Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Iıı ! önerilerinize ihtiyacım var
 Cmt 12 Ağu, 2006 11:29
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhabalar ...siteye tesadüfen rasladım ama keşfetmek beni çok mutlu etti.. geçenyıl ve de bu yıl almaya devam ettiğim kilolarımla başım dertte. daha doğrusu her sıkıldığımda yemek yemek baş düşmanım.. kaç defa diyet girişimine girdim..sonuç:tam bi senede 12 kilo aldım.. aslında ne uygulayacağımı da bilmiyorum..bu arada kilo vermek sağlığım için de çok önemli... çatlakları falan saymıyorum ama ciddi bi mide rahatsızlığım var(fakat yemek yememi engellemiyor) ..
bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum.. tekrardan herkese merhabalar

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 13 Ağu, 2006 14:37

merveafl canım doğru adrese geldin. burası diyet kardeşiliği tabi yardımcı oluruz. Mide rahatsızlığım benımde vardı ama diyette başlayıca şimdi daha iyiyim. Toplam 9 kilo verdim. daha da vermem gereken kilolarım var. önemli olan karar vermek. karar vermek zaten yolun yarısı demektir. Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Ağu, 2006 08:30

Hos geldin,
benim ilk tavsiyem bi doktora basvurman,mide rahatsizliginin nedeni ile ilgili
fikir alman,sonrasinda seni zorlamayacak bi diet prigramina baslaman
ani ve sok dietler midenin daha kotu olmasina sebep olur.
eger rahatsizligin reflu ise yemen ve yememen gereken besinler var.
bunlari da ogrenirsen diet programi yapmak daha kolay olur.
sevgiler,

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 15 Ağu, 2006 02:05

çok teşekkürler elif ve münevver.. ben bir iki gün mesaj gelmeyince dedim beni kabul etmediler diyet kardeşliğine. Smileşimdi mutluyum... elif gibi bi dokuz kilodan kurtulmak ne süper olurdu.. rahatsızlığım reflü(teşhis muhteşem valla) doktor a gitmem herhalde farz oldu..
sağlıcakla kalın.. çok sağolun

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 15 Ağu, 2006 19:25

en kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle....

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 reflu
 Çar 16 Ağu, 2006 08:12

merveafl,
sana birkac kucuk tavsiye(2 senedir,reflu den muzdarip biri olarak)
cig sebze (yesil salata), kahve,cikolata,cola, kizartma ilk aklima gelen yememen gereken seyler.
salata; siskinlik yapip rahatsiz eder onedenle sebzeleri haslayarak yada yagsiz izgarada pisirerek tuketmende fayda var.

sevgiler,

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 16 Ağu, 2006 11:33

Aramıza hoşgeldin Merve
Eğer mide rahatsızlığın varsa kafana göre diyet yapmamanı mutlaka bir beslenme uzmanına danışmanı tavsiye ederim.
Diyet yapıcam diye ülser olabilirsin (allah korusun ama böyle)

hadi kolay gele Smile

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 16 Ağu, 2006 12:47

Merveciğim merhaba,hoşgeldin aramıza,

Bugüne kadar mide rahatsızlığı çekmedim.Allahta çektirmesin.Baş ağrısına dayanamıyorum ona nasıl dayanırdım bilmiyorum Smile

Kilo vermek istemen senin için güzel bi başlangıç.Yaklaşık 10 gündür herşeyi yiyorum bi kaç şey hariç (ekmek,kirmizi et ve şeker) ne kilo aldım nede verdim 72,5ta sabitim.Demekki bana hızlı bi şekilde kilo aldıran bu saydıklarımmış.

Sen bu 12 kiloyu istersen çok hızlı,istersen yavaş yavaş verebilirsin.Bu senin elinde.Hemen kurtulmak istiyorsun anladığım kadarıyla.Belki mide rahatsızlığına da aldığın kilolar yol açıyordur kimbilir.Sana tavsiyem görüntü olarak seni cezbeden yüksek kalorili yiyeceklerden uzak dur..Bak o zaman kilolar nasıl gidiyor.Yaşında ufak henüz.vermen çok kolay olacaktır.Benim içimde uhteydi lise dönemlerinde KOT PANTOLON giyip erkek arkadaşımla dolaşmak.Malesef olmadı,bilinçsiz beslendiğimden dolayı.Ne zaman iş hayatına atıldım kafamda bazı şeyler dank etti.Ve kilo vermeyi gerçekten istedim.

İstemek bi başlangıçtır ,UNUTMA bunu tatlım..!!

www.bizimkadinlarimiz.com

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 16 Ağu, 2006 12:59

mervealf, ilk önce geçmiş olsun canım
aynı rahatsızlık bende de var ben de bir reflü hastasıyım aa birde benim mide fıtğım var Smile
münevverin dediği gibi yemeklerine dikkat edersen sorun olmaz tabı muhakkak doktora gitmelisin.ben özellikle çikolata ve kola yı içmeyı bırakınca yanmalar olmuyor. eski yemek düzenimi unutmam gerektı. Kilo vermeye başlamam dakı en önemlı sebeb de mide rahatsızlığım ve bacaklarımın benı taşımak istemeyip şişmelerin olmasıydı. Sağlık gerçekten çok önemli daha kaç yaşındayım ki ilerleyen yaşlarda obezliğin sonuçunda oluşabilecek hastalıklar.. hepsini düşünerek artık kendıme dur dedim. ay çok konuşmuşum yanı lafın kısası kendın için sağlığın için bişeyler yap canım. benımde önümde uzun bir yol var ama yavaş yavaş geri almadan vericem kilolarımı Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 21 Ağu, 2006 10:08

ben yine çok teşekkür ederek başlayacağım. bir öneri dikkatimi çekti. salatanın da kaçınılması gereken bi yemek olduğunu bilmiyordum reflüde. tamam çikolata, gazlı ve sıcak içecekleri doktor bana yasaklamıştı ama çiğ sebze yememem gerektiğini bilmiyordum. salata diyet yemeklerinin baş tacı... aslında yedikten sonra acayip rahatsızlandığımı şimdi kavrıyorum. cahillik işte... salatayı da öslicem:(
herkesin saglıgına kavuşması dilegiyle. iyi tatiller

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.