Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Fikir $ok diyetler
 Sal 04 Tem, 2006 19:59
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

arkadaşlar,sizce şok diyetler nasıl?
bence insanı fazla aç bırakıyor.
pek ie yaradığını düşünmüyorum.
siz Question

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 05 Tem, 2006 04:37

çok iyi değilim bu konularda ama
şok diyetlerle verilen kiloların sonradan hızla ve fazlasıyla geri dönerek insanı ŞOK ettiğini çok duydum ve okudum Mr. Green

Üye
Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 05 Tem, 2006 08:53

kesinlikle şok diyet yapılmaması gerekiyor.bu diyetle kaybedilen kilo gerçekte yağdan değil, vucuttaki su ve kastan.kaslarda azalma oldukça vucudun kalori ihtiyacı azalıyor.diyetten sonra ne kadar az yersen ye mutlaka eski kilonu hatta daha fazlasını geri alıyorsun.kesinlikle deneme derim ben.

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 05 Tem, 2006 21:54

Şok diyetlerin , kardeşlikçe karşısındayız.
Ancak doktor kontrolünde ve/veya metabolizmayı şaşırtmak adına zaman zaman başvurulabileceğini düşünüyorum.

Bence Killer, senin ilacın, günde 2 saat zıplamak..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Fikir Şok diyet sağlıksız, tamemen katılıyorum
 Cum 07 Tem, 2006 15:23

Herkesin bazal metabolizma hizina bagli olarak, yaşamını sağlıklı geçirebilmek için belli noktada enerjiye ihtiyacı var. Enerjiyi besinlerdeki kaloriden alıyoruz. Şok diyetler, özellikle kalorisi çok düşük olarak hazırlanmış ve tek tip besine yönelik olan diyetler, öncelikle sağlık açısından son derece sakıncalı. Nefes alırken, uyurken, televizyon seyrederken, ne yapıyorsak yapalım belli miktarda kalori almamız gerekiyor ki, hayatımıza sağlıklı bir şekilde devam edelim. Bu diyetler sizi aç bırakmaktan, bitkin düşürmekten başka işe yaramayacaktır. Ayrıca sonrasında, tekrar yemeye başladığınızda, verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri almanıza da sebep olabilecektir. Önemli olan uzun vadede kilo vermek, aç kalmadan, beslenme alışkanlıklarını değiştirerek. Düşünün ki, o kilolar vicuda ne kadar uzun surede yerleşiyor. bir hafta gibi komik surelerde onlardan kurtulmak keşke mümkün olsaydı. Size önerim şu olacaktır; normalde haftalık aldığınız kalori miktarını hesaplayın, sonra da yavaş yavaş haftalık bazda bunu düşürmeye çalışın. Haftada 1000 kalorilik bir tasarruf bile emin olun çok işe yarayacaktır.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 07 Tem, 2006 15:33

İnanmayacaksınız belki.Diyetimde cips yedim bildiğimiz mısırdan yediim fıstık yediim,aşırı fındık tükettim.Diyet yapmak demek "hiç bişey yemiyeceksin" demek deil.Herşeyden vucudun alacak.Şok diyetler insanı Şok etmekten başka işe yaramazlar.İlk hafta şok diyet yapan bi kişi.5kg kaybedebilir.Ama unutmasın ki o giden vucuttaki sudur şişlik ödemdir.Eğer hala ısrarcı bi şekilde devam ederse Şok diyete bu seferde kaslardan düşecektir .Bu ne demek oluyor diyebilirsiniz.Kas erimesi en kötü olanı.Güçsüz düşmen demek.Ne yapacaksın hemen yemeğe sarılacaksın.Zaten açsıın.Gözün hiç bişey görmeyecek.Şok bi şekilde verdiğin kiloları Şok şekilde fazlasıyla alacaksın.Size önerim yemek yiyin ama dengeleyin.Çok yediğinizi hissediyorsanız .Bi sonraki ögün hafif atıştırın.Dengeleme böyle oluyor. . .

www.bizimkadinlarimiz.com

En son Leylii tarafından Cum 07 Tem, 2006 15:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Aktif Üye
Aktif Üye

papuanewguinea.gif
 (Başlık yok)
 Cum 07 Tem, 2006 15:38

ben normalde salataya yağ katmazdım.

ancak iki aydır diyetteyim ve yağlı yemeklerden kaçındğım için
salatamın içine 1 kaşık zeytin yağı katıyorum.

vücudumuzun yağa da şekerede ihtiyacı var. eksik alırsak
bir yandan kilo verip sağlıklı kazanacağımız yere olan sağlığımızdan da oluruz diye düşünüyorum.

88 kg'den 75'e 3 ayda nasıl düşülür? Uygulamalı anlatım.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 07 Tem, 2006 17:00

Evet Leylii'ye katılıyorum. Zaten canının istediği şeyleri uzun süre tüketmemek de
insanı yoruyor. Canın tatlı mı istedi? Tabii ki yiyeceksin, ama baklava degil de, nefsini dondurma ya da sütlü tatlilarla tatmin etmeye çalışabilirsin. Bence diyet, ne yediğinin farkında olmak demek. Dengelemek gerçekten önemli. Bugün diyeti bozdum nasılsa, yemeğe devam edeyim şeklindeki bakış açısından çok, bu öğün fazla kaçırdım, bir sonraki öğünü hafif geçireyim şeklinde bir beslenme sistemi ile zaten vücut tepkisiz kalmayacaktır.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 10 Tem, 2006 09:46

Somi ve Leyliiciime katılıyorum

4 aydır diyet yapıyorum ama nerdeyse hiçbirşeyden mahrum kalmadım. Kebapta yedim, içkide içtim, tatlıda yedim.

Bazı günler yediklerime rağmen kilo verdiğimi hayretler içinde gördüm.

Hemde kendimi uzun süredir olmadığı kadar sağlıklı hissediyorum Smile

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 10 Tem, 2006 15:03

Jadı, dünden beri diyetteyim. İnan bu gün bile, düne göre, kendimi daha rahat hissediyorum. Yediklerini azaltıp, kalitesini de arttırınca vücut anında mutluluk hormonları salgılamaya başlıyor demekki.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.