir?-(mide elastik bir yapidami cikartinca eski halinimi aliyor?)
4- diyelimki cikartildi bi sonraki adim ne oluyor?
5- maddi karsiligi nedir?- (manevi karsiligini sormuyorum)

simdiden tesekkur ederim.
herkeze iyi haftasonlari dilerim.

sevgiler,

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 18 Ağu, 2006 14:06

ben korkarım böyle şeylerden ya çenemi tutar zayıflarım ya da kilolarımla mutlu mesut yaşarım daha iyi

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 18 Ağu, 2006 15:53

ya ben de hiç bilmiyorum. (aslında bilen yazsın demişsin zaten ama ) ben de naçizane kendi düşündüğümü söyleyeyim dedim.
daha geçen konuşuyorduk da tv'de falan görünce.. böyle şeyler hakkında önüme bilgi gelse bile burun kıvırıyorum. ameliyatla takılmıyor mu hem o kelepçe? : ( kötü bir şey ameliyat. vücut bir kere açıldıktan sonra eskisi gibi olması mümkün müdür ki? belki çok uç bir örnek olacak ama... yumurtalık ameliyatlarında mesela vücudun o bölgesine müdahale olduğu için ileride hiçbir sorun olmamasına rağmen sırf ameliyat geçirildi diye yok efendim yapışıklıklar vs'ler söz konusu olabiliyor. hastahanelerden kapılabilecek enfeksiyonlar da cabası...

bilgi edinelim tabii o soruların cevabını ben de merak ettim ama.. ne bileyim işte... belki de bilgisizliğimden olumlu bakamıyorum olaya.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 18 Ağu, 2006 22:13

sevgili münevver bununla ilgili bir haber www.diyetform.com 'da var istersen bir bak

griÇevrimdışı
Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 19 Ağu, 2006 01:38

bende bu konuda araştırma içindeyim ozan orhon ne olmuş öyle yahu Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 19 Ağu, 2006 03:31

evet ben de merak ettim ama aramaya üşenenlerdenim Very Happy
biri bulup gelip yazsa güzel olacak heheh

griÇevrimdışı
Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 19 Ağu, 2006 14:35

Mide küçültme ameliyatında midenin girişine “kelepçe” olarak tanımlanabilecek bir sistem yerleştiriliyor. Genişliği dışarıdan kontrol edilebilen bu kelepçe sayesinde mideye istenen oranda yiyecek girmesi sağlanıyor. Amaç ise kişiye ayda 5-6 kilo verdirmek...

Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güner Öğünç, düzenlediği basın toplantısında, Akdeniz Üniversitesi’ndeki mide küçültme operasyonlarına 6 yıl önce başlandığını söyledi. Bu süre içinde 20 kişinin operasyon geçirdiğini belirten Öğünç, bu kişilerden birinin Irak’tan, birinin Norveç’ten, diğerinin ise Almanya’dan geldiğini kaydetti. Şişmanlığın, estetik problemlerin yanı sıra pek çok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Öğünç, şunları söyledi: “Şişmanlıkla birlikte kişide hipertansiyon, şeker, uykuda solunum durması, yürüyememe, merdiven çıkamama, nefes nefese kalma, kalp hastalıkları, safra kesesinde taş oluşumu, damar sorunları, hormon bozuklukları, kısırlık gibi sorunlar görülüyor. En tehlikeli olanı ise şişman kişilerde kanser vakalarına daha sık rastlanıyor olması. Toplumda her 7-8 kadından 1’inde meme kanseri vakasına rastlanırken, şişman kadınlar, zayıflara göre 6-7 kat daha fazla meme kanserine yakalanıyorlar.”

Prof. Dr. Öğünç, şişmanlığın devlet tarafından da bir estetik problem olarak kabul edildiğine dikkati çekti. Ameliyatın sigorta kapsamına alınmadığını ifade eden Prof. Dr. Öğünç, “Ancak devlet, şişmanlığın beraberinde getirdiği sağlık problemleri nedeniyle her yıl büyük miktarlarda para harcıyor. Eğer mide küçültme ameliyatları sigorta kapsamına alınırsa, şişmanlıkla birlikte gelen diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklara yapılan harcama da azalacaktır” diye konuştu. Mide küçültme ameliyatında midenin girişine “kelepçe” olarak tanımlanabilecek bir sistem yerleştirdiklerini belirten Öğünç, genişliği dışarıdan kontrol edilebilen bu kelepçe sayesinde mideye istenen oranda yiyecek girmesini sağladıklarını söyledi.

Amaçlarının, kişiye ayda 5-6 kilo verdirmek olduğunu vurgulayan Öğünç, “Bu metotla yakaladığımız başarı yüzde 65-80 arasında ve bu başarı oranı tüm zayıflatma teknikleri içinde en yüksek olanı” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi’nde geçirdikleri ameliyat sonucu kilo vermeye başlayan hastalardan 3’ü de toplantıya katıldı. 1,5 ay önce operasyon geçiren İran asıllı Norveçli Helena Afsaneh Andreasian, 30 yıldır kilo vermek için mücadele ettiğini anlattı.Kilo problemi yüzünden kalbinin ve karaciğerinin büyüdüğünü, kaburgalarında kırıklar oluştuğunu ve omurlarında bozukluklar meydana geldiğini belirten 46 yaşındaki Andreasian, “Norveç’te uyguladığım bir yöntemle, 1 yılda 17 kilo verdim, ancak o dönemde yaşadığım bazı olayların da etkisiyle 1,5 ay içinde 22 kilo birden aldım” dedi. Andreasian, midesine yerleştirilen kelepçe sayesinde 1,5 ay içinde 106 kilodan 93 kiloya düştüğünü anlattı. Berlin’de yaşayan 52 yaşındaki Neşe Berker de bir aylık tedavi sonucunda 110 kilodan 102 kiloya düştüğünü söyledi. Daha önce kanser tedavisi gördüğünü belirten Berker, “Bu tedavi sırasında 14 kez ameliyat olmam gerekmişti. Ancak doktorlarımın yakın ilgisi sayesinde bu dönemde oluşan ameliyat korkumu yenmiş ve kilo vermiş oldum” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde operasyon geçiren 29 yaşındaki Meryem Başar ise 5 ay içinde 98 kilodan 70 kiloya düştüğünü söyledi. Kilo verebilmek için sayısız yöntem denediğini anlatan Başar, “Mağazalara kıyafet almak için girdiğimde bana uygun kıyafet olmadığını söylemeleri moralimi bozuyordu. Sağlık problemleri yaşamama rağmen bu operasyona girmeye, estetik nedenlerle karar verdim” diye konuştu.
alıntı

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 22 Ağu, 2006 07:43

gri,
supersin sen..
bu kadar zahmet edip detayli bilgiler verdigin icin cok tesekkur ederim..
sevgiler,

griÇevrimdışı
Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 23 Ağu, 2006 23:44

munevver demiş ki:
gri,
supersin sen..
bu kadar zahmet edip detayli bilgiler verdigin icin cok tesekkur ederim..
sevgiler,

rica ederim bu arada fiyatıda 10 milyar civarıymış ama emin degilim atmış gibi olmayım Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 24 Ağu, 2006 23:59

araştırmacı diyetçi gri tebrikler Wink

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.